X
تبلیغات
تغییرات عمده در فعالیت ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان
سخنگوی ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان از ایجاد تغییرات عمده در فعالیت‌های این ستاد خبر داد.

عبدالله ناصری روز جمعه در گفت‌وگو با بخش ویژه خبرگزاری رسمی دولت گفت: با توجه به شرایط موجود، فعالیت‌های ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان در هفته آینده دچار تغییرات عمده‌ای خواهد شد.

وی از اعلام جزئیات این تغییرات خوداری کرد ولی گفت: این تغییرات با توجه به شرایط موجود ایجاد می‌شود.
عصر شنبه؛ پایان بررسی‌های هیات‌های نظارت درباره صلاحیت نامزدها
هیئت‌های نظارت بر انتخابات پایان وقت اداری فردا شنبه نتایج بررسی صلاحیت همه کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی را به فرمانداری‌های سراسر کشور اعلام می‌کنند.

هیئت‌های نظارت استانی از یکشنبه هفتم بهمن ماه کار بررسی صلاحیت همه کاندیداها به علاوه شکایات رد صلاحیت شدگان و عدم احراز صلاحیت شدگان را آغاز کرده است که مطابق قانون انتخابات،پایان وقت اداری فردا شنبه 13 بهمن ماه آخرین فرصت یک هفته‌ای بررسی صلاحیت‌ها و اعلام آن به فرمانداری‌ها از سوی این هیئت‌ها است.

فرمانداران یا بخشداران موظفند نظر هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات مبنی بر تائید یا رد صلاحیت داوطلبان را که از هیئت‌های نظارت استان دریافت نموده اند به نامبردگان ابلاغ نمایند تا در صورت اعتراض به رد صلاحیت خود،کتباً به شورای نگهبان شکایت کنند.

در صورتی که نظر هیئت مرکزی نظارت مبنی بر رد صلاحیت داوطلبانی باشد که صلاحیت آنان مورد تایید هیئت اجرایی مرکز حوزه انتخابیه قرار گرفته است، داوطلبان می‌توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان تسلیم نمایند و شورای نگهبان بیست روز پس از اظهارنظر هیئت مرکزی نظارت، نظر قطعی و نهایی خود را در خصوص تایید یا رد صلاحیت داوطلبان به وزارت کشور اعلام خواهد نمود
افشار: داشتن پرونده قضایی به معنی رد صلاحیت نیست

رییس ستاد انتخابات کشور در واکنش به برخی اخبار مبنی بر رد صلاحیت آن دسته از داوطلبانی که دارای پرونده قضایی هستند، گفت: داشتن پرونده در محاکم قضایی، به منزله رد صلاحیت فرد نیست.


"علیرضا افشار" روز سه شنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ستاد خبری ایرنا ویژه انتخابات، افزود: گرچه حدود سه هزار نفر از ثبت‌نام‌کنندگان پرونده‌هایی در محاکم قضایی داشته‌اند اما برخی از این پرونده‌ها مفتوحه بوده و یا منجر به محکومیت فرد نشده است.

معاون سیاسی وزیر کشور تاکید کرد: ممکن است فردی به‌دلیل صدور چک بلامحل و یا مسایل اتهامی در محاکم قضایی پرونده داشته باشد اما این مساله منجر به صدور حکم قضایی نشده باشد.

رییس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: همچنین در صورتی که فردی در حکم قضایی صادره، از فعالیت‌ها و حقوق اجتماعی محروم شده است اما زمان اجرای آن منقضی شده باشد، در بررسی صلاحیت‌ها لحاظ نمی‌شود.

افشار در عین حال تاکید کرد که هیات‌های اجرایی مرجع تصمیم‌گیری درباره ارتباط پرونده قضایی افراد با صلاحیت نمایندگی ثبت نام‌کنندگان هستند.

رییس ستاد انتخابات کشور روز گذشته اعلام کرده بود، از میان هفت هزار و ‪ ۲۰۰‬نفر داوطلب نمایندگی هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ، حدود سه هزار نفر دارای پرونده قضایی هستند که این میزان در مقایسه با دوره قبل، بیشتر است.

در پی اعلام این خبر، برخی رسانه‌های خارجی تحلیل کردند که سه هزار نفر یاد شده ، رد صلاحیت شده‌اند.
یک فعال سیاسی اصولگرا: هیات اجرایی و نظارت‌ازجنجال‌آفرینی نترسند
دبیر حزب موتلفه اسلامی استان گلستان گفت: هیات‌های اجرایی و نظارتی از جنجال‌آفرینی برخی از افراد و گروه‌های سیاسی درزمینه رد صلاحیت‌ها نترسند.

"سیدحسن سیدی" روز دوشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود:
هیات‌های اجرایی و نظارتی باید محکم در قبال رد صلاحیت‌هایی که براساس مستندات قانونی صورت می‌گیرد، ایستادگی کنند.

وی تصریح کرد: ورود افراد نفوذی به مجلس، براندازی‌های مخملی را تسهیل می‌کند و رهبران کشور نیز تاکید داشته‌اند که نفوذ افراد ناسالم، سیستم را فلج می‌کند.

سیدی در ادامه با انتقاد از حرکات برخی از نمایندگان مجلس ششم افزود:
در مجلس ششم شاهد بودیم که برخی از نمایندگان با اقداماتی نظیر تحصن به نظام اسلامی ضربه وارد کردند.

وی گفت: در این دوره از انتخابات نیز عده‌ای از افراد ثبت نام کردند که هوچی‌گری کنند که این‌ها بازی‌های سیاسی است و هیات‌های اجرایی و نظارت باید متوجه آن باشند.

سیدی مدعی شد: عده‌ای از افراد از اکنون به دنبال خریدن آرای مردم هستند و برای این منظور پول‌های مشکوک می‌پردازند.

سیدی گفت: خواهش من از هیات‌های اجرایی و نظارتی این است که برای کشف این مساله تلاش‌های خود را به کار گیرند و فقط منتظر شکایات مردمی نباشند چراکه بسیاری از مردم به دلایل شخصی، حاضر به مراجعه حضوری و یا تنظیم شکایت کتبی نیستند.
خبار غیر رسمی از تایید و رد صلاحیت شدگان
اخبار دریافتی از سراسر کشور حاکی است که صلاحیت اکثر نامزدان اصلاح طلب از سوی هیات های اجرایی رد شده است . در تهران نیز تقریبا تعداد قابل توجهی از نامزدان اصلاح طلب رد صلاحیت شده اند .

در بین رد صلاحیت شدگان نمایندگان فعلی مجلس نیز وجود دارند.

گزارش های دریافتی حاکی است که صلاحیت محمدرضا عارف (معاون اول دولت خاتمی) ،اسحاق جهانگیری (وزیر صنایع دولت خاتمی) ،مرتضی حاجی (وزیر آموزش و پرورش دولت خاتمی)، احمد خرم (وزیر راه و ترابری دولت خاتمی)، سید محمود دعایی( مدیر مسئول روزنامه اطلاعات و نماینده شش دوره مجلس ) ، محمد صدر(معاون وزارت خارجه دولت خاتمی)، مجید انصاری(نماینده سابق مجلس ) ، اعظم سقطی( عضو حزب اعتماد ملی ) ، رضا حجتی ( عضو حزب اعتماد ملی) ، محمد قمی ( عضو حزب اعتماد ملی) رسول منتجب نیا ( نماینده ادوار مجلس ) تایید شده است .

دوم بهمن طبق برنامه زمان بندی شده در ستاد انتخابات رد یا تایید صلاحیت کاندیداهای مجلس هشتم به اطلاع شخص کاندیدا خواهد رسید.

دیروز شنیده هایی از منابع آگاه حکایت از رد صلاحیت چهره های شاخص ثبت نام کننده در حوزه های چندگانه استان یزد داشت. شنیده شده است از بین لیست 6 نفره ای که ستاد ائتلاف اصلاح طلبان یزدی منتشر و از آن به عنوان "گزینه های احتمالی" نامبرده است 5 نفر رد صلاحیت شده اند. گفته شده که رضوی یزدی ، کلانتری و فلاح جز این رد صلاحیت شدگان هستند . این در حالی است که یکی از چهره های شاخص اصولگرای استان نیز به دلایل "تخلفات زمان مسئولیت" رد صلاحیت شده است.

از سوی دیگر در استان همدان شایعات منتشر شده درباره رد صلاحیت گسترده اصلاح طلبان به گونه ای است که احزاب اصلاح طلب استان اطلاعیه ای را در اعتراض به روند بررسی صلاحیت ها از سوی هیات های اجرایی صادر و در سطح شهر پخش کرده اند . روند بررسی صلاحیت ها در استان لرستان هم مانند دیگر استان ها اخبار خوشایندی برای اصلاح طلبان ندارد . گفته می شود در این استان ملک آسا از نمایندگان سابق مجلس رد صلاحیت شده است. شنیده ها از روند بررسی صلاحیت کاندیدهای مورد حمایت اصلاح طلبان در استان گیلان حاکی است که اکثر اصلاح طلبان در این استان رد صلاحیت شده اند و این شایعات در کوچه و بازار پراکنده شده است . از صالح جلالی ،‌اسلام دوست ، گلشنی و رمضانپور به عنوان رد صلاحیت شده ها اصلاح طلبان در این استان نام برده می شود . روند بررسی صلاحیت ها در استان سمنان نیز به ضرر اصلاح طلبان بوده است و گفته شده که حتی کاندیدهای مستقل در این استان که بینشی اصلاح طلبی داشته اند ولی مورد حمایت هیچ گروه خاصی نبوده اند از سوی هیات های اجرایی مهر رد دریافت کرده اند . کردنشین ها نیز اخبار خوشایندی نداشتند . در کوچه وبازار پیچیده شده که چهره های اصلاح طلب در این استان هم رد صلاحیت شده اند . جلال جلالی زاده نماینده سابق مجلس ، کریمی عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی در این استان و فیروزی از جمله کاندیداهای اصلاح طلب این استان هستند که شنیده می شود به احتمال زیاد رد صلاحیت خواهند شد . در استان سیستان و بلوچستان هم شنیده ها حکایت از رد صلاحیت چهره های کلیدی اصلاح طلبان دارد . هرچند که طبق اخباری که رسیده است اوضاع در بوشهر به گونه ای دیگر است و گفته می شود که در حوزه دیر و تنگان از مجموع 15 کاندیدا 13 نفر تایید صلاحیت شده اند .

در همین حال اخبار خوشایندی از روند بررسی صلاحیت ها در استان های مرزی نیز به گوش نمی رسد . به گفته منابع اگاه از لیست اصلاح طلبان در استان ایلام سه نفر از آنها در حوزه انتخابیه جنوبی این استان رد صلاحیت شده اند. خبرها حکایت از رد صلاحیت تعدادی از کاندیداهای فعلی مجلس در حوزه انتخابیه آذربایجان شرقی دارد . اکبر اعلمی ، صدیقی بناب و سلمان خدادی از جمله این نمایندگان رد صلاحیت شده هستند .

اسامی افرادی همچون میرزا کوچکی کاندیدای تبریز(عضو سازمان مجاهدین انقلاب)، آصفی، حسن پور کهنموئی، اسلامی (دبیر حزب اعتماد ملی در تبریز) و اکبر اعلمی در لیست ردصلاحیت شدگان دیده شده است. البته در اردبیل هم بر اساس اخبار رسیده یکی از روحانیون داوطلب از حوره مرکز این استان تا کنون فاقد صلاحیت شناخته شده است و در همین راستا گفته می شود که در برخی از شهرستان ها چون حوزه های پارس آباد و بیله سوار نیز تعدادی از اصلاح طلبان رد صلاحیت شده اند . از الماسی یکی از اعضای حزب همبستگی از رد صلاحیت شدگان در این حوزه انتخابیه نام برده می شود . اخبار قطعی از ردصلاحیت کاندیداها در ارومیه نیز وجود ندارد .در حوزه انتخابیه خراسان رضوی از لیست ارائه شده توسط اصلاح طلبان اکثریت آنها رد صلاحیت شده اند . شنیده شده که محمد صادق جوادی حصارعضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی به همراه ظفر زاده و گندمی دو تن از نمایندگان مجلس ششم ، رسولی استاندار سابق که داوطلب نمایندگی از این استان شده بودند از سوی هیات های اجرایی رد شده اند و تنها امینیان یکی از استانداران سابق این استان که در جرگه اصلاح طلبان است مورد تایید این هیات قرار گرفته است . بر اساس اخباری که شنیده شده در استان های دیگر نیز بسیاری از اصلاح طلبان نتوانسته اند مهر تایید هیات های اجرایی را برای حضور در عرصه انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی دریافت کنند .

اما با این باید منتظر ماند و دید که امروز به طور رسمی چه چهره های مهر تایید صلاحیت می گیرند و چه چهره هایی رد صلاحیت.
کاندیداهای جبهه دوم خرداد در استان اردبیل
اسامی برخی کاندیداهای جبهه دوم خرداد در استان اردبیل به شرح ذیل می‌باشند:
*حوزه انتخابیه اردبیل

1_ مالک رضایی (مشارکت)
2_ کمال‌الدین پیرموذن (مشارکت)
3_ اسلام مفتح (مشارکت)
4_ سید‌مهدی جوادی (اعتماد ملی)
5_ شهریار نصیری
6_ ولی آذروش
7_ نورالدین پیرموذن (مشارکت)
8_ ثریا فروتن شاد
9_ علی محمد غریبانی (مشارکت)

*حوزه انتخابیه پارس آباد و بیله سوار

1_ عباس جهانگیر زاده (مشارکت)
2_ اسماعیل ابراهیمی
3_ کامران قاسم‌زاده
4_ وکیل سپه (مشارکت)
5_ حسن الماسی (مشارکت)
6_ قربانعلی ستوده

*حوزه انتخابیه مشکین شهر

1_ یونس اسدی
2_ علی زین‌العابدینی (سازمان مجاهدین)
3_ صفر جعفر‌زاده
4_ عقیل میزبان
6_ خلیل گرانمایه
7_ مرتضی انصاری
8_ فریبا ابراهیمی

*حوزه انتخابیه خلخال

1_ بشیر خالقی
2_ کاووس علیزاده (مشارکت)
3_ صفت‌اله دلشاد گنجگاه (مشارکت)
4_ حسن داداشی (اعتماد ملی)
5_ سید‌ عصرالدین نجیبی (مشارکت)
6_ یوسف جعفری کلوری (مشارکت)
7_ سیده حبیه نورانپور
8_ سدید منتخبی
9_ افراسیاب امیرپور (مشارکت)
10_ مهرانگیز مروتی (مشارکت)
11_ حمید‌رضا نیکومنش
12_ سید‌حامد مدنی
13_ علی فتحی (مشارکت)
14_ پرویز فتحی گهراز
15_ مرتضی وفائی
16_ لیادیلا لالپور
17_ مهران صادقی هشتجین
18_ بهنام علیقلی زاده (کارگزاران)

-این ارزیابی‌ها که بر اساس یافته‌ های خبرگزاری فارس می‌باشد، به طور قطع جامع و مانع نخواهد بود اما می‌ توان آن را نزدیک به حقیقت دانست.
- در لیست منتشره میزان از ذکر گرایش برخی کاندیداها خودداری کرده ایم که علت اصلی آن عدم ارزیابی جامع از گرایش سیاسی آنان بوده است.
_ افرادی که اسامی آنان در لیست اصلاح طلبان‌ آمده اما نسبت به این ارزیابی‌ اعتراض دارند می‌توانند با ما تماس گرفته و درخواست اصلاح نمایند. همچنین کاندیداهای اصلاح طلبی که نام آنان در لیست میزان نیامده می‌توانند در تماس با ما، لیست میزان را تکمیل نمایند.
افشار:3000 داوطلب پرونده قضایی دارند
رئیس ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: بر اساس استعلام های دریافتی وزارت کشور از مراجع 4 گانه، حدود 3 هزار نفر از داوطلبان مجلس هشتم پرونده قضایی دارند.

علیرضا افشار رئیس ستاد انتخابات کشور در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان این مطلب اظهار داشت: بر این اساس پرونده این افراد به هیئت های اجرایی برای بررسی بیشتر ارسال شده است.

وی افزود: فردا هیئت های اجرایی در حوزه های انتخابیه سراسر کشور باید نتیجه بررسی صلاحیت های داوطلبان نمایندگی مجلس هشتم را به آنان اعلام کنند تا برابر قانون داوطلبانی که رد صلاحیت شده اند یا صلاحیت آنان احراز نشده بتوانند ظرف 4 روز از سوم بهمن تا 6 بهمن به هیئت های نظارت استان خود شکایت کنند.

افشار ادامه داد: بررسی صلاحیت هایی که تا کنون در هیئت های اجرایی صورت گرفته دقیقا برابر قانون است و قانون روش بررسی صلاحیت ها را دقیقا مشخص کرده و ابهامی در این خصوص وجود ندارد.

رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به مواد 28 و 30 قانون انتخابات اظهار داشت: چگونگی بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس در این دو ماده مشخص شده است به گونه ای که در ماده 28 شرایطی که نمایندگان باید داشته باشند ذکر شده و در ماده 30 بر سوابقی که داوطلبان نمایندگی مجلس نباید آنها را داشته باشند تاکید شده است.

وی گفت: بعضی از شرایط مانند مدرک تحصیلی داوطلبان از جمله مواردی است که هیئت های اجرایی به آن دست می یابد اما برخی موارد مانند اعتقاد اشخاص به اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران یا نداشتن سوء شهرت در حوزه های انتخابیه با تحقیق به دست می آید و هیئت های اجرایی اجازه دارند طبق قانون بررسی لازم در محل سکونت یا کار داوطلبان انجام دهند.

افشار همچنین تصریح کرد: فرمانداران هم یک عضو هیئت های اجرایی هستند و حق یک رای را دارند.

وی توضیح داد: هیئت های اجرایی منتخب 11 نفر هستند که 9 نفر آنان منتخب 30 نفر از معتمدین محل می باشند و هیچ کس نمی تواند به هیئت های اجرایی در خصوص تایید صلاحیت ها دستور دهد.

رئیس ستاد انتخابات کشور با رد شایعاتی که در برخی مطبوعات در خصوص رد صلاحیت های فله ای از سوی وزارت کشور متذکر شد: اگر اشکالی در کار هیئت های اجرایی باشد، هیئت های نظارت شورای نگهبان به آنها رسیدگی خواهند کرد و رد صلاحیت ها ارتباطی به وزارت کشور ندارد.

افشار خاطر نشان کرد: رد صلاحیت ها یا عدم احراز صلاحیت در صورتی که داوطلبان بخواهند به صورت کتبی به آنان اعلام می شود و حتی اگر داوطلبان تمایل داشته باشند مفاد دلایل و مدارک رد صلاحیت ها هم به آنان ارائه می شود اما منابع ارائه دهنده اطلاعات مذکور به آنان ارائه نخواهد شد.

وی افزود: هنگامی که علت رد صلاحیت با عفت عمومی یا هتک حیثیت اشخاص مرتبط باشد، به صورت حضوری به اطلاع آنان خواهد رسید و اگر به خود شخص مرتبط باشد به صورت کتبی به او اعلام خواهد شد.

