X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
ائتلاف سه‌گانه متدینین را خوشحال کرد
غلامعلی حدادعادل در سومین گردهمایی بزرگ حقوقدانان بسیجی سراسر کشور با تاکید بر اهمیت حقوق و جایگاه حقوقدان اظهار کرد: کاری که مجلس می‌کند در درجه اول کاری حقوقی است. احکامی که قضات و دادگاه‌ها صادر می‌کنند بر مبنای قانون است. مگر می‌شود که مجلس از نظر حقوقدان قوی نباشد و پس از آن مصوبات مجلس مستند دادگاه‌ها شود.
 


حقوقدان در مجمع تشخیص و شورای انقلاب فرهنگی کم داریم
 
وی  افزود: احساس می‌کنم در مجلس، شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجمع تشخیص حقوقدان کم داریم. ما در نظام، حقوقدانان متخصص و حرفه‌ای کم داریم و باید به این کمبود و فقدان توجه کرد. در اکثر کشورها دانش‌آموختگان علوم سیاسی اغلب دیپلمات می‌شوند و حقوقدانان رهبر کشورها می‌شوند.

نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به سئوالی در خصوص وحدت در انتخابات گفت: وحدت امری عقلایی، دینی و شرعی است. هر جا که از وحدت فاصله گرفتیم چوبش را خوردیم، چرا که امام(ره) و رهبری نیز همواره به این موضوع در همه زمینه‌ها تاکید کرده‌اند.

وی با اشاره به شکل گیری کمیته سه گانه اصولگرایان تصریح کرد: انتخابات ریاست جمهوری با انتخابات مجلس متفاوت است، در این انتخابات شخص محور است، ما با تجربه‌ای که داشتیم گفتیم چرا جریانات تصمیم‌گیری کنند ما خودمان شاید راحت‌تر بتوانیم قضیه را حل کنیم.
 
عضو کمیته سه گانه اصولگرایان ادامه داد: از 2-3 ماه پیش وقتی در نظرسنجی‌ها معلوم شد که نزدیک به 60 درصد آرا برای این 3 نفر است، گفتیم یکبار هم برای خدا بیایم دور هم بنشنیم و با هم وحدت کنیم. فعلا 2 -3  ماهی است که حول این محور با هم گفت‌وگو می‌کنیم. امیدواریم این تجربه ناموفق نباشد و یک ساز و کاری پیدا کنیم تا بتوان از این ائتلاف به وحدت رسید.
 
نمی‌خواهیم تجربه شکست تلخ اصولگرایان تکرار شود

این نماینده مجلس ادامه داد: قبول داریم که رقبای اصول‌گرایان مایل به تکثر اصول‌گرایان هستند. وقتی قرار باشد که در میان اصول‌گرایان به 10 نفر رای داده شود، احتمال شکست اصول‌گرایی بالا می‌رود، ما اگر نمی‌خواهیم تجربه‌های تلخ تکرار شود،‌ اینجا میدان امتحان است.

وی با بیان این که  اکنون یک موضوعی که وجود دارد و جبهه پایداری بر سر آن اصرار دارد این است که این جبهه به دنبال اصلح است، عنوان کرد: اما اگر فردی اصلح بود ولی رای نیاورد چه کار می‌توان کرد و خدای ناکرده باعث شود هیچ اصول‌گرایی در هیچ سطحی از اصولگرایی با هیچ درجه‌ایی موفق نشود. در سیاست، تصمیم‌گیری میان خوب و بد نیست. گاهی ممکن است این اشکال داشته باشد و آن یکی نیز اشکال داشته باشد، ولی اشکال یکی کمتر از دیگری باشد.
 
درب ائتلاف سه گانه بسته نیست/ جلسه مجلس و رئیس جمهور به خیر گذشت
 
حدادعادل خاطرنشان کرد: همانطور که قبلا گفته شد درب ائتلاف بسته نیست، اگر فرد دیگری در نظرسنجی‌ اصول‌گرایان ممکن است رای قابل توجه داشته باشد، چه اشکالی دارد. نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ارث پدر کسی نیست. این اضلاع 1+2 را نیز ما درست نکردیم، رسانه‌ها درست کردند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در پاسخ به این سوال که در خصوص جلسه دیروز مجلس و رییس‌جمهوری توضیح دهید با لبخند گفت: بخیر گذشت. بیشتر از این از من نخواهید.

وی در پاسخ به سوالی در مورد ایجاد رابطه با کشورهای 1+5 گفت: ما با هیچ کسی دعوا نداریم، گناه ما این است که شاه را از مملکت بیرون کردیم و کشورمان را می‌خواهیم خودمان اداره کنیم سر هر میزی که بنشنیم حرف آنها این است که شما چه کسی بودید که انقلاب کردید و باعث شدید که ما در کشور شما تصمیم‌گیرنده نباشیم. البته ما مذاکره می‌کنیم برای اینکه حداکثر منافع ملی محقق شود.
 
کسی رئیس جمهور شود که به خیر و صلاح مملکت باشد

حدادعادل در پاسخ به این سوال که با توجه به بیانات رهبری مبنی بر این‌که توانمندی یکی از شرایط ضروری کاندیداهای انتخابات است آیا این توانمندی را در خود احساس می‌کنید؟ گفت: بارها گفته‌ام که نه آمدنم قطعی است و نه نیامدنم. در مجموع باید کسی انتخاب شود که خیر و صلاح مملکت تامین شود مشکل من بیشتر این است که مراقب باشم و نلغزم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این‌که آیا اصلاح قانون انتخابات قبل از دوره یازدهم عملیاتی می‌شود؟ گفت: قانون انتخابات خیلی تغییر کرد قانونی که اخیرا در مجلس مطرح شد خیلی تغییر نگران‌کننده‌ای ایجاد نکرده است، پیش‌نویس اولیه آن بحث‌انگیز بود ولی بعدا که چند ماده حذف و اصلاح شد.
 
به گزارش مهر، غلامعلی حدادعادل همچنین در حاشیه همایش حقوقدانان بسیجی،‌ قضات و وکلای بسیجی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ادامه قانون هدفمندی یارانه‌ها مورد تایید مجلس است، هرچند اعمال تغییرات در این قانون محتمل است.
 
دلیل اختلاف مجلس و دولت برای هدفمندی

وی در مورد اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها تصریح کرد: بحث در اجرا شدن یا نشدن این طرح نیست، بلکه بحث در چگونگی اجرا شدن این طرح است. اختلاف مجلس و دولت این است که چه میزان یارانه‌ها به تولید تعلق گیرد.

این نماینده مجلس در مورد حضور رییس‌جمهور در مجلس افزود: نفس همکاری دولت و مجلس خوب است، اما اگر رییس‌جمهور در مجلس به سخنان نمایندگان گوش می‌کردند خیلی بهتر بود. رییس‌جمهور از نمایندگان دعوت کرده است که در یک جلسه دیگر با هم به گفت‌وگو بنشینند.
 
اظهارات عسگراولادی نظر شخصی اوست

حدادعادل در مورد اظهارات عسگراولادی گفت: ایشان نظرات شخصی خود را اعلام کردند و گفته‌اند که نظر ایشان نظر حزب موتلفه هم نیست.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اگر اصلاح‌طلبان یا نزدیکان دولت به طور جدی وارد انتخابات نشوند، ائتلاف 1+2 ادامه پیدا خواهد کرد‌؟ گفت: نفس ائتلاف خوب است، اما در مورد فعالیت‌ اصلاح‌طلبان و نزدیکان به دولت باید منتظر روزهای آینده باقی ماند.

عضو کمیته سه گانه اصولگرایان در پاسخ به این سوال که چه دستگاه‌هایی نظرسنجی در مورد شما، آقای قالیباف و ولایتی انجام داده‌اند؟ گفت: نتیجه نظرسنجی‌های انجام گرفته این است که من، آقای قالیباف و ولایتی حدود 60 درصد رای انتخابات آینده را خواهیم داشت، اما این که چه دستگاه‌هایی این نظرسنجی را انجام داده‌اند، الان پاسخ نمی‌دهم.

Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net