معاون سیاسی وزیر کشور، همچنین یادآور شد: تنها محتوای اطلاعات به اطلاع داوطلبان نمایندگی مجلس خواهد رسید و اصل مدارک به آنان تحویل داده نمی شود.

افشار ادامه داد: تنها مواردی از رد صلاحیت ها که به امنیت ملی مربوط شود، دلایل و مدارک و همچنین نحوه اعلام آن به داوطلب به تشخیص کمیسیونی با ریاست ستاد فرمانده کل قوا، وزیر اطلاعات و وزیر کشور اعلام خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات کشور در بخش دیگری از این گفتگو در پاسخ به سئوالی در خصوص اظهارات روز گذشته سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر اینکه 80 درصد پرونده های اعلام شده از سوی وزارت کشور دارای نقص است، گفت: در جلسه ای که عصر امروز با شورای نگهبان خواهیم داشت، این موضوع مورد بررسی بیشتر قرار خواهد گرفت.

وی همچنین در خصوص نگرانی که از عدم شکل گیری هیئت های نظارت بر انتخابات شوراها وجود داشت، تصریح کرد: رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها اعلام کرده هیئت های نظارت انتخابات شوراها همچنان به قوت خود باقی است.

افشار متذکر شد: اما این موضوع کتبا به وزارت کشور اعلام نشده و مقرر شده هیئت های نظارت امروز به وزارت کشور معرفی شوند.

رئیس ستاد انتخابات کشور خاطر نشان کرد: اگر هیئت های نظارت بر انتخابات شوراها امروز به وزارت کشورمعرفی شوند نگرانی که از عدم شکل گیری آنان در انتخابات میاندوره ای شوراها وجود داشت، مرتفع خواهد شد.
هزار نامزد انتخابات مجلس سابقه قضایی دارند
حسین ذبحی، دبیر ستاد استعلامات انتخابات در دادستانی کل کشور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس افزود: این تعداد از داوطلبان انتخابات دارای سوابق محکومیت، برائت، موقوفی تعقیب و یا منع پیگرد بوده‌اند.
وی با اعلام پایان فعالیت اصلی ستاد استعلامات انتخابات در دادستانی کل کشور تصریح کرد که نتایج استعلامات به ستاد انتخابات وزارت کشور ارسال شده است.
دبیر ستاد استعلامات انتخابات در دادستانی کل کشور در ضمن متذکر شد که وضعیت جزیی تعدادی از کاندیداها به دلیل تشابه اسمی و یا در دسترس نبودن سابقه طی یکی دو روز آتی به ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام می شود.
مطابق ماده 48 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی،دادستانی کل، سازمان ثبت احوال، وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی مراجع چهارگانه پاسخگو به استعلام از سوابق نامزدهای نمایندگی می باشند.
ناصری خبر داد: ردصلاحیت تمامی نامزدهای عضو جبهه مشارکت و مجاهدین
بهارستان هشتم، 1 بهمن- «عبدالله ناصری» سخنگوی ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان، اخبار رسیده را حاکی از ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب انتخابات مجلس در تهران و شهرستانها عنوان کرد.

به گزارش بهارستان هشتم، ناصری در گفتگو با نوروز تصریح کرد: بر اساس اخبار رسیده، اعضای جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و همینطور نمایندگان مجلس ششم که در این دوره از انتخابات ثبت‌نام کرده بودند، رد صلاحیت شده‌اند.

وی این اخبار را «نشان‌دهنده جدی بودن دغدغه‌ها و نگرانی‌های خاتمی دانست که پنج شنبه گذشته مطرح شده بود. وی گفت: ردصلاحیت‌های گسترده نشان می‌دهد که نگرانی‌های خاتمی واقعی بوده است نه فضاسازی و غوغاسالاری. بنابراین، الان آقایان ردصلاحیت‌کننده باید به فکر پاسخ مناسب برای این اقدام باشند.

ناصری در مورد واکنش ائتلاف اصلاح‌طلبان به ردصلاحیت‌های گسترده و اینکه «آیا این ائتلاف تصمیم به عدم شرکت در انتخابات خواهد گرفت؟»، گفت: این مساله بررسی خواهد شد. الان منتظریم تا نتایج بررسی صلاحیت‌ها رسما اعلام شود.
موسوی‌لاری خطاب به افشار: سردار! نفس ریاست شما غیرقانونی است

رییس ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان در واکنش به سخنان اخیر علیرضا افشار رییس ستاد انتخابات کشور درباره صلاحیت کاندیداها، گفت: اولین سوالی که آقای افشار در دستگاه اجرایی باید پاسخگوی آن باشند این است که با کدام یک از معیارهای قانونی آقای افشار امروز می‌تواند مسوولیت ستاد انتخابات کل کشور را بر عهده بگیرد و در تمام امور مربوط به انتخابات دخالت کند.

«سید عبدالواحد موسوی لاری» در گفت‌وگو با خبرنگار سایت ستاد اصلاح طلبان با تأکید بر اینکه «طبق صراحت قانون انتخابات، دخالت نظامیان در کلیه امور انتخابات ممنوع است»، خاطرنشان کرد: اولین مشکلی که در اینجا وجود دارد این است که آقای افشار که یکی از فرماندهان نیروهای نظامی است، با کدام یک از معیارهای قانونی مسوولیت ستاد انتخابات کل کشور را بر عهده گرفته‌اند؟

موسوی لاری با تاکید بر اینکه «نفس حضور افشار در رأس تشکیلات انتخابات خود تخطی از قانون و قانون‌شکنی است»، در عین‌حال نگرانی اصلاح‌طلبان از احتمال رد صلاحیت‌های گسترده کاندیداهای این جریان را بجا دانست و گفت: دو عامل باعث این نگرانی‌ها شده است یکی نحوه چینش نیروهای ناظر و مجری انتخابات که در تمام حوزه‌های انتخابیه کاملا از یک طیف و جناح انتخاب شده‌اند تا حدی که حتی عناصر معتدل جناح‌ها نیز کنار گذاشته شده‌اند.

وزیر سابق کشور با اشاره به عامل دوم این نگرانی‌ها، گفت: عامل دیگری که موجب نگرانی شده است اخباری است که از استان‌ها و مناطق مختلف درباره رد صلاحیت نیروهای اصلاح‌طلب البته به صورت غیررسمی می‌رسد. این اخبار اگرچه غیررسمی است اما به هر حال اخباری است که این نگرانی‌ها را ایجاد کرده و ممکن است در رأس این مسائل حقیقتی هم نهفته باشد یعنی این نوع اخبار غیررسمی صرفا شایع نباشد.

موسوی لاری هم‌سو و هم‌طیف بودن مجریان و ناظران انتخاباتی را یکی دیگر از عوامل نگرانی اصلاح‌طلبان عنوان کرد و گفت: به عنوان مثال دبیرکل حزب مؤتلفه پس از این اظهارنگرانی‌ها شتاب‌زده وارد صحنه شد و با دستپاچگی جریان اصلاح‌طلبان را متهم کرد در حالی‌که ایشان می‌توانست بگوید ما منتظر می‌شویم تا شرایط کاملا روشن شود و یا در جریان نیستم.

رییس ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان با اظهار امیدواری از اینکه «واقعیت صلاحیت‌ها به غیر از اخباری باشد که در این چند روز عامل نگرانی اصلاح‌طلبان شد»، در پایان افزود: امیدواریم این نگرانی‌ها فردا کاملا برطرف شود اما نمی‌دانم چقدر این امیدواری‌ها واقعی با
بودجه میلیاردی اعتماد ملی برای حوزه‌ها‌ی تک نامزد
شنیده شده حزب اعتماد ملی از حوزه‌ها‌ی با تعداد نامزد زیاد نا امید شده و به حوزه‌ها‌ی تک نامزد روی آورده است.

در شهرهای بزرگ که چندین نماینده دارند، عموما احزاب، ‌گروه‌ها‌ و چهره‌ها‌ی شاخص حامی لیست و یا سرلیست‌ها‌ی آنها موجب کسب رای می‌گردند اما در شهر‌ها‌ی تک نماینده ارتباط‌ها‌ی شخصی نمایندگان و رفتارهای انتخاباتی آنان نیز بسیار موثر است.

به نظر می‌رسد این نگاه بر اساس همان منطقی است که شعار مشهور کروبی در انتخابات ریاست جمهوری گذشته مبنی بر اعطای 50 هزار تومان به هر نفر به صورت ماهیانه را شکل داد.

به گزارش خبرنگار سپهر حزب اعتماد ملی برای در حوزه‌ها‌ی تک نماینده 160 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته است. اختصاص این اعتبار موجب نگرانی‌ها‌یی در خصوص تکرار برخی رفتار‌ها‌ی خلاف قانون همچون خرید رای و یا پهن نمودن سفره‌ها‌ی انتخاباتی را تشدید کرده است.
شورای نگهبان: 80درصد پرونده‌های ارسالی کاندیداهااشکال دارند
سخنگوی شورای نگهبان با بیان این که حدود 83 پرونده ارسالی داوطلبان انتخابات از سوی وزارت کشور از مجموع هفت هزار و 601 پرونده ناقص است، هشتاد درصد دیگر پرونده‌ها را نیز دارای اشکال‌های مختلف دانست.
دکتر عباسعلی کدخدایی اظهار داشت: وزارت کشور یک لیست هفت هزار و 601 پرونده‌ای را برای ما ارسال کرده و پس از دو روز کار کارشناسی و اقداماتی که کارشناسان شورا در ایام تعطیل انجام دادند مشخص شد که حدود 83 پرونده ناقص است و در واقع آمار تحقیقی ما هفت هزار و 518 پرونده شده است.
وی خاطرنشان کرد: از این تعداد هم شاید چیزی حدود هشتاد درصد دارای اشکال‌های مختلف است؛ از جمله این که بسیاری از پرونده‌ها بدون عکس هستند و بسیاری فاقد امضای داوطلب است که این برای ما در مورد داوطلبی افراد ایجاد تردید جدی می‌کند. همچنین بسیاری از پرونده‌ها مهر ستاد انتخابات یا فرمانداری را ندارند و این مشکلی است که متاسفانه ما اکنون با آن مواجهیم.

لازم بود فرمانداری‌ها بیشتر دقت می‌کردند
وی با بیان این‌که کارشناسان شورای نگهبان، 24 ساعته مشغول هستند تا بتوانند به نوعی این مسایل را حل کنند به خبرنگار ایسنا گفت: این مساله‌ای است که این بار در پرونده‌ی ثبت نام کنندگان با آن مواجه شدیم؛ لازم بود فرمانداری‌های محترم دقت بیشتری می‌کردند و در فرصت ثبت نام قانونی داوطلبان، مدارک آنها را تکمیل می‌کردند.
به گزارش ایسنا ، کدخدایی با بیان این‌که مدارک خاصی هم برای ما ارسال نشده و امیدواریم که اصل این مدارک برای هیات‌های اجرایی ارسال شده باشد، از زحمات هیات‌های اجرایی تشکر کرد و گفت:‌ امیدوارم هیات‌های اجرایی با دقت کافی پرونده‌ی داوطلبان را بررسی و دقت کنند که کلیه‌ی مدارکی که برای ثبت‌نام لازم است، در پرونده موجود باشد. از جمله مدارک تحصیلی، گواهی اشتغال به انجام امور آموزشی، پژوهشی یا اجرایی و همچنین در رابطه با کسانی که استعفا داده‌اند، طبق تبصره‌ی 3 بند ج ماده‌ی 29 قانون انتخابات، لازم است گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفا وجود داشته باشد.
سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: امیدواریم این موارد در هیات‌های اجرایی مورد توجه واقع شود و آن‌ها نیز بر اساس قانون، وظیفه‌ی خود را به دقت انجام دهند که مشکلی در آینده برای داوطلبان ثبت‌نام کننده به وجود نیاید.

داوطلبان باید بتوانند مدارکخود را به هیات‌های اجرایی ارسال کنند
کدخدایی با تاکید بر این‌که قطعا هیات‌های اجرایی باید پرونده‌هایی که کامل است، بررسی کنند گفت:‌ داوطلبانی که پرونده‌ی آن‌ها نقص داشته، باید بتوانند به نوعی مدارک خود را به هیات‌های اجرایی ارسال کنند و آنها نیز طبق قانون به پرونده‌هایی که کامل شده، رسیدگی نهایی کرده و گزارش نهایی‌شان را برای هیات‌های نظارت ارسال کنند.
وی یادآور شد: پایان وقت اداری فردا -دوشنبه- پایان زمان قانونی هیات‌های اجرایی است که پس از آن هیات‌های اجرایی باید نتیجه‌ی بررسی‌ها را برای هیات‌های نظارت شورا ارسال کنند. اگر هیات‌های اجرایی نقصی را در پرونده مشاهده می‌کنند تا پایان وقت اداری فردا زمان دارند که نواقص را رفع کنند و اگر رفع نشود ثبت نام داوطلبان قطعی تلقی نمی‌شود و در هیات‌های نظارت اقدام به بررسی نمی‌شود.
کدخدایی گفت: پس از ارسال گزارش‌های هیات‌های اجرایی به شورای نگهبان، هیات‌های نظارت نیز اقدام به بررسی نظر هیات‌های اجرایی می‌کنند.
فهرست 16 نفر از اسامی قطعی شده جبهه متحد اصولگرایان برای تهران
تاکنون اسامی حداد عادل، محمدرضا باهنر، شهاب الدین صدر، غلامرضا مصباحی مقدم، حسین فدایی، روح الله حسینیان، علیرضا زاکانی، علی مطهری، زهرا اللهیان، علی اصغر زارعی، بیژن نوباوه، اسماعیل(محمد) کوثری، فاطمه رهبر، نسرین سلطانخواه، الهام امین زاده و خانم مجتهده صفایی به عنوان 16 کاندیدای قطعی جبهه متحد اصولگرایان در تهران قطعی شده است.

همچنین بررسی حضور احمد توکلی، مرتضی آقاتهرانی، کوچک زاده، الیاس نادران، نبی حبیبی، عباس پور و ثمری در دست بررسی است.

گفتنی است اسداله بادامچیان نیز از حضور در انتخابات انصراف داده است و علی لاریجانی نیز تمایل داشته که از قم کاندیدا باشد ولی در صورت تصمیم به حضور در تهران در لیست اصولگرایان جای دارد.

این گزارش حاکی است که در بین اصولگرایان اجماع جامعی حاصل شده است و به طور قطع یک فهرست و با نام جبهه متحد اصولگرایان ارائه می گردد
کاندیداهای جبهه دوم خرداد در استان آذربایجان شرقی
اسامی برخی کاندیداهای جبهه دوم خرداد در استان آذربایجان شرقی به شرح ذیل می‌باشند:

*حوزه انتخابیه تبریز

1- کریم عابدی( مشارکت)
2- صفر شاسفند( مشارکت)
3- محمدرضا اسلامی( اعتماد ملی)
4- رضا پرویزی( مشارکت)
5- علی شیاری( اعتماد ملی)
6-اکبر اعلمی گرگر
7-ایران آهور
8-رضا رحمانی
9-مسعود پزشکیان
10-کریم حسین پور
11-نازیلا آصفی
12-زینب عظیمی اندریان
13-هادی غفاری
14-ابراهیم ماذون باویلی
15- محمد باقر بهشتی
16-کریم حسین زاده دلیر
17- احتشام حاجی پور( کارگزاران )
18-داود وکیلی آذر
19-ابوالفضل ثابتی
20-حمید فاضل
21- میر مهدی سید زاده خرازی
22-جواد جوادزاده
23- غفار فرزدی
24- مجید جابری

*حوزه انتخابیه بناب

1- محمد صمدفام
2-علی تشنه‌دل
3-رسول صدیقی بناب( مشارکت)
4- حیدر بصیر مجید آذر (سازمان مجاهدین انقلاب)
5- کریم وحدانی بناب
6- محمد حسن طاهری

*حوزه انتخابیه کلیبر

1- شهرام شفیعی( مشارکت)
2- علی فخر‌آذر( مشارکت)
3- نعمت همت زاده
4-یوسف حقگو
5-حسن فتحعلی زاده
6-کریم قلی ایمانی

*حوزه انتخابیه میانه

1- محمد علی مردی ( مشارکت)
2-محمد عارفی( کارگزاران)
3-سید حسین هاشمی( کارگزاران)
4-فردین فرمند
5-جمشید قنبری ممان
6- محمدرضا حاجی اصغری

*حوزه انتخابیه هشترود - چاراویماق

1-عبدالرحیم میرخانی(‌مشارکت)
2-علی موحدی( مشارکت)
3-محبوب حضرتی( مشارکت)
4-جواد لطف الله پور(مشارکت)
5-کریم عبدالهی( مشارکت)

7-محمد علی موحدی( مشارکت)
8-غفار اسماعیلی( کارگزاران)
9-صفر فضلی( مشارکت)

*حوزه انتخابیه بستان آباد

1- محمد اسماعیلی دلبری( مشارکت)
2-غلامرضا نوری( کارگزاران)
3- سلیمان امیری تیکمه داش( کارگزاران)
4- امیر ناصری نهر( کارگزاران)
5-قربانعلی آذرم
6- احمد کنعانی بندکهل
7- الیاس امیر محسنی
8- حسین کوهستانی( اعتماد ملی)

*حوزه انتخابیه اهر و هریس

1-جعفر اجتهادی
2-ارسلان کاظم پور( مشارکت)
3- عزت الله قهرمانی فرد
4-شهریار ممی خانی
5-غلامحسین مسعودی ریحانی
6-صادق بلندی
7-حسین فاتحی
8-کریم صدیقیان( اعتمادملی)
9-حسین خاکپور سرند
10-بهروز دعایی
11-یعقوب خواجه‌ای
12- قاسم معماری

*حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر

1- علی باقری پور آذریان
2-مهدی دواتگری
3- جعفر صالحی

*حوزه انتخابیه سراب و مهربان

1- یوسف داودی( مشارکت)
2-داود رفیقی
3-مجید نصیرپور سردهایی(مشارکت)
4-ابوالفضل آسیابی( مشارکت)
5-صابرقربان اوغلی
6-ناصر تفکری

*حوزه انتخابیه ورزقان و خاروانا

1- رضا علیزاده
2- مجتبی مرتضوی( مشارکت)
3- علی اکبر زاده( مشارکت)

*حوزه انتخابیه مرند و جلفا

1- منوچهر مونس خواه( مشارکت)
2-ابراهیم صراف ( کارگزاران)
3-سیروس سازدار( مشارکت)
4-حمید طوری
5-محمد علی حاجی کوه کمری


*حوزه انتخابیه مرند و جلفا

1- داود محمدی(مشارکت)
2-صابر امامی
3-ابوالفضل نجفی لیواری(مشارکت)
4- جواد الله پور فضل الهی(اعتماد ملی)

*حوزه انتخابیه ملکان

1- سلمان خدادادی(کارگزاران)
2- ولی عرب بلاغی(مشارکت)
3-علی رشیدی( مشارکت)
4- سعید ناطقی
5- محمد علی غفاریان( مشارکت)

*حوزه انتخابیه شبستر

1- جشمید صفیلوی قدیم
2-علی لک ( کارگزاران)
3- علیرضا کریمی باغی( مشارکت)
4- شهرام حسین زادگان( مشارکت)
5- کریم غیاصی مرادی( مشارکت)
لیست کاندیداهای اصولگرا استان خراسان رضوی
مشهد:

حجج الاسلام: فاکر – نهاوندی – دکتر جواهری- علی فلاحیان-علی عسکری - دکتر بحرینی

آقایان: دکتر امیرحسین قاضی زاده- دکترسیدرشیداعرابی- رحمانی فضلی – علی اصغر جعفری –- جواد کریمی – جواد آرین منش – علی سرافراز یزدی – دکترمجتبی علوی

خانم: عفت شریعتی

طرقبه و چناران: حجت الاسلام عابدینی نژاد – دکتر دهقان

کاشمر: حجت الاسلام طباطبایی- بلوکیان

سبزوار:بزرگیان – محسنی ثانی - بروغنی

سرخس و فریمان: حسینی

خواف و رشتخوار : حجت الاسلام دکتر احمدپور(مسئول نهاد رهبری دانشگاه فردوسی)- حبیبی

درگز: رزمیان مقدم – دکتر مرتضی افسری

تربت جام: رضوانی –منصوری – سرگلزایی- دکتر رحیمی

تربت حیدریه: توسلی زاده – رضایی

گناباد: دکتر مهدیزاده – حجت الاسلام دکتر مدنی

قوچان: دکتر رستمی - کمالیان-مهدی شوشتری
نیشابور:سبحانی نیا-همت آبادی
اسامی نامزدهای اصلاح طلب به تفکیک حوزه های انتخابیه
تبریز : اعلمی (نماینده مجالس ششم و هفتم) ، پزشکیان (وزیر سابق بهداشت و درمان)، دکتر بهشتی ( دکتری اقتصاد و استاد دانشگاه و عضو سابق شورای شهر ) ، دکتر رضایت پرویزی ( عضو انجمن اسلامی جامعه پزشکی و فوق تخصص جراحی قلب ) ، مهندس علی اکبر زاده ( نماینده اصلاحات طلب دوره ششم ) ، دکتر لواسانی ( عضو سابق شورای شهر ) ، هادی غفاری ، اسد محمودی ( از فعالان سیاسی اصلاح طلب ) ، مجید جابری ( فعال ملی مذهبی ) ، دکتر میرزا کوچکی ( عضو انجمن اسلامی جامعه پزشکی ) ، دکتر اسلامی ( رئیس حزب اعتماد ملی آذربایجان شرقی ) ، فریده حقیقی ( فعال اصلاح طلب ) ، خام سوینا اندیش (فعال اصلاح طلب) ، مهندس کهنمایی ( فعال سیاسی اصلاح طلب ) ،میر ابولفضل ثابتی ( فرماندار و مدیر کل امور اجتماعی در دولت خاتمی ) ، مهندس صفر شاسفند ( عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت آذربایجان شرقی و معاون مجتمع پتروشیمی تبریز) ، رضا عبادی ( فرماندار تبریز در دولت خاتمی ) ، انتظار قرا ملکی ( عضو سابق شورای شهر تبریز)

استان تهران

تهران : اسحاق جهانگیری (وزیر صنایع دولت خاتمی) ، محمدرضا عارف (معاون اول دولت خاتمی) ،مرتضی حاجی (وزیر سابق آموزش و پرورش)، مجید انصاری ، سیدمحمد دعایی ، ،جمیله کدیور ، آرمین ، داود سلیمانی ،محجوب،سهیلا جلودارزاده، فاطمه راکعی،شهربانو امانی،بهزاد نبوی، مزروعی،بیژن شهبازخانی،دکتر ابراهیم امینی ، اطاعت(نمایندگان مجلس ششم)،احمد خرم (وزیر راه و ترابری دولت خاتمی)، عباس میرزا ابوطالبی(قائم مقام حزب همبستگی)، دکتر محمد صدر(معاون وزارت خارجه دولت اصلاحات)، مرتضی الویری(شهردار اسبق تهران) ، الهه راستگو. دکتر عبدالله ناصری (سخنگوی ستاد ائتلاف اصلاح طلبان) ، شکوری راد ، دکتر نجفقلی حبیبی. افشین حبیب زاده (عضو خانه کارگر)، آذر منصوری ، تاجزاده و محمد سلامتی(دبیرکل سازمان مجاهدین). عیسی کلانتری(وزیر اسبق کشاورزی) ، علی صوفی (وزیرتعاون دولت خاتمی) ، علی اشراقی(نوه امام) ، جهانبخش خانجانی(عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران و سخنگوی سابق وزارت کشور) و سیدمحمود میرلوحی،فاطمه تندگویان، فرج کمیجانی (دبیرکل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی)، علیرضا تابش و سعید شریعتی ، گرامی مقدم(عضو اقلیت مجلس هفتم)، منتجب نیا، شکوری، راه چمنی و فاطمه کروبی و کسری نوری،دکتر یداله اسلامی، زهرا نژاد بهرام
کرج:
محمدحسین خلیلی اردکانی (نماینده مجلس ششم)
دکترمیرباقری استاد دانشگاه
شهبازی (فرماندارسابق کرج)

استان اردبیل

اردبیل :
پیرموذن
خلخال :
مهرانگیز مروتی (عضو فراکسیون اقلیت)
گرمی :
ناصرنصیری (عضو فراکسیون اقلیت)



اردل و فارسان : دکتر علی قنبری(نماینده مجلس ششم)

ارومیه : محمد صادق محسن پور ( فرمانده ارومیه در دولت خاتمی و رئیس ستاد ائتلاف اصلاح طلبان آذربایجان غربی) ، دکتر فریبا بشیری ( عضو جبهه مشارکت ) ، گودرز صادقی ( رئیس سابق دانشگاه ارومیه ) ، ملازاده ، مهدی خلقخانی (کارشناس وزارت کشور ) و کریم فتاح پور ( نماینده مجلس ششم)

اصفهان : تاج الدین ، کیان ارثی و خانم مصوری منش(نمایندگان مجلس ششم) و بهشتی

انزلی : حق شناس

اهواز: غلامرضا شریعتی (رییس ستاد ائتلاف اصلاح طلبان استان)

ایلام : داریوش قنبری (عضو فراکسیون اقلیت)

بابل: مهندس نریمان (نماینده مجلس ششم)

بویراحمد: سیدباقر موسوی

بهبهان : ولی الله شجاع پوریان (عضو فراکسیون اقلیت)

بهشهر و نکا : علی اصغر رحمانی خلیلی

بیرجند: مهدی آیتی (نماینده مجلس ششم)

خواف : ابراهیم بای سلامی

دماوند و فیروزکوه : خانزادی ، ولی

رشت : رمضانپور، روشنک سیاسی و صادقزاده

استان زنجان

زنجان و طارم: جمشید انصاری، محمد نهاوندیان، احمد حکیمی‌پور، احمد نصیری و سید افضل موسوی

ابهر و خرمدره: سیدفاضل امیرجهانی



ساری : یوسف نژاد

سبزوار: مرتضی خیرآبادی (نماینده مجلس ششم)

سنندج : توفیقی و جلال جلالی زاده

شهرکرد : نصراله ترابی

شیراز : عبدالحمید معافیان، دستغیب و سپهر

قائم شهر : ولی رعیت

استان قزوین

قزوین :
قدرت الله علیخانی (عضو فراکسیون اقلت)
محمد علیخانی (عضو فراکسیون اقلیت) ، ناصر فوامی
تاکستان :
امیر طاهرخانی
بویین زهرا :
غلامعباس آقا علیخانی (عضو اقلیت مجلس پنجم)

قم

محمدعلی سبحانی (سفیر پیشین ایران در لبنان)، گائینی،آیت اله محسن موسوی تبریزی ،رضا کرمی، فتح اله حقیقی و جوادکرخی

قوچان : هادی شوشتری

استان کرمان

کرمان و راور
محمد علی کریمی(استاندار سابق کرمان)
دکتر محمد میرزایی(استاد دانشگاه و رئیس ستاد ائتلاف اصلاح طلبان)
دکترمحمد جواد فدایی(معاون استاندار دولت اصلاحات-استاد دانشگاه)
محمد فرشاد(معاون سیاسی استانداری در دولت اصلاحات)
محمد جمشیدی گوهری(سفیر سابق ایران در نیکاراگوئه -رئیس سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی شاخه کرمان)
رفسنجان
عبدالمهدی انصاری(فرماندار دولت اصلاحات)
حجت الاسلام حسین هاشمیان(نماینده مردم در مجلس سوم)
زرند
میرزاحسینی
دکتر حسین امیری (نماینده کنونی مردم)
جیرفت وعنبرآباد
دکتر علی اسلام پناه(استاد حقوق دانشگاه تهران)
دکتر محمد فرخی(دبیر حزب اعتماد ملی کرمان و نماینده مجلس ششم)
کهنوج ومنوجان
حجت الاسلام مختار وزیری(نماینده کنونی مردم)
شهربابک
محمد رضا زاده(شهردار سابق)
آقای بخشوده
بافت
محمد اسلامی(رئیس اسبق آموزش و پرورش بافت)
محمد تقی بختیاری(مدیرکل راه وترابری در دولت اصلاحات)
معصومه رفیع پور(بخشدار سابق در دولت اصلاحات)
محمد طغرلی(فرماندار سابق )
سیرجان وبردسیر
حسین دعاگویی(رئیس سابق آموزش وپرورش سیرجان)
بم
دکتر مکارم(رئیس اسبق سازمان بهزیستی)
منصور حسین شاهی(بخشدار مرکزی بم در دولت اصلاحات)

کیگیلویه : محمود منطقیان

گچساران : بهرام تاجگردون

گرگان : علی اصغر احمدی (دبیرکل حزب همبستگی) ، دکتر سبطی ( عضو جبهه مشارکت ) و دکتر صالحی ( رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان و همدان و عضو جبهه مشارکت )

لارستان : منصور کشفی

مشهد : حسین کاشفی (معاون دبیرکل حزب مشارکت)، سیدحسن رسولی (مدیرعامل بنیاد باران) ، علی ظفرزاده (دبیرکل جمعیت تولیدگرایان)، عجم ، صالح آبادی(مدیرمسئول روزنامه همبستگی) و دکتر حسین آفریده.(عضو فراکسیون اقلیت)،محمدصادق جوادی حصار، مجتبی سادات، غلامحسین تکفلی و مهندس امینی

نوشهر و چالوس: انوشیروان محسنی

نهبندان: غلامعلی عابدی (نماینده مجلس ششم) - هدایت الله جمالی پور (عضو حزب همبستگی)

استان یزد

اردکان :
محمدرضا تابش (دبیرکل فراکسیون اقلیت)
بافت:
میرغنی زاده
تفت ومیبد:
فلاح
یزد :
حمید کلانتری (استاندار سابق یزد)
رضوی یزدی (نماینده مجلس ششم)

خبرگان

تبریز : آیت الله محسن موسوی تبریزی

تهران : آیت اله محمدرضا توسلی

قزوین : آیت اله محمدی تاکندی
جدیدترین لسیت کاندیداهای مجلس هشتم
کار بررسی اولیه صلاحیت‌های داوطلبین ادامه دارد؛ اسامی داوطلبینی که در زیر آمده است هنوز بررسی صلاحیت نشده‌اند، بخش اول اسامی داوطلبین شرکت در انتخابات در زیر می‌آید و بخش دوم آن نیز متعاقباً ارسال خواهد شد.

**استان آذربایجان شرقی
*حوزه انتخابیه اهر و هریس
عباس فلاحی‌ باباجان،صادق بلندی، حسین خاکپور سرند، یعقوب خواجه، بهروز دعائی، صفر ساسانی، بهرام شامی، ، عزت قهرمانی‌فرد، غلامحسین مسعودی ریحان و اردشیر مظفری.

*حوزه انتخابیه بستان‌آباد
ناصر امیرزگلوجه، احد خیری، محمداسماعیل دلبری.

*حوزه انتخابیه بناب
ضیاداله اعزازی ملکی، علی تشنه‌دل و محمد صمدفام.

*حوزه انتخابیه تبریز و آذرشهر و اسکو
علی اکبرزاده، فرخ اختریار آذر، علی‌النقی ادیبی، محمدرضا اسلامی، علیرضا اصغر اردلانی، رضا اصفی، اکبر اعلمی، رضا امیرناصری، مسعود انتظارخیر خامه‌چی، یعقوب انتظار قراملکی، امین ‌مرتضی انورحقیقی، عباس اولا، مجید باقرپور، محمد بدره، یوسف برزگری، علی بشارت، ایوب بنی‌نصرت، امیر پورمحمد کنجه‌لو، جمشید تقی‌زاده، مجید جابری، اصغر جعفری‌اندریان، جواد جوادزاده، احتشام حاجی‌پور حاجی‌علیلو، رضی حسن‌پور سیلاب، کریم حسین‌پور فیضی، رسول حسین‌زاده، بهرام حقگو کلیبر، علی‌رضا دادگر نوبریان، حیدر رئیسی‌راد، رجب ربوی، علی‌رحم رحیم‌پور، یعقوب رضانژاد، عقیل زارع، معصومه سرانی، علی سرخوش، علی سررشته، جواد سطانی‌مجد، علی سیمری، صفر شاسفند، عشرت شایق، محمدعلی شریفلو، یوسف شمسی، کریم شوقی‌زنگبار، علی شیاری، محمدحسن شیخ علیا لواسانی، فاطمه شیری سرند، موسی صابر، علی صادقی، صمد صباغ‌ دهخوارقانی، علی صراحی نو‌بر، عبدالله عزیزی وردین، احمد عطامهر، زینت عظیمی اندریان، عیسی علمی کجاباد، بهالدین علیاری تبریزی، خداوردی علیزاده، هادی غفاری، غفار فرزدی، مهدی فرشباف آقاجانی، احمد فرشبافیان نیازمند، محمدحسین فرهنگی، مهدی قره‌محمدلو، عیلرضا کارگر باسمنج، سیدعلی کاشی کلهری، داود کاظمی‌نسب، سیدابوالفضل کریمی اذرخضرلو، علیرضا کریمی حقی، ایوب کوشان، محمدعلی متفکرآزاد، مریم محمدزاده، اسد محمودی، میرجواد مرعشی، صدیقه مقدم‌فر، عادل ملایی، علیرضا منادی سفیدان، جواد مهدی‌پور سردرود، بهزاد مهرزاد صدقیانی، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی، بهنام میرزاکوچکی، حسین میرزایی، مهدی نصیرزاده عطار، عبداله نظیرزاده، ابراهیم نمازی، جواد هاشم‌زاده، مسعود هاشمی اسکوئی، مجید ولی‌زاده، کامبیز ولیی و بابک یعقوبی.

*حوزه انتخابیه سراب
خسرو آزادفر، علی اجرایی، قدرت‌الله آذرنیا، ناصر انواری اسبقرانی، ناصر انواری اسبقرانی، بهروز جباری فرگوش، غلام‌علی جعفری سرابی، اسماعیل حیدری آزاد انمیونی، یوسف داودی، رضا رسولی شربیانی، داود رفیقی، جاوید شکاری ارزنق، امیر صنعتی مهربانی، مسلم محمودی سرچشمه و سیداصغر مصطفوی.

*حوزه انتخابیه شبستر
اسد اختیاری ‌پیربالا، نوشین حاجی‌زاده متقی‌خامنه، خلیل خلیلی‌ پایدار، عبدالمناف دهخدا، علی‌سروش، احمد غفارزاده، بهزاد قره‌یاضی، بهزاد قره‌یاضی و علی مطهری.

*حوزه انتخابیه کلیبر و بخش هوراند
انوشیروان اسدی‌ یوسفلو، قلی الله‌قلی‌زاده، صمد جعفرپور، یوسف حقگو کلیبر، علی حمادی، شهرام شفیعی، علی شهابی حدادان، حسن فتحلی‌زاده، علی فخرآذر، اکرم نجفیان، نعمت همت‌زاده و مهرداد هنرمایه‌ هرات.

*حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر
ناصرحمیدی فسقندیس و محمد سلطانی.

*حوزه انتخابیه مرند و جلفا
علی‌ احمدعلی‌زاده، جواد اسدپور فضل‌اللهی، محمدباقر اصولی‌پامچی، صابر امامی، اسدالله ترابی‌نهاد، حسین تقی‌ لیواری، زین‌العابدین حرفتی کرگری، محمد دهقانی، محسن رضاپناه، محمدحسین صادقی، رضا صالحی، ابراهیم صراف، محمدکاظم عبدیزدانی، ایرج عبدیل‌زاده، حسین عسگری ثابت، قاسم عشقی، جعفر فتحلی‌زاده، اصفر فتحی، رقیه منطقی فاقار، منوچهر مونس‌خواه و ابوالفضل نجفی لیواری.

* حوزه انتخابیه ملکان
شهروز افخمی و سعید ناطقی.

*حوزه انتخابیه میانه
حجت احمدی، محمود ترکمانی، سیدمحمد رضا حاجی‌اصغری، سیدبهلول حسینی، فریدون حیدری، عزیز رستمی، علی سیدخ و جمشید قنبری ممان.

*حوزه انتخابیه هشترود و چاراویماق
ناصر آقامحمدی، منصور پاشایی، اصغر جمالی‌فرد، محبوب حضرتی، غلامحسین شیری علی‌آباد، اکبر صادقی، کریم عبداللهی،‌ میکائیل عبدی، ابراهیم قاسمی، جواد لطف‌اله پورخورجستان و عبدالرحیم میرخانی.


* حوزه انتخابیه ورزقان
حسن احمدی‌، مجید شیری‌زاده، رضا علیزاده، ناصر قره‌باغی، مجتبی مرتضوی و اباصلت هادی ثبت‌نام شدند.

** استان آذربایجان غربی
*حوزه انتخابیه ارومیه
فراز آرش‌راد، محمدعلی آقائی، جواد آقازاده عطاری، افشین آقاسی طسوجی، اسداله آقای لطف‌عطا، راضیه پورحیدر، امینه جلیلی‌ اده، ابراهیم جهان‌سپاس، شهناز خیری کوسه‌آباد، علیرضا دریائی، علیرضا دریائی، لطفعلی دژآلود، مهران دوستی‌رضایی، ژیلا دولتخواه بچه جک، سیدسلمان ذاکر، سیدسلمان ذاکر، رضا رمضانی، ناصر سیفی، شمس‌الدین شمسی، گودرز صادقی هشچین، احمد عابدپور، علیرضا عبدالهی، محمد علیزاده حصاری، فرامرز فتح‌نژاد، صادق فرخ‌زاده ساریجالو، شهرام فرخی قلعه‌جوقی، رستم قامت‌زاده، حسن کلامی، علی کلانتری، آرمان گوهرانی، امیر محبعلی قوشچی، رؤیا محمدزاد حیدرلو، علی‌ ملازاده، عادل ناصری قرابقلو، عبدالرحمن نقشین، لطیف نیروبخت و حسین یاقوتی.

* حوزه انتخابیه بوکان
رشید احمد‌رش، حسن برزگر، جعفر حمزه‌قرمیش، سعدیه خرقه‌پوش، ابراهیم شوقی، احمد طه، محمدقسیم عثمانی، ابراهیم فتاحیان، جمیل قادری، احمد محمودی و رحمن نامجو.

* حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت
محمدعلی پرتوی، محمد خضری، معروف خلیلی، حاصل داسه، محمدرؤف شمامی، ابوبکر قادری، صلاح قاسمیانی، جعفر کریمی، محمود محمودپور و ابوبکر معروف‌زاده.

* حوزه انتخابیه خوی
ایوب ایوبی، علی‌اصغر چیت‌ساز خوئی، علیرضا رادفر، ناصلر سنائی‌ پورناک، امیرسجاد سیدموسوی، حسین سیوانی اصل، اسماعیل طالبی، جعفر علی‌عباسپور، رضا فتح‌الهی، علی‌اصغر قاسم‌لو، سیدابوالحسن موسوی، حیدر موسی‌پور، مجید هوشمند، محمد وفائی‌مهر، محمدرضا ولیلو و اسماعیل یوسفی محله.

*حوزه انتخابیه سلماس
فرهاد اطمائی میرآباد، شهروز برزگر کلشانی، علی دادگر، سجاد ستاری، علی سلیمانی قزلچه و سلطانعلی محمدی ایروانلو.


*حوزه انتخابیه ماکو و چالدران
قادر آب‌خضر، غلامرضا جلیل‌زاده ، محمد حاتمی‌زاده، بهروز حسن‌نژاد، حسین شریف‌زادگان، علی معصوم‌زاده و اسلام یادگاری.

* حوزه انتخابیه مهاباد
جعفر آئین‌پرست، سیدحسن باوه‌جانی ‌فرد، سالار حسن‌زاده، بابک خوانچه سپهرالدین، ابراهیم سلطانی، مصطفی صدرالدینی، سیدمعروف صمدی، مسعود قهرمانی، عبدالعزیز مولودی، عبدالرحیم نوربخش و عبدالرحمان وحید دربندی.

*حوزه انتخابیه میاندوآب و شاهین‌دژ و تکاب
علی‌نقی اقدسی، رضا بشارتی، ایرج بیان، اردشیر پاکدل اصل، عباس چراغی قینرجه، محسن رائی، آصف زادقاسم باغلان ‌تپه، علی زوار، فریدون سلیمی‌نیا، علیرضا صمدی، بیژن عبداللهی، جهان‌بخش محبی‌نیا، ظفر محمدی، باباعلی محمودزاده، اکبر معمارباشی، یعقوب نجفیان اقبال، علیرضا وحیدی و امیر وطن‌پرست.

*حوزه انتخابیه نقده و اشنویه
امیر اَشب، مهدی ایمانی حسنلوئی، محسن پروین، علی جلالی، شهین جمشیدی ثانی، نجات حاجی‌عزیزی، جمال خضری، حسن خلیل‌زاده، مرادخان داهیم، سیفعلی دلیر، کریم رحمانی چیانه، اسکندر رضایی، محمود روشن‌بین‌فر، اسنفدیار سپهری‌نیا، ایرج سلمانزاد، عبدالله عباسی‌جوان، بهروز عزیزخانی، علی عسگری حسنلوئی، علیرضا محمدنژاد، سعید ملااسماعیل‌پور و اروج ولیزادگان.

**استان اردبیل
*حوزه انتخابیه اردبیل و نمین ‌و نیر
محمد آبادی، بابک آذرباد، رشید اسماعیلی مراللو، کمال‌الدین پیرمؤذن، عسگر جاوید سولا، سیامک جدی‌ رحیم بگلو، مهدی جوادی، رحیم حاجی‌زاده، یحیی خردمند، یوسف درویشی‌کلش، همایون‌آقا رضائی اشترنیان بروجرد، مالک رضایی، محمد صاحب‌الزمانی، جواد صبوراقچه کندی، رحیم صمدی لکخورانی، سیدمرتضی عاملی کلخوران، پرویز فرجی، ثریا فروتن‌شاد، غضنفر محبی، علی محمدغریبانی، قاسم محمدی، اسلام مفتح، سیدکاظم موسوی، حسن نوعی‌اقدم و حسن وفادار ینگجه.

* حوزه انتخابیه پارس آباد و بیله‌ سوار
اسماعیل ابراهیمی، داود احمدیان، عادل اختری‌مغانلو، حسن الماسی، محمد پاسبان، عباس جهانگیرزاده بیگدیلو، یعقوب خدادادی، الله ویردی خسروی کورعباسلو، یاور سجودی، پرویز شریفی‌زیوه، سلیمان فهیمی گیگلو، عباس محسن‌پور قره‌قاسملو و سیدصادق میرزایی.

* حوزه انتخابیه خلخال و کوثر
سیدنادر ابراهیمی، امین اکملی، افراسیاب امیرپور، یوسف جعفری کلور، جلیل جعفری‌ بنه خلخال، شاهین جعفری نوده، بشیر خالقی، حجت‌الله درخشان، صفت‌اله دلشاد گنجکاه، پرویز فتحی گهراز، فردین قاسمی پیرانلو، ابراهیم محمدی، ابراهیم محمدی خلفلو، سیدحامد مدنی، سیدعصرالدین نجیبی‌ الهاشم، سید اسرافیل نصیری گهراز و سیده صبیه نوران‌پور.


*حوزه انتخابیه گرمی
ولی اسماعیلی، علیرضا بخشی، خداکریم پورجعفر، خداکریم پورجعفر قوجه بیگلو، سیدناصر سیدکاظمی، سیدحسین قرداش خانی، فریدون محبوبی، میرقسمت موسوی اصل و ابراهیم نیکنام گرمی.

* حوزه انتخابیه مشگین‌شهر
یونس اسدی، مرتضی انصاری، صفر جعفرزاده، سیدجبرائیل خلیلی‌ موسوی، علی زین‌العابدین، خلیل گرانمایه، عقیل میزبان و سلیمان وظیفه.


**استان اصفهان

*حوزه انتخابیه اردستان
ناصر ترابی کچوسنگی، احمد توکلی، علیرضا رحمتیان، عبدالمحمود رحیمی، احمد رمضانی سعادت‌آبادی، علی شماعی و علیرضا یگانه.

* حوزه انتخابیه اصفهان
محمد آذربایجانی، سودابه آذری حسین آذین، غلامرضا ابراهیمی، مجتبی ابوطالبی جوزدانی، مسعود احمدی، علیرضا آزادگان، کیومرث اسدپور، جعفر اسفندیاری، ایرج اصلانی، سیدمحمدرضا افشاری، سیدمحمدرضا افشاری چمک، علیرضا اقتصاد، محمد امین‌الرعایائی، اصغر انصاریپور، حسنعلی بختیار نصرآبادی، حسین‌علی براتی علویجه، بهزاد بهشتی، زهرا پیش‌گاهی فرد، علی تاج‌الدین، علی توسلی کجانی، شهریار جبل‌عاملی، سیداحمد جمدی، علیرضا جنتیان، اکبر خانی، غلامرضا خدری، قدرت‌اله خسروشاهی، بهمن رئیسی ناقچی، پریسا رضائی، مجتبی رفیع‌زاده اخویان، احمد زادهوش، عادل زادهوش، نصراله سخاوتی لادانی، حمید سعیدمهر، مصطفی سیدمحمودیان، مهدی شایان، احمد شریعتی کمال‌آبادی، عباس شفیعی، امید شهبازی، عباس شیخ ‌ابومسعودی، فرزاد شیرازی، منصور شیروانی جوزدانی، حسین صالح‌پور چادگانی، حمیدرضا صباغی‌هرندی، حیدر صنیع‌زاده، سیداسکندر صیدانی گل‌سفیدی، حسین عابدی مدیسه، پرویز عباس شمس‌آباد، فریبرز قرهی قهی، علی کاظمی، حسن کامران دستجردی، اسدالله کیان ارثی، مهناز لنگران دستجردی، ناصر مجلسی، علی مستاجران، سیدابوالفضل مصطفوی اصفهانی، عباس مقتدای خوراسگانی، محمدنبی منانی، داریوش موحدی، حمید میرمحبیان، محمدرضا ناصری دولت‌آبادی، علی نصراصفهانی، زهرا نصراللهی، علی نوربخش، محمد نیکوفر و جواد نیل‌فروشان.

* حوزه انتخابیه برخوار و میمه
سیدرحیم بحرینی، ابوالفضل عرب‌زاده و پرویز عطایی دولت‌آبادی ثبت‌نام شدند.

* حوزه انتخابیه خمینی‌شهر
سیدمحمود ابطحی، علیرضا اجدانی، حسن احمدی، محمدرضا باقری دستگردی، حجت جعفری موگویی، علی جمالی، رحمان خوش‌اخلاق، فتح‌اله شکرانی کوشکی، نادعلی صمدی، محمود عابدی، سیداحمد میردامادی، مصطفی نصیری خوزانی و محمدرضا هدائی.

* حوزه انتخابیه سمیرم
بهروز جعفری، خداداد حمزه، سیدکاظم داودی، فیض‌اله رحیمی، ممدعلی علمیردانی، سید کرامت‌اله عمادی، شریف قرقانی‌پور، علی محمدی‌زاده، سیدعلی‌‌عسگر موسوی و همتعلی نادری دره‌شوری.

* حوزه انتخابیه شهرضا و سمیرم سفلی
حسین آربیع، محمدرضا آقاجانیان، ناصر ایرجی، مسعود حداد، ابراهیم حیاتی، عوض حیدرپور شهرضایی، علی دباغ، حسن رمضانیان‌پور، آرش زاهد، علیرضا سلطانی، عبداله سهرابی، محمدحسین شریعتی، محمدحسین عابدی، شاکرم فرهمندیان، بهروز کمالی، پروین مصطفوی، احمد ملیکان، زهرا ممتاز و سعید نره‌ای.

* حوزه انتخابیه فریدون‌ و فرویدونشهر و چادگان
محمدعلی اسفنانی، مرتضی افراسیابی، سیدمحمد پیمان، شهاب حاجی‌عرب، مینا خسروی، فضل‌اله دهخدائی دهقی، علی اصغر سوادکوهی قوه‌جانکی، بهرام شجاعی، پورمحمد شریعتی‌نیا، آرش شفیعی، ابراهیم علی‌محمدی، نصیر محمد دهقی، مصطفی ناصری سفتجانی، محسن هاشمی، حجت‌اله یبلوئی و علی‌رضا یزدانی ثبت‌نام شدند.

*حوزه انتخابیه فلاورجان
محمدعلی ابراهیمی، جواد ابراهیمی‌یزدآبادی، ابراهیم آقاجانی افجدی، حبیب‌اله بهرامی، حسین توکلی، مسعود حبیبی، رمضانعلی حقیقت، علیرضا زارع، رحمت‌اله زمانی، محمدعلی سلمانی‌اردانی، اسداله شمس ‌‌فلاورجانی، سیاوش شیرزادی، احمدرضا صفاری، عبدالرسول فدایی، غلامرضا فکاری افجدی، علی قاسمی‌ حسین‌آبادی، سیدناصر موسوی لارگانی، ولی‌اله هادیان، محمدرضا یزدان‌پناه و عباس یزدانی گارماسه.

*حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل
تقی آزاد ارمکی، رمضانعلی آقابیکی‌ آرانی، علی‌اکبر ایمانی، علی برادران، مهدی حری‌ نجف‌آباد، سمیع‌‌اله حسنی مکارم، ماشاالله حقیقی‌فرد، حسن خوش‌چشم‌ آرانی، محمد زارع جوشقانی، حسن زهرئی، بهروز ستاری، مهدی شادنوش، عباسعلی شربتی، مجتبی شریعتی نیاسر، علیرضا شعوری بیدگلی، علی‌محمد علی‌دوست، محمدرضا فیروزیان، علی‌اکبر مهدی‌پور، غلامعلی مهمان‌دوست، ماشاالله مهمان‌دوست، حسین ناظم‌الرعایا، سیدمهدی ناظم رضوی و علی هراتی.

*حوزه انتخابیه گلپایگان و خوانسار
علی‌اکبر دلگرم، محمدحسن عموهاشمی و محمدابراهیم نکونام.

*حوزه انتخابیه لنجان
مهرداد احمدیان، تورج اسفندمند، باقر امینی، علیرضا انصاری چهارسوقی، محمد ایزدی‌زمان‌آبادی، مجتبی بزرگی، محمد حمیدی، رحمت‌الله خان‌محمدی‌ خشوئی، ایوب خدابخش صادق‌آبادی، ایرج خدادادی جمگردانی، عباسعلی سلیمیان‌ریزی، علی سلیمیمان‌ریزی، محمدتقی شاهمرادی، نصرالله شفائی‌زاده، محمدرضا شفیع‌زاده زفره، سیدمهدی شفیعی‌ریزی، مجید شمس‌ باغبادرانی، سیدنصرت‌اله طاهری تخته‌چوبی، هومن عابدینی، رضا فشارکی، مسعود کرمی، شیرزاد کوراوند تخت‌سبزی، عباس مبشری‌ریزی، قربانعلی محمدی‌ خشویی، بهمن محمدی زردخشوئی، علی مختاری، مسعود ملکی‌ریزی، مجید منصوری بیدکانی و یاور موسوی‌شمی.

*حوزه انتخابیه مبارکه
خیرالله اکبری کوشکیچه، علی احمدپور مبارکه، ابوالقاسم اسماعیلی، بابک ایران‌پورمبارکه، بهرام بهرامی، قهرمان بهرامی، ایرج توکلی دیزبچه، صادق جعفری خولنجانی، قاسمعلی شهریاری طالخونچه، مرتضی طغیانی دولت‌آبادی، بهنام قاسم‌ مبارکه، قاسم مقاره دهکردی، سیدعلی محمد موسوی مبارکه، غلامحسین نصوحی، کاظم یزدانی باغملکی و سلیمان یزدانی دهنوی ثبت‌نام شدند.

*حوزه انتخابیه نایین
حسن افضل، ابراهیم اقبال، حمید رحیم‌پور انارکی، سیدابوالفضل رضوی، عبدالرضا صدر، حمیدرضا طباطبایی‌نائینی، سیدهوشنگ میرسیفی‌ نائینی، محمدتقی نجفی و علی هادی.

*حوزه انتخابیه نجف‌آباد و تیران و کرون
مصطفی حجتی‌ نجف‌آبادی، مهدی حیدری، بهزاد رادمنش، حمید سعادت، محمد صالحی‌ نجف‌آبادی، مصطفی طاهری نجف‌آبادی، رضا کرمی، شهاب گزین‌زاده، حسن مختاری، زینب مطهری و سیدجابر هاشمی ‌نجف‌آبادی.

*حوزه انتخابیه نطنز و قمصر
علی باغبانیان، حسین خادمی، کوروش رادفر، سید محمود علیزاده طباطبایی، حسن قیومی جوینانی، محمدابراهیم محمدی‌ مسعودی و فرزانه یارندی.

**حوزه انتخابیه استان ایلام
*حوزه انتخابیه ایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران
علی عسگر احمدی، فرهاد افراه، حشمت‌الله امیری مجد، سعید بساطی، علی‌اکبر بسطامی، معروف بسطامی، علی پورهلشی، علی پورهلشی، شاپور پولادی، رحیم خدائی، فرج اله خدامرادی، رحیم خدایی، کیومرث رستمی، صابر زارعی، سعادت سعادتی، علی‌نجات سلیم‌بیگی، علی‌محمد سهراب‌نژاد، یزدان‌بخش شریفی، احمد شوهانی، بختیار عزیزی، اسداله قاسمی، میرحمزه کرمی، قیصر کشاورز، علی‌اکبر متین، آیت‌اله محمدی، علی‌کرم محمدیان، علی‌حیدر مظفری، علی‌صفر مظفری، نظام ملکشاهی، رستم منتی
کورش منصوری و جلال میرزایی.

*حوزه انتخابیه دهلران و دره شهر و آبدانان
محمد آبساران، عیسی باقری، عباس رشنوادی، سیدعبدالمحمد رضایی، عبد سبزی، علی عزتی، هیوت قاسمی، حسین کلانتری، ماجد نظری و داریوش هاشمی.

**استان بوشهر
*حوزه انتخابیه بوشهر و گناوه و دیلم
حسین اسکندری، محمد اسمعیلی، عبدالله باغچه‌بان، حسین بختیاری‌ آزاد، حسین جمالی، محمدکاظم حق‌شناس، عبدالعلی حیدریه، یونس خسروانی، احمد خواجه‌گیری، محمد دادفر، مهرزاد رئیسی‌نژاد، محمد شریعتی‌فر، نعمت‌الله شیخ‌سقا، عزیزالله صلواتی، علی کولیوند، عباس لیراوی، سیدکریم موسوی، غلامعلی میگلی‌نژاد و محمدباقر هوشنگی.


*حوزه انتخابیه دشتستان
محمدرضا ایرج‌زاده، ایوب پاپری‌مقدم‌فرد، اسفندیار خرمیان، جوانشیر کدخداپور و مهدی یوسفی.

*حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان
محمد اتیار، اسداله تاج‌الدین، حسن زنده‌بودی، عباس علوی‌نژاد و ماشااله قطب‌الدینی.

*حوزه انتخابیه دیرو کنگان و جم
موسی احمدی، عبدالحسین اکسیر، محمود امان‌پورقرایی، علی ایاز، عسگر جلالیان، عبداله حاجیانی، قیصر صالحی، سیداسدالله علمداری، مجید کنگانی.

**استان تهران
*حوزه انتخابیه پاکدشت
مهدی باقری چیمه، فرهاد بشیری، حسین حامدچاری، محمود خزائی، مرتضی ربانی‌آزاد، محسن زرعی، رستم علیزاده، امید علی‌محمدی، علی‌اکبر فریدافشار، مظفر موحدی، علی موسوی‌لاریجانی و مقصود نجفی کلوری.


*حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه
سیدمحمد تقوی، قاسم جوادزاده، نادر حامدی‌راد، مصطفی خان‌‌زادی، محمدحسن خوش‌صحبتان، جواد فرهادنیا، مجتبی قشقاوی، حسن کاظمی، ناهید لطیفه، عبدالوهاب مجیدی، حمیدرضا مصطفی‌‌ئی محمدعلی ولایتی و علی‌محمد ولی.

*حوزه انتخابیه رباط‌کریم
اسماعیل احمدی، منوچهر بختیاری، علی بدلی، داود تنها، مرتضی حبیبی کرهرودی، سیداحمد حسنی ماهینی، علی رحیم‌اصل، کریم شکرزاده، منصور میرزایی، مصطفی نصیری و اورنگ یوسفی سوران.

*حوزه انتخابیه زرتشتیان
اسفندیار اختیاری کسنویه‌یزد و رستم خسروبانی.

*حوزه انتخابیه ساوجبلاغ و طالقان و نظرآباد
سید یداله ابوطالبی، رحیم احسانی، عبداله اخلاقی، پرویز انصاری‌راد، زینت‌السادات پیری، قاسم جهانبخش، ایرج چگینی‌نژاد، سیدکاظم حسینی، سیدعلی حسینی، حشمت‌اله خرم‌جاه، عباس رنجیر، علی زارعی، علی ساسانی‌نژاد، رحمن شهراسبی، محمود طالقانی، حسام عقبایی، حسن فرد، خداداد فلاح‌زاده، ولی‌الله قدمی و امیرعلی محبی.

*حوزه انتخابیه شهریار
فرانک ابراهیمی، جهانشاد آذرپیوند، رعنا آقاجانپور گزافرودی، احمد بختیاری، بهمن تکاو، رضا توکلی، نادر جهان‌آرای، محمد جهانشهای، سیداحمد حسینی، ایمان خانی، مهران خوش‌سلوک رودسری، محمد دادشی، حمیدرضا رهگذر، مسعود رهنما، ایرج زارع، سیداسداله سمائی، حمیدرضا شاملو، علی صدیق، حسن صمدزاده گلستان، سیدهادی عظیمی، محمدرضا فرشیدنژاد، امیراحتشام قریشی شهرکی، نادر قشقایی، علی کافی کنگی، حمید کردی، محمدعلی کوزه‌گر، حسین گروسی، جواد لیاقت، صادق محمدی، عبدالرحیم مرادی، علیرضا مفتخری مظاهری، سیدناصر موسوی‌لر، اسماعیل میرزایی، سعید ناجی، علیرضا نورپور، بهزاد نوری نیری و حسینعلی یزدان‌دوست.

*حوزه انتخابیه کرج
غلامرضا اجورلو، بهرام اجورلو، غلامعلی اجورلو، محمدرضا اسدالهی، پریدخت اشکواری، بهروز افخمی، علی افشین، عزیز اکبریان، نادر ایزدبین، علی‌اکبر برزگر، محمود پورهادی حسن‌آباد، سیدمحمدباقر حسینی، پیمان حقیقی‌راد، محمدحسین خلیلی اردکانی، پیمان خورسند، حمید دادفر، بهروز دهدار، فضل‌الله ذاکری اشکذری، صادق رزاقی، عبدالرضا رضوانی، مصطفی رهبرزارع، اکبر زهرایی، سیدرحیم سعادت میرقدیم، منوچهر سلیمانی ثمرین، سعید سنایی، محمدعلی شریعتی‌فر، صمد صفایی، حسن طالبی، اسماعیل عبدی، رضا علوی، محسن عمادالدین، سیدیحیی غافرین، مسعود غلامی، محمدعلی فلاح، ابوالفضل قراخانی، شهناز قربانی، حبیب‌اله کشاورز قره‌بلاغ، مجید کلانتری، محمدعلی کمالیدهقان، جواد لاهوتی اشکوری، حسین مکاریها، عصمت محمدی، علی‌اکبر مسگران، محمدصادق مصطفی‌زاده، ابوالفضل مهرفر، میرموسی موسوی، سیدعلی میرباقری، سیدمسعود نجم‌الساداتی‌یزدی، محسن نظری رادثانی، محمودرضا نمدچی، سیدمسعود هاشمی، منصور وحیدی و، محمدمهدی یادگاری.

*حوزه انتخابیه کلیمیان
مسعود داوید و موریس معتمد.

*حوزه انتخابیه مسیحیان آشوری و کلدانی
یوناتن بت‌کلیا و فریدون بیت‌یونان.

*حوزه انتخابیه مسیحیان ارمنی شمال ایران
وارطان ورطانی.

*حوزه انتخابیه ورامین
احمد حسنی شکیب، سیدمحسن رضائی، اکرم شیرازی، بابک صدرایی، حسین علی‌اعلا، حجت‌اله قاجار و سیدحسین نقوی‌حسینی.

*حوزه انتخابیه تهران بزرگ (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر)
عماد آبشناس، سیدمحمدمهدی آدرمینا، محسن آرمین، جواد آزمون، مرتضی آقاحسن‌کاشانی، علیرضا آقازمانی، محمد آقامیرزایی، ابوالفضل آهنگر، عبدالرضا آهوئی، کامران اکبری، جانعلی ابراهیمی، زهری ابراهیمی، شهروز ابراهیمی، گلوریا ابراهیمی، محمدرضا ابراهیمی، رضا ابراهیمی حسن‌نیاکی، آذین ابراهیمی ساروی، حسن ابراهیمی گلشن‌آبادی، سعید ابوطالب، احمد اتابکی‌مهر، احمد احمدی‌، حسین احمدی، شاهین احمدی، نورعلی احمدی‌فالحی، سیداکبر احمدیان، نادر احمدین، شهروز اختراعی، عباسعلی اختری، ابراهیم آذرپیوند، رامین اژدر، محسن استادی‌مقدم، ابراهیم اسدی، علیرضا اسگندری، سعید اسلام، رحیم اسمعلی خلیفه‌لو، مرتضی اسمعیل‌پور، زهره اسمعیلی، علی اشراقی، محمدابراهیم اصغرزاده، جواد اطاعت، زهرا اعیان‌منش، لاله افتخاری، سیما افسری‌گرگری، افسانه اقبال‌نیا، نیما اقتدار، بهمن اکبری، کامران اکبری، علیرضا الفت، علمیراد الماسی، زهره الهیان، فریده امجدی، رضا امراللهی، شکور امیدی، اسکندر امیدی‌نیا، بهروز امیری، رضا امیری، غلامحسن امیری، فرخ امیری، کامران انصاری، غلامرضا انصاری، مجید انصاری، مصطفی انصاری، ابراهیم انصاریان، مریم اوتادی، جواد ایران‌پرست، بهزاد ایران‌نژاد، علیرضا ایرانی، مصطفی ایزدی، اصغر ایمانی، پگاه باباخانلو، بهزاد بابازاده حبشی، عزیزاله بابلی بهمیی، ابوالفضل بازرگان، مهدی باسمچی، غفار باقرزاده، شاهرخ باقری، اصغر باقری خولنجانی، سیاوش باهر، محمدرضا باهنر، حسن بایرامی، احمد بخشایش اردستانی، سعید بخشی‌کلالی، جلال براری، لاله خانم برومند، حمیدرضا بصیری، عبدالرضا بن‌جوادطالبی، محمدحسین بنی‌اسدی، پری‌ناز بنیسی،محمد به‌روز سعدآباد، عبدالرحیم بهاروند، محمود بهشتی لنگرودی، اردشیر بهمنی، حمیدرضا بهمنی، عباس بهمنی، فاطمه بیاتی، محمدهادی بیهقی، پدرام پارسا، محمدحسین پاشنه‌طلا، هادی پرورده، عبدالرضا پرویزی، علیرضا پریزاده، کوروش پورکمالی‌انارکی، شاهد پیوند، سیدمصطفی تاج‌زاده، معصومه تاجیک، سروش تام، رحیم تباری، فرید ترین‌پیشه، اسمعیل تقوی، عباس تقوی‌پور، محمدرضا توپچی، محمد توسلی حجتی، احمد توکلی، مجید توکلی، علی توکلی یرکی، اکرم ثابت‌جو، حسین ثابت‌فر، علی ثمری، یوسف جاهدان بنه‌کهل، فرشته جراحی، حمیدرضا جزء معلمی، سیدمهدی جزایری، عباس جعفری، غلامرضا جعفری، محمد جعفری، مهدی جعفری طاری، مهین‌دخت جعفری‌نژاد، هادی جفایی مناربازاری، سهیلات جلودارزاده، سهیلا جلودارزاده، شهرام جلیل‌زاده رحمتی، فاطمه جمالی، بیژن جهان‌پناه، شهرام جهانشاه‌نژاد، حسن جوانمرد، مهدی جوانمرد، نصرت‌الله جواهری‌پور، اکبر جوکار، اسحاق جهانگیری، مصطفی چیداز، مرتضی حاجی، رضا حجتی، حسین حداد، رامتین حدیقی، علی حرمتی، آریا حروفی، حسین حریری، سیدرضا حسن‌زاده طباطبایی، افتخارسادات حسنی، مجید حسنی‌دخت، فریده حسین‌زاده، سیدمحمدجواد حسینی، سیدمحمودرضا حسینی، سیدمهدی حسینی، محمدرضا حسینی، منصوره حسینی، منیرالسادات حسینی، سیداسماعیل حسینی‌امیرکنده، سیدمحمود حسینی‌پزره، روح‌الله حسینیان، سیدعلی حق‌شناس کمیاب، سعید حقی، حسن حمزه، محمد حمزه‌زاده، سعید حمل‌دار، علی‌‌عباس حیاتی، ابوالحسن حیدری، غلامرضا حیدری، مهدی حیدری، محسن حیدری‌گودرزی، جهانبخش خانجانی، علی خائف، سیدهادی خاتمی، امیررضا خادم ازغدی، فهمیه خان‌محمدزاده علمداری، شاهپور خانقلی، علی‌اصغر خدایاری اغمیونی، مصطفی خلعتبری لیماکی، حسن خلیل‌آبادی، زادعلی خلیل طهماسبی، حسین خلیلیان، حسین خلیلیان وایقان، محمدمهدی خورسندنیا، غلامحسین خورشیدی، منظر خبیر حبیب‌‌‌الهی، صفر دارابی، مرتضی دانشور هشترودی، احمد درهوشت، حمیدرضا درویشها، سیدابوالفتح دعوتی، امیرحسین دکتران، حمیدرضا دهناد، امیرعلی دولتشاهی، مسعود دومیری گنجی، رقیه ذباح، سیروس ذوالفقاریان، غنچه راهب، عزت رجبی، فرزانه رحمانی‌اقدم، محمدرضا رحمت، اعظم رحیمی، علیرضا رحیمی، ناصر رستم‌افشار، علی رسول‌‌زاده فرساد، مهدی رسولدخت حکم‌آبادی، قاسم رشیدی هروی، محمد رضایی، غلامحسین رضایی گرگانی، محمدرضا رضایی گرگانی، حسین رضانیا، علی‌اکبر رضایی، ‌آیت‌الله رضایی نودهی، وحید رفائی، مهدی رفیع‌زاده، مهران رفیعی کلهرودی، حسین رمضانی خردمردی، مجتبی رنجبر، فرهاد رهبر، شاپور رهنمائی ذکاوت، سمیرا روانخواه، احمدرضا روح‌‌الله‌زاد صومعه‌سرایی، احمد روشنفکرراد، حمید زاهدی، محسن زحمتکش، هیبت‌علی زرگری‌پور، مجید زمانی، محمد زمانی نیسیانی، حمید ساریخانی، زهرا سبحانی، بی‌بی‌زری سبط‌الشیخ، علی ستوده، سیدعباس سجادی، سیدحیدر سجادی، سیدکمال سجادی، سیدیوسف سجادی، کورش سجده، محسن سرجوفیان، حسین سررشته، محمدرضا سرشار، جمشید سرورامینی، عباس سروری، سعید سروش‌زاده، سیدفتح‌الله سعادتمند، رضا سعیدی، اعظم سقطی، سیدمحمد سلامتی، نسرین سلطان‌خواه، ایرج سلطانی، رحمت‌الله سلطانی، مسعود سلطانی‌فر، هادی سلطانی‌محمدی، داود سلیمانی، زهرا سلیمانی، ربابه سلیمانی دیزیچه، ابوالقاسم سمیعی، اصغر سهیلی، محمود سهیلی‌پور، سیدهمت سیدعلیخانی، سهیل سیدعلیخانی، سهیل سیدحسینی، علی سیدصادق شمیرانی، سیدمرتضی سیدصالحی، سیدمحمد سیدی‌ربان، امیرعلامه سیف‌الهی، فرنگیس شاکری، عباس شاکری داریان، سکینه شاکر اردکانی، آزاده شاکرپاسگزار، علیرضا شاه‌محمدی، حوریه شاهدپور، اسماعیل شاهورمند، فاطمه شایق، سیدحسن شجاعی کیاسری، بهرام شجری، مریم شربت‌دارقدس، احمد شریعتمدار، عبدالله شریعتی، محمد شریفی‌مقدم، مهدی شرین‌بک، رامین شفیانی، عین‌اله شفیعی، اصغر شکری، علی شکوری‌راد، سیداحمدمهدی شمس، فریدون شمس، دلاور شهباززاده، محمد شیورانی، محمود صابرهمیشگی، محسن صابری‌قمی، حسن صادق‌لو، پرویش صادقی، سعید صادقی، احسان صادقی شهرکی، هانیه صالحی، ولی‌الله صالحی، محمدابراهیم صالحی‌زاده، نورمحمد صبری، علیرضا صبوریانی، داود صداقت موحد، سیدشهاب‌الدین صدر، سیدمحمد صدر، نادر صدرجهانی، محمدعلی صدرزاده خراسانی، محمدرضا صدرزاده خراسانی، محمدحسن صدیقی گیلانی، حسین سفرخانی‌، محمدرضا صفرزاده، مازیار صفوی، محمد صفی‌خانی، سیدمحمد صفی‌زاده، علیرضا صمدی‌راد، شمسعلی صوری، علی صوفی‌نالکیاشری، نادرقلی طالب‌زاده اردوبادی، مجتبی طاهری عطار، حسن طایفه، علی طایفه، خداد طوفانیان، مجید طیران، اکبر عاطفی کلاشمی، محمدتقی عاقبت‌رفعت، داود عباسی کارجگان، محمدرضا عباسی‌فرد، حسین عباسی‌مقدم، حمیدرضا عباسی‌مقدم، شیرزاد عبداللهی‌‌پور، محمدکاظم عبدالهی‌پور، محمدکاظم عبدفرد، سیاوش عبدالهی، محمدرضا عبدالی، مریم عربی، امیرحسین عرشی‌زاده، مجتبی عسکرزاده، هادی حامد عطارکاشانی، رؤیا علایی، سیدمحمدحسن علوی‌حسینی، حسین علی‌اصغرزاده، سعید علی‌حسینی، سعید علی‌حسینی، رحمان علیان لله‌مرزی، خلیل‌اله علیخانی، محمدجعفر عمادی، علی عموتی‌اردکانی، احمد عمیدی، محمدرضا عیوضی‌تازه‌کند، اردشیر غریب‌پور، شهریار غضنفریان، مریم غفاری‌جاهد، حسن غلام‌خراسانی، محسن غلامی، عبداله فاتحی‌کورایم، احمد فارسی‌ عبا‌س‌آبادی، محمد فاطمیان، محمدجواد فتحی، حمیدرضا فتحی‌ناز، ناصر فخاری، فاطمه فراهانی، مجید فراهانی، مرتضی فرج‌‌اله لواسانی، میثم فرجی، فرشته‌ فرزیان‌پور، حمیده فرقانی، فرامرز فروتن، باقر فعال، صفی‌اله فغانپور عزیزی، حسین فقیه، احمد فیاض‌بخش، محمد قدیر، منصور قدیمی، مجید قربانی، احمد قریب، احمد قریب گرگانی، محمد قلی‌مرادی، رحمت قلیمرادی اسفندآباد، سیدمهدی قمصری، شهرام قنبری سیردانی، حسین قنبری ممان، منصور قنواتی، ناجیه کاشانی، صدیقه کاشیها، پرویز کاظمی، فیروزه کربلائی محمدرضا لالائی، حمیدرضا کرمپور، فاطمه کروبی، صادق کریمی، غلامحسین کریمی، محمدهادی کریمی، جابر کریمی‌جشنی، فرشید کریمی درویی، خیراله کریمی گنجه، فدرت‌اله کشاورزنوشهر، محمد کفاش‌نیری، عیسی کلانتری، حسن کمالی، عباس کمرئی، فرج کمیجانی، حسین کنعانی‌مقدم، مهدی کوچک‌زاده، محمد کی‌پور، محمد کیانی، صدیقه کیابی‌قمی، غلامعباس کیانی،‌ علی کیهانیان، پیمانه کیوان‌پور، عظیم گل‌محمدی، طیبه گلپایگانی، علیرضا گلدامن، پروین‌‌دخت گودرزی، نجمه گودرزی، سیدمحمد لاجوردی، طاهر لامعی، مرتضی لشگری، مسعود لطفی‌زاده، جواد لعل‌شهسوار، مهران مؤمنی، محمد مایلی‌کهن، محمدرضا مجمع، عبدالله مجیدی، معصومه محوبی‌نیه، حسن محترمی، سیدایرج محجوب کرم‌بستی، محمدرضا محمدخانی، ابوالفضل محمدی، زهرا محمدی، محمد محمدی، نادر محمدی، مهدی محمودی، نجف محمودی، ابوالفضل مرادیان، بهجت‌السادات مرتضوی، سیدحسن مرتضی‌زاده درقه، مرتضی مرادی صلوات، محمدرضا مرندی، فرهاد مرندی‌علمداری، سیامک مره‌صدق، رجبعلی مزروعی، یوسف مزیوررحمانی، صدیقه مسعودیان، جواد مسگری سوهانی، مجتبی مشرف جوادی، فریبا مشهدی، محمدمهدی مصطفایی، علی مصهری، داود مطلبی گلعذانی، محمدمهدی مظاهری تهرانی، رضا معافی، محمد معتمدرضایی، هادی معزالدینی، علیرضا معصوم‌پور، سعید معیدفر، محمدرضا ملاصالحی، ثریا ملک‌زاده، مجتبی ملکی، محمدمهدی ملکی، علی‌رضا مناجاتی‌کاشانی، علی مناف‌زاده، رسول منتجب‌نیا، علیرضا منتظری‌ نجف‌آبادی، حسین مهرآبادی ارانی، حبیب‌اله مهرجو، علی موحدی‌راد، اعظم موخواه، سیدرسول موسوی، سیدکمال موسوی، فرشته موسوی، فاطمه موسوی ابربکوه، سیدحسن موسوی تبریزی، سیدمحمدرضا موسوی‌نژاد، غلامحسین موقتیان، مهران مؤمنی، فرج‌اله مؤمنی‌روستایی، امیراحمد مؤمنی‌ها، داود میراحمدی‌خاکی، علی میرزایی، پژمان میرعدلی، فرحناز مینائی‌پور، علیرضا نادری‌نیا، محمد نبوتی، بهزاد نبوی، سیداحمد نبوی، حمید نصیری، محمدحسن نصیری کاشانی، محمدعلی نظری‌مهر، حمید نعمتی، فریده نفیسی، علی نمکی، سیدابوالحسن نواب، بیژن نوباوه‌وطن، محمدرضا نورالهی، محمدصادق نوروزی، اعظم نوری، اردشیر نیک‌پور، محمدجواد نیک‌فر، علی هادیان، نصراله هادیان، منصوره‌السادات هاشمی، علیرضا هاشمی‌سنجابی، سیدامیر هاشمی عربی، مینو هرمزاسترآبادی، جلال همانی، محمدرضا واعظی، سیدنوراله واله، رضا وحید، فروغ وحیدی، محمدرضا وزوائی، جواد وعیدی، محسن وفامهر، محسن وفامهر، پاملا وفایی‌شعار، مرتضی وفایی‌فرد، بهروز ولایتی، صمد ولیزاده خواجه‌شاهی، علی هاشمی، احمدرضا یاری، محمد یاریان، مظاهر یاوری، خالق یوسف‌پور و رضا یوسفی.

**‌استان چهار محال و بختیاری
* حوزه انتخابیه اردل و فارسان و کیار و گوهرنگ
اسفندیار آهن جیده، رضا اسکندری، بخشعلی باقری، نورالله حیدری دستتانی، محمدمراد رئیسی اردلی، ابراهیم رضائی بابادی، داریوش رضایی، اسکندر شهبازی کهروئی، سیاوش غیبی حاجی پور، سیاوش غیبی حاجپور، علی فرزونده جونقانی، عباس فیروزی فارسانی، علی کاظمی باباحیدری، هوشنگ مصطفوی، سجاد معین فارسانی، سید غلام عباس موسوی و غلام یوسفی.

* حوزه انتخابیه بروجن
داود احسانی، سیروس برنا بلداجی، علیرضا خوش اندام، رضا رزازی، قیصر روستا، عباس طیب پور، هادی فروزان بروجنی، ابوالقاسم مرادی وستگانی، غلامرضا میرزائی و جواد نظری.

* حوزه انتخابیه شهرکرد
یوسف آقا بزرگی نافچی، امامقلی بیابانی، نصراله ترابی قهفرحی، بهمن خلیلی، صادق سلیمی بنی، بهروز شبان دهکردی، رضا شمسی پور دهکردی، فرحناز قائد امینی هارونی، علی رضا مسیبی، طهماسب مطهری، اله قلی نادری عوج بقزی، عباس نوروزی.

* حوزه انتخابیه لردگان
سلیمان احمدی، فرهاد ارجمند، عبدالمحمد بابا احمدی میلانی، داود توحیدی، حشمت‌اله تیرگیر مال خلیفه، مجید جلیل سرقلعه، سید محمدظاهر حسینی، خسرو خلیل طهماسبی، سیدالیاس دانیالی، جعفر علی پور بهزادی، امان‌الله محمدی، محمدرضا محمدی اهری، زادعلی محمودی، یوسف مرادی و کرمعلی نادری لردجانی.

**‌استان خراسان جنوبی
* حوزه انتخابیه بیرجند و درمیان
محمدرضا آقا ابراهیمی، مهدی آیش، محمد زنگویی، محمد شفیعی، علی غنی، محمود مرادی، مسعود مرادی و همایون نخعی نژادفرد.

* حوزه انتخابیه فردوس و طبس و سرایان
مهدی اخلاقی پور، محمدرضا توسلی، سهیل داورپناه، محمد رزمجو، حسن شاکری، سید جواد کیاری قطبی و سید محمد مهدی مهاجریان مقدم.

* حوزه انتخابیه قائنات
غلامرسول ابیزی ابیز، محمدرضا حاجی زاده اسفدن، محمدرضا سالاری، مهدی شریعتی فر، محمدعلی عابدینی، علیرضا فاطمی، موسی قربانی، وحید کامرو و ابوالقاسم مسعودی.

* حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه
منصور تاجری، حبیب‌الله حسینی، محمد شربت دار، یحیی کاظمی، سیدمحمدصادق نیرومند و موسی وطن دوست.

** استان خراسان رضوی
* حوزه انتخابیه تربت جام و تایباد
سید اسماعیل اسحاقی نامقی، غلامرضا اسدالهی، نصراله اسدی، محمد اقبالی تیموری، فریدون پلوی امیرآبادی، تقی تقویان، اسداله جامی،‌ احمد خاص احمدی، محمود خاص احمدی، جلیل رحیم جهان آبادی، محمد سرگل‌زایی، سید مسلم سید الحسینی، محمد عثمان صفری جامی، غلامرضا طاهری، پرویز فقهی، سوسن گچ پزان، مجید گوهری، غلام محمد محمدی خرم‌آبادی و سید هادی منصوری ثبت نام شدند.

* حوزه انتخابیه تربیت حیدریه و مه ولات
محمد ناصر توسلی زاده، مجید جمشیدیان زرمهری، ابوالقاسم خسروی سهل‌آبادی، علی رضایی، داود رضانیا، محسن روحانی نیا و حمید قاضیان، حسین میرزابیگی ثبت نام شدند.

* حوزه انتخابیه چناران و طرقبه
سید علی افخمی، مهدی آگاه، محسن بحرینی، ناصر حسنی، رضا دانشور بنداری، حسین رئوفی پور، جواد روئین تن، یعقوبعلی عابدینی نژاد، سید محمد باقر فاضل رضوی، وحید قربانی، سید رضا گلشانیان، جواد مهریان قزل حصار، اصغر نظافت و احمد نظریان، ثبت نام شدند.

* حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار
غلام حیدر ابراهیم بای سلامی، اکبر احمدپور، عباس پاکدل رشخوار، حبیب‌الله حبیبی، علی اکبر حسن نژاد، محمد مهدی رادمنش، عبدالرحیم ساعدی رودی، محمد عرب و حسین قلی زاده ثبت نام شدند.

* حوزه انتخابیه درگز
اردشیر اردشیری، محمد علی دلاور، حسن علی زیدانلو، عیسی سلمانی لطف‌آبادی، علیرضا صولتی، نوروز علی عباسیان حقوردی، فریبرز فریدونی، بهزاد قاسمی نژاد مایانی، حسین محمدزاده، سلیمان ناصرپناه تیرکانی، غلامحسین ندری چاپشلو و محمد نوروزیان ثبت نام شدند.

* حوزه انتخابیه سبزوار

خلیل آزادی، کاظم بروغنی، علی بروغنی، قاسم جعفری، مجید حسین‌آبادی، یوسف خسروجردی، مرتضی خیرآبادی، طاهره دلبری، حسن سید آبادی، سید علی علوی، علی علوی، سید علی قریشی، علی رضا مزینانی و محمدرضا نهاردانی ثبت نام شدند.

* حوزه انتخابیه طبس
محمد صالح نیا و محمد علی عبدالله زاده ثبت نام شدند.

* حوزه انتخابیه نریمان و سرخس و بخش‌های احمد آباد و رضویه
محمد اکبری فریمانی، علی ایرانی دوست، احمد برزخی فریمانی، سید محمد هاشم بیدار، غلامرضا پژوه، غلامرضا توکلی فریمانی، اسداله جهانگیر، علیرضا چوپانی، غلام یحیی دانشی، حمید سجودی، رضا شریفی اسلامی، اله نظر صفدری، عباس مرادی، سید مسعود معتمد الشریعتی، غلامعلی نادری و سید جواد هاشمی ثبت نام شدند.

* حوزه انتخابیه قوچان و فاروج
مجید بادیانی، کمال جعفرنژاد، قربانقلی جنتی محب سراج، علی محمد حاتمی عباسی، شیرزاد حیدری شهباز، محمدرضا رحمانی، علی اصغر رشید، فرامرز زینل پور، حسین سلطانی، محمد سلیمانی یوسف خانی، اکبر سهرابیان، مهدی شوشتری، هادی شوشتری، علی قربان نژاد، پوران قهرمانلویی، نصرالله کمالیان، علی اصغر محمدیان صبحی و محمدرضا موفق ثبت نام شدند.

* حوزه انتخابیه کاشمر و بردسکن و خلیل آباد
محمدرضا اسکندری، غلامرضا جعفرپور، محمدرضا خباز، حسین رجبی، قاسم سالاری، مهدی سلیمی، حسین محزون، محمدرضا مقدم و محمد تقی منجذبی ثبت نام شدند.

* حوزه انتخابیه گناباد
مهران دادگر، سید محمود مدنی بجستانی، محمدرضا نظرنژاد بجستانی و محمد حسن هجرتی ثبت نام شدند.

* حوزه انتخابیه مشهد و کلات
محمود ابراهیمی، محمد کاظم ابراهیمی خرم‌آبادی، جواد آرین منش، محمد مهدی اژیر،‌ مسعود افشار، محسن اکبری، قدرت‌الله امام وردی، حسین امینی، امیرعباس آیت‌اللهی، مسلم بهادری، عباس بهزادی مقدم، علیرضا پائینی، حسن پرسا، سید محسن پنج تنی، مهدی تحققی علیائی، حسن تعلیم دهنده قوچان عتیق، ارسلان ثابت سعیدی، علی اصغر جعفری، حسن جمشیدی، حمید حسین نژاد محمد آبادی، سید حسین حسینی، سید رضا حسینی راد، سید جواد حسینی طباطبایی، جلیل خادم، نجمه خدادادی، فریبا خوش منظر، احمد دیناری، جلال ربانی فر، عبدالرضا رحمانی فضلی، سید حسن رسولی، حسین زرین زاده، بابک زوار رضا، علی سرافراز یزدی، محمد سلطان آبادی، محسن شریعتی، حسین شریفی، مسعود شفافی زنوزبان، علیرضا شیرازی حسینی دخت، غلامحسین صاحبی، علی صالح‌آبادی، علی ظفرزاده، محمد هادی عرفان، سید محمد عسگری زاده، سید موسی فاطمی خراسانی، علی اکبر فرطی ازغندی، معصومه فریدونی، اعظم قاسمی، علی قاضی، محمد قربانی، عبداله قنبری، سینا کوثری موحد، سید محمد جواد کوچک خراسانی، یحیی مدنی فرد، مسعود مهدوی فیض‌آبادی، علی اکبر نبی‌زاده، محمد علی وحدتی بنا، محمد ابراهیم وطن دوست مقدم و مجید یوسفی محمد‌آباد.

* حوزه انتخابیه نیشابور
مسعود ابراهیمی، محمد صادق اردمه، ‌مجید اشراق، حسین انصاری راد، حسن برزنونی، سوسن بلائی، محمد پورفرخ، حسین جوادی، سید علی حسینی، محمد حصاری، رضا خسروی، حسن خلیل آبادی، حسن خیری، محمد دانشره، محمدرضا دولت آبادی، محمد رستمی، سید محمود رضائیان، مطهره سخاوتی، محمد رضا سوقندی، علی اصغر صدیقی، حسینعلی عدالتی نژاد، مسعود غیاثی فرامرز، علی اکبر گلستانی، افشین مرشدیان، غلامحسین مظفری، احمد همت آبادی و محمد باقر واعظی.

**‌ استان خراسان شمالی
* حوزه انتخابیه بجنورد و جاجرم و مانه و سملقان
میرعلی احمدی، محمدکاظم توحیدی، عزیزاله جعفری، حسن حاج طالبی، مرتضی صادقی، رحمانقلی قلی زاده، اسحق گشواد، مجید یزدانی.

* حوزه انتخابیه شیروان
محمد حسن پیرزاده، فردین حسنی قلعه حسن، محمدرضا حسین نژاد وین، محمد علی داوریار،‌ آدینه محمد سویدانلوئی، علی عاکف، عبدالرضا عزیزی و محمد نوری یامی.

**‌استان خوزستان
* حوزه انتخابیه آبادان
ناصر اقبالی، محسن الکعبی، اقبال انصاری، حبیب انصاری، محمد سعید انصاری، سید علی بحرینی مقدم، محمد حسین بختیاری، جاسم پور انصاری، سیده فرحناز داوری، ایرج صفاتی، علی عبدالهی ارپناهی، نجف فرزان، غلامرضا فیروزی، صفرعلی قنوائی، عامر کعبی، محمد گذاری، یونس محمدی، محمد سعید محمودی، جلیل مختار، سید یونس موسوی، سید علی موسوی جرف، سید حسین موسوی رابطی، عبدالامیر نیک نژاد و سید ذهب هاشمیان.

* حوزه انتخابیه اندیمشک
امین آرام، کورش بزرگی، عزیزاله جودکی راد، محمد حبیب زاده، فریدون حسنوند، شهلا سهرابی صمیرد، محمد تقی صفری، جهانبخش قلاوند، ماشاءاله قلی کیانی، عبدالحسن مختاری نیا، سید رضا موسوی نیا و امیر یاموسی.

* حوزه انتخابیه اهواز
محمدرضا آقا سلیمان، داریوش ابوالفتح نژاد، وحید احمد فخرالدین، حسین اسلامی، سیامک بختیاری، عبدالمهدی بخشنده، سید فرج پور فرجی، غلامرضا نقوی، محمد نقی زاده، محمد صادق چیت ساز، ابراهیم حاجی دولو، سید سعید حجازی، محمد حیسن پور، علی حسین حسین زاده، سید شریف حسینی، نادر حمید، نجمه حمید، منصور حیدری، محمد خالدیان، مسعود درخشان فرد، مرتضی دشت بزرگ، اقباله ذاکر حسینی بندرکی، سید محمد صادق رشیدی فرد، آذر زمان پور، آرش زنگنه،‌ عبدالعزیز ساعدی نیا، قربانعلی سعادت نیا، سعید سعیدی، حیدر سواری،‌ ناجی سواری، جاسم شدیدزاده، رامین شیروی، زیبا صالح پور، عبدالمحمد طرفی مولا، جواد طریری، جمال عالمی نیس، فاخر عبدالخانی، علی عماد، فرخ فریدیان، صفدر کرد زنگنه، منوچهر کرد زنگنه، حمید قاطع پور خزینه، منصور گچی شوشتری، عبدالحسین محبی عفت نژاد، حسین علی مختاری، امیر هوشنگ مستجیر، علیرضا مشکین فام، احمد موسوی، سید حمید موسوی، نیلوفر میکائیلی بارزیلی، غلامرضا نام‌آور، سعید نژاد خلاقی، کامیار نقاش پور، اسماعیل هراسی پور و پروانه ولوی.

* حوزه انتخابیه ایذه و باغملک
خداکرم افکار، محسن اورکی کوه شور، حاجت مراد ترابی، مسعود حمزه پور، مسعود خلیلی بلوطگی، حجت‌اله درویش پور، علیرضا دهقانی، جمشید سلحشور، هدایت‌اله سلحشوری، محمود شالویی، رستم عبدالعلی زاده، محمود کیانی موردی، هوشنگ محمدی، علی نظر مصیبتی، سید عباس موسوی، سید نوروز علی موسوی، محمد نجاتی پور و علی نوذرپور.

* حوزه انتخابیه بندر ماهشهر و امیدیه و هندیجان
مرتضی ابوعلی، محمدرضا بهرامی، شمس‌اله بهمنی، خلیل حیات مقدم، اسمعیل سلیمانی نسب، علیرضا شریفی، سید محمد صالحی زاده، سید عباس صفرپور گل اسفیدی، علی اکبر عباسی لرکی، محراب فلاحی، جمشید قنواتی و صمد مهرپویا.

* حوزه انتخابیه بهبهان
شاهرخ بهادر قنواتی، بهروز حقیقت، ولی‌اله شجاع پوریان، عبدالهادی فقهی زاده، سید محمد مدرس موسوی بهبهانی، حمیدرضا ورزشی و عباس آبیار.

* حوزه انتخابیه خرمشهر
سید جواد ادریس پور، سید عبدالعباس بحرالعلومی فرد، سید موید تابش، مرتضی جزایری اصل، محمد صادق حیدریان، عارف علی زاده، عبدالرزاق کعبی نژادیان، محمد نظارات و هاشم یوسف نژادیان.

* حوزه انتخابیه دزفول
جهانگیر پورهنگ، حاجیعلی حسن هیودی، سید محمود رشیدی فرد، داریوش زلفی، اسداله سرفراز، سید علی سید اقامیری، امیر حسین شیروی، عزت‌اله عسگری پور و علیرضا مختاری زاده.

* حوزه انتخابیه دشت آزادگان
رحیم الهانی سحر، عباس بنی اسد، جاسم جادری، حبیب خلفی، مجید داغری، عبدالحسین زابیان، توفیق ساکی، قاسم ساکی، هاشم سواری، علی طرفه، جاسم مزرعه، سید مهدی موسوی و آرش بلائی.
* حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر

خلیل امیری زاده بهبهانی، محمدرضا بهمنی، فرزانه رحمانی، محمد مراد مانگشتی، اقبال محمدیان و محسن مصیبتی.

* حوزه انتخابیه شادگان

حسین بنی اسد، احمد عیسی پور، حسین کاملی، عیسی مقدمی زاد و مجید ناصری نژاد.

* حوزه انتخابیه شوشتر و گتوند

حسین آقائی جنت مکان، علی اصغر اسدی، محمد حسین امام موسوی، سعید ایزدیان، علی بلدی، باقر بورد، قاسم پاپی زاده، عزیز ترکی زاده، محمد حسین رجبی، سید محمد سادات ابراهیمی، فاخر سالم پور، محمد حسن صابرزاده، امید صباحی خواه، امیرحسین فتاحی، سید محمدظاهر موسوی زاده، محمد حسن نجارزاده و محمد رضا نیکنام.

* حوزه انتخابیه مسجد سلیمان ولائی و بخش هفتگل

علی بهرامی، اسماعیل جلیلی، یونس شجاعی برجوئی، حیدر مدملی، احمدرضا مراد حاجتی، جهانگیر موری صفی زاده و مرادعلی ورناصری قند علی.

**‌ استان زنجان

* حوزه انتخابیه ابهر و خرمدره
مهرداد حاجی خانی، سیده احترام حبیبی ابهری، محمدرضا خان‌محمدی خرمی، پروانه سلطانی، هوشمند صفائی، رحیم عزیزی، حجت‌الله عسگری، شاهپور علایی مقدم، نقی مجتهدی، مصطفی مرسلی و سید قاسم موسوی.

* حوزه انتخابیه خدابنده

نی اسکندری، علی اکبری، محمد پیران، محمدابراهیم خوئینی، علی اکبر دشتکی حصاری، ابوالفضل سلیمانی و محمد مهدی محمدی.

* حوزه انتخابیه زنجان و طارم

مسعود آذرگشسب، جلال اسمعیلی، سعید بهمنی، یوسف بیانلو، غلامحسین جعفری، احمد حکیمی پور، محمدرضا حسن پور، محمدرضا حسنلو، مسعود رضا خوشنام،‌ مجید دوبرانی، علی سلطانی، اردشیر سنایی، احمد علی صاحب تاسی، بهرام صالحی، کاظم صمدیان، پروانه طارمی، رحمان طاهری، محسن علیمردانی، عباس فرخی، حسین فصاحتی، عباس محمدی، علی محمدی، حسین مهدیون،‌ مجید ناصحی مقدم، سعداله نصیری قبداری،‌ حمید نوروزی و عزیزاله یونسی مجرد.

* حوزه انتخابیه ماه نشان و ایجرود و دهستان‌های بوغداکندی و قلتوق

عباس حق نظر، سید مرتضی خاتمی، داود دستی، رباب سلیمانی، علی صالحی بهایاری، عبداله گنج خانلو، علی میرزایی پور و احمد وفایی.

** استان سمنان

* حوزه انتخابیه دامغان

مجتبی ایمانیان، عباس باقری، موسی باقری، حسن سبحانی، محمود سمیعی مقدم، سید حسین شاهین، یوسف علی نژاد برمی، علی اکبر مراتی، حیدر مطلبی نژاد، حسن ملک محمدی و عباس نصیری فرد.

* حوزه انتخابیه سمنان

مهران پورطاهریان، راضیه حاجی سلطانی، مهدی دهرویه، هادی دوست محمدی، شمس‌اله طاهر کرد، محمد علی غریب شائیان، فاطمه نسا کرد، مصطفی کواکبیان، قربانعلی مگبریان، احسان نصیری، حسین وردی.

* حوزه انتخابیه شاهرود

سید محمد حسینی، سید محمد حسینی و معصومه عامریان.

* حوزه انتخابیه گرمسار

محمدرضا اکبری، حسن جورابلو، علی جویا، احمد رهبری، علی شاه حسینی، محمود صبوری، اسماعیل عاشوری، اصغر عامری، محمدرضا گرمسروری، علی اکبر کیانی پناه و پرویز میراخورلو.

**‌استان سیستان و بلوچستان

* حوزه انتخابیه ایرانشهر و سرباز و بخش های فتوج و بنت و لاشار

کامبیر باختری، گل محمد بامری، عبدالقادر پربار، غلام محمد جهانگیری، عبدالرحمان دامنی، ممد عمر درخشان، عیسی دهانی، جلیل دهقانی، محمد قیوم دهقانی، درویش رئیسی، یحیی رئیسی، حسن شاولی بر و خلیل‌اله کمالی خمسه.
* حوزه انتخابیه چابهار و نیک شهر و کنارک

درمحمد جدگال، صفر خدیر، نبی بخش داودی، عطاء‌الله دیهیم، غلام نبی رئیسی و بشیر رئیسی.

*حوز انتخابیه خاش و نصرت آباد و میرجاوه و کورین

عبدالسلام پاکزاد، لال بخش ریگی، احمد سامانی، حمزه شهنوازی، سعید محمد شهنوازی، عبدالنبیکرد، صفا کردی، محمدرضا کردی تمندانی و باب‌الدین میربلوچ.

* حوزه انتخابیه زابل و زهک

غلامرضا اشرافی،‌ علیجان پیغان، حسینعلی جهانتیغ، سیدباقر حسینی، حسن آقا حسینی طباطبائی، نظر دهمرده قلعه نو، عباس سارائی، سیامک غفاری پور، حبیل‌الله نارونی، حیبی نورا و عباسعلی نورا.
* حوزه انتخابیه زاهدان

صفر اسلامی، یعقوب براهویی پاکزی، زهرا برهان زهی، علیرضا بندانی، پرویز بهادر زهی ریگی، محمدرضا بهاری، قادربخش جمال زهی، سید محمد رضا حسینی طباطبایی، محمدرضا خردمند، سعید درخشنده، محمد نقی رخشانی، امید ریگی، غریب ریگی، نورمحمد ریگی، حسن زارعی، فرهاد سرحدی، عبدالله شاهوزهی، موسی شه بخش، محمد حسن شیحکی، محمد طوفانی شهرکی، محمد گل عیسی زایی، محمد اسماعیل فضل فرهادی، قباد گرگیج، محمود گمشاد زهی، نظر ملک رئیسی، منصور میر، محمد علی میر مرادزهی و علی یارمحمدی.

* حوزه انتخابیه سراوان

عبدالاسلام بزرگزاده، عبدالعزیز جمشید زهی، دادخدا جنگی زهی، غلام محمد جهاندیده، دادالله دادالهی سرجو، حمید درازهی، بهمن دهواری، نوب دهواری، ملک فاضلی، حمید رضا کیدانی، ابوالحسن کریم زاده، صفر علی گرگیج و حمیدالدین یوسفی.

** استان فارس

* حوزه انتخابیه آباده و بوانات و خرمید

محمدرضا ایمانی، محمد جواد بخشی، محمد علی ترابی، رضا حسامپور، علیرضا خسروانیان، مهدی رضائی، محمد حسین شادمان حقیقی، سیدمهدی طباطبایی، علی اصغر فتاحی، مهریه فرخی، علیرضا فرود، امیر حمزه کریمی، داود محمد جانی و محمود محمدی.

* حوزه انتخابیه اقلید

سید عبدالرضا افضلی، امیرابراهیم امیری، محمد تقی ثابت اقلیدی، جمشید جرارد، محمد حسن جلیلی، ابوالقاسم رحمانی، شریف قبادی، کیومرث مولائی کردشولی، سید اکبر میرقادری، غلامرضا ناصری و احمد نیک‌فر.

* حوزه انتخابیه جهرم

سعید اشرف زاده، علی جوکار، غلامرضا رضائی، سید محمد مهدی رضوی زادگان جهرمی، صادق رهائی قطب‌آبادی، محمد مهدی شجاعی فرد و مجید گنج حیدری.

* حوزه انتخابیه داراب و زرین دشت

نبی‌اله احمدی، محمد صادق ارزاقی، محمد مهدی افشاری، اسکندر بهمنی، فریبا جامع، مراد رنجبر، صفدر زارع حسین آبادی، محمد سلیمی، عبدالصالح شاکر، ابراهیم عسگری، ابوالقاسم عسگری و حسین محبی.

* حوزه انتخابیه سپیدان

عبدالرسول احمدی، منوچهر امامی، حمید شیروانی غوری، صادق غضنفری، محمد حسین فلاح مدواری، ‌علیرضا مدحت و محمود رضا نصیری.

* حوزه انتخابیه سروستان و کربال و کوار

نعمت‌اله بهزادی، اسکندر جعفری نوروزانی، رضا دارابی کواری، کرامت‌الله دهقانی، سعداله روستا طسوجی، حسن شیبانی، محمدرضا عادلیان، نادر فرار، محمود قاسمی سعادت آبادی، فرزاد مظاهری زرانی، حسن مهدی زاده، بهرام نجف پور، محمد رضا نعمتی و عبدالله هژیرنیا.

* حوزه انتخابیه شیراز

علیرضا آقا بزرگی نائینی، جعفر ای، سهیلا ابراهیمی، اکبر اجرایی، مهراب اراده جوینی، افشین اردشیر دوانی، شهریار اسدی، عباس اسکندری، مسعود اشرف زاده، علی اصغر باقری، محمدباقر باقری نژادیان فرد، ابراهیم بدیعی، کرامت بلاغی، ناصر بهاری خوب، محمود پاکشیر، سعید پروین حقیقی، علیرضا پژوهش، باقر پورشیرزاد، مهرداد توحیدی، رضا ثابت اقدم، سیروس جعفری، محمد جعفری، ابوالفتح جمشیدی مطلق، رسول حاجی زاده، رحیم حسن زاده، حیفا حمیدی، محسن خادمی، ساسان خانی، جلیل خیرات، سید احمدرضا دستغیب، علی دهقان فارسی، مصیب دوانی، مریم دیهیم، سید حسین ذوالانوار، سعید رضا رحمدار، محمد رحیمی، هدایت‌اله رحیمی، جلال رحیمیان، احسان رزاقی، مسعود رضایی، حمداله رضائی، عبدالرضا رضائی، سید ابراهیم رضوی، ابراهیم رنجبر، غلامحسین رهبر، محمد هادی روحیان، مهدی روزی طلب، عباس زارع، ابوطالب زاهدی، حسین علی ساسانی، لیلی سپهر‌ آرا، احمدرضا ستاری، سید احسان شاه امیریان، لیلا شایسته، سعید شجاعی سعدی، یوسف شمس، سیاوش شهریور، احمدرضا طالبی نژاد، ناصر طاهری بشرویه، سیدمحمدعلی طباطبائی نژاد، محمدرضا عابدی نژاد، محمودرضا عرب، فاضل فتوحی آزاد، محبوبه قاسم زاده، ‌عظیم قاسمی، همایون کتبیه، شهرام کرمی، محمد خلیل گراهم، علی مکارم نیا، پرویز محسن پور، شهرام محمدی قوام، محمدرضا محمدی کشکولی، سیروس مختار، سردار مرادی، عباس مرادیان،‌ نادر مردانی، علی مکارم نیا، بهزاد منصوری، عبدالرزاق موسوی، اسحق مولایی، جهانبخش میرزاوند، علی اکبر نکوفر، عبداله نبی زاده فرد شیرازی، اسد نصیری، علی اکبر نصیری، حمیدرضا نورانی، حسن نیلی احمدآبادی و شهناز وزیر زاده.

* حوزه انتخابیه فسا

احمد جمالی، محمد حسن دوگانی اغچغلو، داود شرافتی، رضا شیروانی شیری و سیده فاطمه هاشمی ثبت نام شدند.

* حوزه انتخابیه فیروزآباد، قیر کارزین و فراشبند

ابراهیم استوار میمندی، علمدار پایانی، مهران بهزادی، ناصر پوراسمی جانی آبادی، غلام عباس خانزاده، تورج دهقانی، اسمعیل رشیدی، نادر طیبی، عین‌الله عابدی، حیدر عالیشوندی، میترا عراقی، بهمن غفوری، نادر فریدونی، سرمست فیروزی، امین‌الله فربانی کشکولی، کورش کرم پور حقیقی، وحید محمودی،‌ محمود محیط، سید یونس موسوی سرچشمه، روح‌اله نصیری و سیروس هاشم زاده.

* حوزه انتخابیه کازرون

احسان بدری طیبلو، علی اکبر بی‌نیاز، علی پیران، اسفندیار دشمن زیاری، داود دهقان، غلامرضا دهقان ناصرآبادی، امیرخسرو شجاعی، حجت‌الله صفری و غریب فاضل نیا.

* حوزه انتخابیه لارستان و خنج

قدرت‌الله احمدی، هدایت‌اله بیگلری، هوشنگ جعفرپور، علی اصغر حسنی، ناصر سلمانی، محمدحسین علی شیری، ابراهیم فرج پور، سید منصور کشفی، یوسف محبی و محمد اسماعیل یگانه فرد.
* حوزه انتخابیه لامرد و مهر

عبداله حسینی، سید حبیب حسینی المدنی،‌ سید رضی حسینی المدنی، سید محمدباقر حسینی المدنی، محمد راستی، یوسف صادقی، قاسم مقیمی و سید محمود هاشمی.

* حوزه انتخابیه مرودشت و ارسنجان و پاسارگاد

بهبود استواری، عبداله استواری، عباس اورنگ، عبدالمجید ایزدی فرهادی، غلامرضا باصری، شیروان بهمنی، حسین خاتمی، غدیر خادم الحسینی، امین رحیمی، عنایت‌الله رحیمی، حبیب‌اله رشیدی کوچی، حسام رفیعی کهمینی، محبت‌اله زارع، مهراب زارع پیشه، عبدالرضا زارعی، شکراله سعیدی، سیف‌اله سلیمانی، حسن شیانپور، کریم شکوهی نژاد، سید بدیع‌اله موسوی، علی همتی و بیژن هنرور. آقای مهندس غدیر خادم الحسینی مدیر کل بانک کشاورزی

* حوزه انتخابیه ممسنی

ابوذر انصاری، امیرحسین رشیدی، امین عربی، منوچهر قائدی، سید عبدالوهاب محمدی محمد آباد، عبدالرضامرادی، جعفر هاشمی و ایرج همتی.
بیش از 750 داوطلب مجلس پرونده قضایی دارند
دبیر ستاد استعلامات انتخابات مجلس هشتم گفت: تاکنون 750 استعلام درباره سوابق کیفری داوطلبان انتخابات مجلس هشتم به وزارت کشور ارسال شده است.
حسین ذبحی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلام این مطلب، گفت: از حدود 7 هزار اسمی که از سوی وزارت کشور برای استعلام در مورد سوابق کیفری داوطلبان انتخابات مجلس هشتم به دست ما رسیده، تاکنون (پیش از ظهر یکشنبه 30 دی) پاسخ بیش از 750 استعلام داده شده است.

وی افزود: این 750 مورد شامل محکومیت، برائت و قرار موقوفی تعقیب است.

دبیر ستاد استعلامات انتخابات مجلس هشتم در پاسخ به سئوالی درباره ارسال سوابق افرادی که با آرای برائت و یا قرار موقوفی تعقیب مواجه شده اند نیز گفت: ما وظیفه داریم سوابق کیفری کلیه داوطلبان را به وزارت کشور منعکس کنیم اما اینکه گزارش های ما چقدر در تأیید صلاحیت داوطلبان تأثیرگذار باشد، مسئله دیگری است که تشخیص آن با هیئت های اجرایی است.

ذبحی همچنین اظهار داشت: اسامی ارسال شده به ستاد استعلامات بیش از آمار ثبت نام کنندگان در انتخابات مجلس هشتم است.

وی علت آن را تکرار اسامی و ارسال آن از سوی وزارت کشور عنوان کرد و گفت: کار استعلامات در مورد سوابق کیفری داوطلبان انتخابات مجلس رو به پایان است.
اسامی هزار وهفتصد تن از کاندیداهای مطرح مجلس در حوزه های انتخابی
استان اردبیل
«اردبیل ، نمین و نیر»
1.ولی آذروش (نماینده فعلی مجلس ، اصلاح طلب)
2علی محمد غریبانی(اصلاح طلبان)
.3.جواد صبور (فرماندار مستعفی اردبیل.اصولگرا)
4.ودود محمدی (بخشدار مستعفی سرعین)
5.بابانژاد (بخشدار مستعفی شهر نیر)
6.سید مهدی جوادی (اعتماد ملی)
7.ابراهیم محمدی خلفلو (مدیر کل مستعفی تعزیرات حکومت استان )
8.قاسم محمدی(مشاور مدیر عامل بانک کشاورزی ، منفرد)
9.نورالدین پیرموذن (نماینده فعلی مجلس.فراکسیون اقلیت)
10.حسن نوعی اقدم ( نماینده فعلی مجلس ، جبهه متحد)
11.مالک رضایی
12.مهنازآذرنیا (اعتماد ملی)
13.کمال الدین پیرموذن(شهردار سابق،اصلاح طلبان)

«خلخال و کوثر»
1.سید غنی نظری(معاون فرهنگی مستعفی اداره کل ارشاد استان ، منفرد)
2.مهرانگیز مروتی (نماینده فعلی مجلس)
3.عزیزی(مدیرکل سابق هلال احمر استان ، اصولگرا)
4.داداشی (اعتماد ملی)
5.سید حامد مدنی(فرماندار سابق نقده)

«گرمی و دشت مغان»
1.ولی اسماعیلی(اصولگرا)
2.ناصر نصیری(نماینده فعلی مجلس ،کاندیدای اصلاح طلبان)
3.حسن نیکنام (بازنشسته سپاه ، اصولگرا)
4.میر قسمت موسوی

«پارس آباد ، بیله سوار»
1.سلیمان فهیمی گیگلو (نماینده فعلی مجلس)
2.حبیب برومند

«مشکین شهر»
1.ولی ملکی (نماینده فعلی مجلس)
2.سلیمان وظیفه(بازنشسته سپاه ، جبهه متحد)
3.خلیل آقایی (اعتماد ملی)

استان آذربایجان شرقی
«تبریز ، اسکو و آذر شهر »
1.اکبر اعلمی ( نماینده فعلی مجلس)
2.رضا عبادی (رییس سازمان میراث فرهنگی استان ، جبهه دوم خرداد)
3.محمدعلی سبحان اللهی (استاندار سابق آذربایجان شرقی ، جبهه دوم خرداد)
4.فریدون درویش زاده (معاون وزیر مسکن و شهرسازی دولت خاتمی ، جبهه دوم خرداد)
5.دکتر متفکر آزاد (رییس دانشگاه تربیت معلم آذربایجان ، اصولگرا)
6.غلامرضا شافعی ( وزیر صنایع دولت خاتمی ، جبهه دوم خرداد)
7.رسول جلیل زاده ( نماینده ولی فقیه در سپاه استان )
8.رضا رحمانی (نماینده فعلی مجلس)
9.کریم عابدی ( معاون سابق سیاسی - امنیتی استانداری آذربایجان، مشارکت)
10.عشرت شایق ( نماینده فعلی مجلس )
11.سرهنگ برپور (فرمانده سابق سپاه تبریز ، کاندیدای جبهه متحد)
12.محمد حسین فرهنگی ( نماینده فعلی مجلس ، جبهه متحد)
13.سید محمدرضا میرتاج الدینی ( نماینده فعلی مجلس ، جبهه متحد )
14.سید وحید پیمان (روزنامه نگار)
15.مجید باقرپور ( مدیرعامل مستعفی بانک ملت استان )
16.حجه الاسلام حمید صبری
17.دکتر لواسانی ( عضو شورای شهر تبریز)
18.ایوب بنی نصرت(قهرمان ملی کشتی )
19.دکتر منادی (دانشگاهی)
20.شکور اکبر نژاد(رئیس شورای شهر دوم تبریز )
21.پرویزی (پزشک)
22.جبارزاده (نماینده فعلی مجلس)
23.دکتر نجفی(معاون مستعفی آموزش و پرورش )

«مراغه و عجب شیر»
1.سید مصطفی سید هاشمی(نماینده فعلی مجلس)
2.مهدی دواتگری (قاضی ، اصولگرا)
3.علی باقر پورآذریان (وکیل دادگستری)
4.رضا قنادی(وکیل دادگستری)
5.حمیدی(مدیر اداره راه استان)
6.مهندس سلام الله زاده ( حامیان دولت)
7.مهندس فیاضی(جبهه دوم خرداد)
8.مهندس خباره ( اصولگرا)
9.خانم نازلیان ( حزب همبستگی)

«میانه»
1.سید حسین هاشمی(نماینده فعلی مجلس)
2.سید بهلول حسینی(نماینده فعلی مجلس)
3.دکتر فرمند (معاون پارلمانی سابق دانشگاه آزاد)
4.مهندس حاج اصغری
5.مهدی اسماعیلی (دبیر آموزش و پرورش ،اصولگرا)
6.حجه الاسلام نور محمدی(رئیس دادگستری هشترو د ، اصولگرا)
7.عارفی(قائم مقام سابق مخابرات استان)
8.دکتر محمد علی مددی (رئیس شورای شهر ، منفرد)

«شبستر»
1.فیروز پور محمد (عضو شورای شهر صوفیان ، اصولگرا)
2.کریم غیاثی مرادی(نماینده فعلی مجلس)
3.علی سروش(بازنشسته کادر علمی ارتش)
4.دکتر لک(رئیس سابق دانشگاه آزاد شبستر)
5.مهندس صدیق (مدیر کل راه و ترابری استان تهران)
6.نصیبی(مدیر حراست پتروشیمی تبریز ، حامیان دولت)
7.دکتر حسن زاده(پزشک)
8.جمشیدصفلو(بخشدار سابق بستان آباد ، کاندیدای ادوار گذشته)
9.محمدی(کارشناس اداره کشاورزی ارومیه ، کاندیدای ادوار گذشته)
10.علیرضا کریمی(بخشدار سابق تیکمه داش ، اصلاح طلب)
11.بلال دهقان ( دبیر ، اصولگرا)
12.مطهری کوزه کنان (رئیس ستاد انتخاباتی احمدی نژاد در شبستر ، حامیان دولت)
13.خیرالله عسگر پور(مدیر حراست دانشگاه ازاد شبستر، اصولگرا)
14.دکتر وحدانی (کاندیدای ادوار گذشته مجلس)
15.- عطاالله هاشمی (عضوشورای مرکزی خانه کشاورز ایران ، اصلاح طلب)
16.دکتربناه بور (کاندیدای ادوار گذشته مجلس)
17.علیلو (کاندیدای ادوار گذشته مجلس)
18.رسول واعظ (رییس کمیته امداد)
19.امیر مصباحی شبستری (معاون جهاد کشاورزی شهرستان وعضو شورای شبستر)
20.دکترامین نوروزی (عضو شورای شبستر)
21.مهندس عدلی (کارشناس بنیاد مسکن شبستر)
22.دکتر امین لو (نماینده اسبق شهرستان مدیرکل درمان وزارت بهداشت)
23.دکتر محمد مجتهد شبستری
24.مرتضی آهنگر
25.داوود نبی محمدی (دبیر)
26.محمد سلطانی (رئیس سابق بانک ملی صوفیان)
27.رحمان ارشدی (فرماندار سابق اسکو )
28.دکتر صاحبی (رئیس دانشگاه آزاد واحد صوفیان ، کاندیدای ادوار گذشته )


«هشترودو چاراویماق»
1.غفار اسماعیلی(نماینده فعلی مجلس، جبهه متحد)
2.دکتر اکبر صادقی(دانشگاهی ، حامیان دولت)
3.محبوب حضرتی (اعتماد ملی)
4.وحید محمودی
5.شیری7.عبداللهی
6.موحدی
7.لطف الله پور

«کلیبر »
1.ارسلان فتحی پور (نماینده فعلی مجلس، اصولگرا)
2.مهندس مرتضی اکبرپور (معاون ستاد حوادث غیر مترقبه وزارت کشور، اصولگرا)
3.قلیزاده ( نماینده دوره ششم مجلس)

«اهر»

حوزه انتخابیه اهر-هریس شهرستان اهر

1.مهندس عباس فلاح(سرتیپ سپاه.استاد دانشگاه. اصولگرا)

2.مهندس خواجه ای (استاد دانشگاه)

3.معماری (نماینده 3 دوره مجلس)

4.ولی الله دینی (نماینده فعلی)

استان آذربایجان غربی
« ارومیه »
1.اسدالله لطف عطا (مدیر کل سابق اوقاف ، فرماندار اسبق ارومیه ، اصلاح طلبان)
2.سید ذاکر(قاضی ، اصولگرایان )
3.بیت الله جعفری (نماینده ادوار قبلی مجلس ، اصولگرایان)
4.فرامرز فتح نژاد ( مسئول سابق دفتر حفاظت منافع ایران در آمریکا ، اصولگرایان)
5.محمد صادق فتح اللهی (عضو سابق شورای شهر ، اصولگرایان)
6.رضا محبوبی(مدیر کل سابق در استانداری آذربایجان غربی ، اصولگرایان )
7.ملارضا عبدالله زاده (روحانی اهل سنت)
8.راضیه پور حیدر (مسئول حوزه علیمیه خواهران ارومیه ، اصولگرایان)
9.شهربانو امامی (نماینده دوره های پنجم و ششم مجلس ، کاندیدای اصلاح طلبان )
10.عباس خورشیدی (معاون سابق سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی ، کاندید اصلاح طلبان)
11.جواد آقا زاده (رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی )
12. عبد الرحمان نقشین ( رئیس سابق آموزش و پرورش شهرستان)
13. جواد جهانگیرزاده ( نماینده فعلی مجلس)
14.محمد علی آقایی ( رییس سابق همیاری شهرداری های آذربایجان غربی ، اصولگرایان )
15.مجید اسم حسینی ( معاون دانشکده علوم دانشگاه ارومیه ، اصلاح طلبان )
16.خانم مدرسی ( استاد دانشگاه ، اصلاح طلبان )
17.عادل ناصری ( معاون فرمانداری اشنویه )
18.سراج الدین الهی ( وکیل)
19. مسعود پزشکیان ( وزیر بهداشت دولت خاتمی ، جبهه دوم خرداد)

«میاندوآب»
1.جهانبخش محبی نیا(نماینده فعلی مجلس)
2.اسدالله تابع(نماینده فعلی مجلس)
3.محسن راثی (نماینده ادوار گذشته ، اصلاح طلب)


استان اصفهان
«اصفهان»
1.حمید رضا فولادگر (نماینده فعلی مجلس ، حامیان دولت)
2.حسن کامران دستجردی (نماینده فعلی مجلس ، منفرد)
3.حجه الاسلام صالحیان (رئیس دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه ، جبهه متحد)
4.خانم سلیحی (اصولگرا)
5.مدنیان (رئیس سابق آموزش و پرورش استان ، جبهه دوم خرداد)
6.خانم پیشگاهی فرد (اعتدال و توسعه)
7.محمد تقی رهبر(نماینده فعلی مجلس ، حامیان دولت)
8.مبلغ(معاون سیاسی وزارت کشور دولت قبل ، جبهه دوم خرداد)
9.حجتی ( مدیر کل سابق جهاد کشاورزی ، مشارکت)
10.مقتدایی(مجری شبکه تلویزیونی اصفهان ، حامیان دولت)
11.حسین آذین(معاون مستعفی سیاسی امنیتی استانداری ، حامیان دولت)
12. سید مهدی ابطحی(رئیس ح.زه های علمیه منطقه 4 کشور، جبهه متحد)
13.دکتر نصر اصفهانی ( دانشگاهی ، پیروان خط امام و رهبری )
14.تاج الدین (جبهه دوم خرداد)
15.خانم مصوری منش(نماینده دوره ششم مجلس ، مشارکت)
16..علی نصر اصفهانی(پاسدار بازنشسته ، حامیان دولت)
17.کریم شهرزاد(نماینده ادوار گذشته مجلس)
18.حسین استکی(نماینده فعلی مجلس)
19.خانم اخوان بیطرف(نماینده فعلی مجلس)
20.ملک پور (جبهه دوم خرداد)
21. سید محمود تاجزاده (دبیر کمیسیون فرهنگی ، منفرد)
22.نوارچیان (بازنشسته سپاه ، اصولگرا)
23.شریعتی (دانشگاهی ، مشارکت)
24.دکتر تقی انصاری (بازنشسته سپاه)
25.سید محمود حسینی(استاندار سابق ، مشارکت)

«نطنز و قمصر»
1. قدرت الله علیزاده
2.مسعود کریمپور
3.علی باغبانیان (نماینده فعلی)
4.کوروش رادفر ( کاندیدای اصلاح طلبان)
5.حسین خادمی (کارمند فعلی مجلس ، اعتماد ملی)

«برخوار و میمه»
1.سید محمود حسینی دولت آبادی ( نماینده فعلی ، حامیان دولت)
2.ابوالفضل عرب زاده (دانشگاهی، اصولگرا)
3.محمدرضا ناصری (اصولگرایان)
4.محمدی(نماینده ادوار گذشته مجلس ، جبهه دوم خرداد)
5. مهدی ناصری(داماد آقای شوشتری )
6.غضنفری(فرماندار سابق ، جبهه دوم خرداد)
7.عباس بابایی ( معاون سابق آموزش و پرورش ، اصولگرا)
8.رضاعلی نوروزی(رایحه خوش خدمت)

«خمینی شهر»
1.سید محمود ابطحی(نماینده فعلی مجلس)
2.مهندس خدایی(جبهه دوم خرداد)
3.جواد ابطحی (رئیس سابق هئیت نظارت شورای نگهبان)
4.حجه الاسلام موسوی(عضو سابق شورای شهر، اصولگرا)
5.مصطفی میردامادی(برادر امام جمعه ، جبهه دوم خرداد)

«شهرضا و سمیرم سفلی»
1خدادی(عضو پیشین شورای شهر)
2.عوض حیدر پور شهرضایی(نماینده فعلی مجلس)
3.رمضانپور(نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی)
4.علیرضا سلطانی(دانشگاهی)
5.کمیل طیبی (دانشگاهی)

«سمیرم»
1.علی افشاری(نماینده فعلی مجلس)
2.جعفری(کاندیدای ادوار گذشته مجلس ، اصولگرا)

«لنجان»
1.علی محمد نمازی(مدیر آموزش و پرورش ، اصلاح طلبان)
2. بهرامی(مدیر کل مستعفی سیاسی امنیتی استانداری ، حامیان دولت )

«مبارکه»
1.سید محمد جعفر سادات موسوی (نماینده فعلی مجلس)
2.بهرامی(نماینده ادوار گذشته ، اصلاح طلبان)
3.کاظم یزدانی (اصولگرا،دانشگاهی)

«گلپایگان و خوانسار »
1.منصور یاوری (نماینده فعلی مجلس)
2.سمیعیان(جانشین سابق فرماندهی سپاه استان)
3.حجه الاسلام نکونام(مشاور عالی قوه قضاییه)

«فریدن و فریدون شهر»
1.بهمن محمدی(نماینده فعلی مجلس)
2.ناصری(پاسدار بازنشسته ، حامیان دولت)
3. کیان ارثی(نماینده ادوار گذشته مجلس از فریدن ، اعتماد ملی)
4.شریعتی (فرماندار سابق فریدن ، جبهه دوم خرداد)
5.علیرضا یزدانی (مدیر کمیته امداد ، اصولگرا)

«فلاورجان»
1.حبیب الله اسماعیل زاده (نماینده فعلی مجلس)
2.بهرامی(مدیر کل مستعفی سیاسی امنیتی استان)
3.حجه الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی

«نائین»
1.حسین حسنی(نماینده فعلی مجلس)
2.مهندس شایسته
3.رضوی(نماینده ادوار گذشته ، جبه دوم خرداد)

«کاشان»
1.اصغر گرانمایه پور(نماینده فعلی مجلس)
2.دکتر توفیقی(کاندیدای اصلاح طلبان)
3.دکتر زارع (رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان)
4.حسن فدایی

«اردستان»
1.سید مصطفی طباطبایی (نماینده فعلی مجلس)

استان ایلام
«ایلام»
1.فریدون همتی (نماینده غعلی مجلس، اصولگرا)
2.دکتر قنبری ( نماینده فعلی مجلس، اصلاح طلب)
3.علی عسگر احمدی (مدیر کل سابق آموزش و پرورش )
4.علی اکبر بسطامی (مدیر کل مستعفی کمیته امداد )
5.یزدان بخش شریفی(مدیر کل اجتماعی مستعفی استانداری، حامیان دولت)
6.علی حسین باباییان (معاون مستعفی آموزش و پرورش شیروان و چرداول، اصولگرا)


استان بوشهر
«بوشهر وگناوه و دیلم»
1.اسماعیل تبادار ( استاندار سابق بوشهر ، کاندیدای جریان اصلاحات )
2.قائد زاده (فرماندار سابق بوشهر ، کاندیدای جریان اصلاحات)
3.دشتی زاده
4.شکرالله عطارزاده ( نماینده فعلی مجلس ، حامیان دولت )
5.جمیری( مسئول سابق هیئت نظارت استان )
6.جمهیری ( معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان )
7.یونس خسرووانی

«دشتستان »
1. سید عبد المجید شجاع ( نماینده فعلی مجلس)
2.جوانشیر کدخداپور(اصلاح طلبان)
3. حشمت الله جعفری
4.محمد قلعه گلابی
5.اپوب پاپری ( شهردار سابق برازجان )
6.مهدی یوسفی ( دانشگاهی )
7.محمد رضا ایرج زاده ( رییس آموزشکده فنی و حرفه ای در بوشهر )
8.غلامرضا اسکندری (رییس سابق بانک سپه استان ، جبهه متحد )

«دشتی و تنگستان »
1.علوی نژاد ( مدیر کل مستعفی توسعه منابع انسانی وزارت کشور )
2.سید محمد مهدی پور فاطمی ( نماینده فعلی مجلس )
3.عبدالصمد دولاح (حامیان دولت )
4.حجت الاسلام نمازی (عضو خبرگان رهبری ، حامیان دولت )
5.ماشاالله حیدر زاده ( دبیر حزب همبستگی )
6.زمانی (کاندید اصلاح طلبان )
7. شهریاری ( معاون سابق وزیر امور اقتصادی و دارایی ، جبهه متحد )

8. دکتر غلامرضا نادری زاده

«دیر و کنگان»
1.عبدالحسین اکسیر ( فرمانده سابق دشتستان ، کاندیدای اصلاح طلبان )
2.حسین کنگانی (کاندیدای اصلاح طلیان)
3.قیصر صالحی(نماینده فعلی مجلس)
4.اسدالله علمداری
5.عبدالله حاجیانی (نماینده دوره ششم مجلس)
6.علی کرمی(کاندیدای اصلاح طلیان)
7.عسگر جلالیان(جبهه متحد )
8.موسی احمدی(حامیان دولت )
9.کامبیز یوسفی(فرمانده سابق جم ، کاندیدای اصولگرایی)

استان تهران
«تهران ،ری ، شمیرانات و اسلامشهر»
1.علی لاریجانی(دبیر مستعفی شورای عالی امنیت ملی)
2.دکتر علی اکبر ولایتی(وزیر اسبق وزارت خارجه)
3.سید مهدی طباطبایی (نماینده فعلی مجلس)
4.حسن روحانی ( دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی)
5. سید محمد میر محمدی (نماینده فعلی مجلس از قم)
6.اسماعیل گرامی مقدم (نماینده فعلی مجلس از بجنورد ، حزب اعتماد ملی)
.7.دکتر مظاهری(معاون دانشگاه آزاد ، فرزند آیت الله مظاهری)
8.علیرضا محجوب(نماینده فعلی مجلس ، خانه کارگر)
9.سهیلا جلودارزاده(نماینده فعلی مجلس ، خانه کارگر)
10.رضا طلایی نیک (نماینده فعلی مجلس از کبودر آهنگ)
11.محمد خوش چهره (نماینده فعلی مجلس،اصولگرایان مستقل)
12.سید حسن شجاعی کیاسری(نماینده فعلی مجلس از ساری، اصولگرایان مستقل)
13.محمود محمدی(نماینده فعلی مجلس از آباده ، اصولگرایان مستقل)
14.سعید ابوطالب (نماینده فعلی مجلس،اصولگرایان مستقل)
15.مرتضی حاجی(کاندیدای کارگزاران)
16..محمد شریعتمداری(وزیر اسبق بازرگانی)
17.سیف الله داد (اصحاب فرهنگ و رسانه )
18. حجت الاسلام مسلم اکبری (مشاور کمیسیون امنیت ملی)
19.حسن غفوری فرد(نماینده فعلی مجلس ، جمعیت وفاداران)
20.اسدالله بادامچیان(موتلفه اسلامی)
21.معصومه رضایی (جمعیت زنان اصولگرا)
22.اسحاق جهانگیری(کاندیدای کارگزاران)
23.سید محمود دعایی(کاندیدای کارگزاران)
24.حبیب الله بیطرف(کاندیدای کارگزاران)
25.رسول منتجب‌نیا (کاندیدای حزب اعتماد ملی)
26.جواد اطاعت(کاندیدای حزب اعتماد ملی)
27.محسن کوهکن(نماینده فعلی مجلس ، کاندیدای جامعه اسلامی نمایندگان ادوار )
28.عیسی علیزاده (دانشگاهی ، حامیان دولت)
29.امیر رضا خادم(نماینده فعلی مجلس ، اصحاب فرهنگ و رسانه)
30.یحیی آل اسحاق(موتلفه اسلامی)
31.32.رضا حجتی (کاندیدای حزب اعتماد ملی)
33.فاطمه گودرزی (کاندیدای حزب اعتماد ملی)
34.رضا قاسمی( حقوق دان)
35.ابراهیم امینی (کاندیدای حزب اعتماد ملی)
36.محمدجواد حق ‌شناس (کاندیدای حزب اعتماد ملی)
37.محمد قمی (نماینده فعلی مجلس از پاکدشت ، اعتماد ملی)
38.علی عسگری(رئیس سابق سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران)
39.محمد رضا باهنر (نماینده فعلی مجلس ، کاندید جامعه اسلامی نمایندگان ادوار)
40.محمد مهدی حیدریان(معاونت سینمایی سابق وزارت ارشاد، اصحاب فرهنگ و رسانه)
41.دکتر علی آیینه ساز(کاندیدای دانشگاهیان)
44.مجید انصاری(کاندیدای کارگزاران)
41. مسعود زریبافان (رایحه خوش خدمت)
42..خانم سقطی (کاندیدای اعتماد ملی)
43.حسن بلخاری(کاندیدای دوره هفتم مجلس ، اصولگرا)
44.علی منتظری(رئیس سابق جهاد دانشگاهی)
47.فاطمه فرهنگخواه(کاندیدای دوره ششم مجلس)
48.پرویز سروری (نماینده فعلی مجلس ، جبهه متحد)
49.مجتبی رحماندوست ( اصحاب فرهنگ و رسانه )
50.ابوالفضل شکوری (کاندیدای حزب اعتماد ملی)
51. شکور امیدی(پزشک)
52.محمدرضا راه ‌چمنی (کاندیدای حزب اعتماد ملی)
53.مرتضی الویری (کاندیدای حزب اعتماد ملی)
54.محمدرضا عباسی فر (کاندیدای حزب اعتماد ملی)
55.اسماعیل اکبری (کاندیدای حزب اعتماد ملی)
56.الیاس نادران(نماینده فعلی مجلس)
57.غلامرضا مصباحی مقدم(نماینده فعلی مجلس، سخنگوی جامعه روحانیت)
58 .احمد برومند(مسئولان سابق آموزش وپرورش،عموزاده دکتر احمدی نژاد)
59.مجتبی مشیری ( اصحاب فرهنگ و رسانه )
60. علی ذبیحی ( حامیان دولت)
61.مهندس میریان(جامعه مهندسین)
62.امیرعلی امیری(جبهه اتحاد ملی)
63.لطف الله فروزنده(جمعیت ایثارگران)
64.محمد علی رامین(رایحه خوش خدمت)
65.حسین عبده( کارگزاران)
66.مریم بهروزی(جامعه زینب)
67. مرضیه وحید دستجردی(جمعیت زنان اصولگرا)
68.دکتر علی مطهری(فرزند علامه شهید مرتضی مطهری)
69.عباسعلی اختری(نماینده فعلی مجلس)
.7.عماد آبشناس ( نهاد های مردمی )
71-سید شهاب الدین صدر (جبهه متحد)
72- علیرضا زاکانی (نماینده فعلی مجلس ، جبهه متحد)
73.ناهید پاپیان(زنان اصولگرا)
74.طاهره رحیمی(زنان اصولگرا)
75.لاله افتخاری(زنان اصولگرا)
76.شاکری(زنان اصولگرا)
77.نفیسه فیاض بخش(زنان اصولگرا)
78.الهیان(زنان اصولگرا)
79.توران ولی مراد (زنان اصولگرا)
80.محمد باقر نوبخت(اعتدال و توسعه)
81.حسین مظفر(نماینده فعلی مجلس)
82.علیرضا سجادپور(سینماگر،رایحه خوش خدمت)
83.محمدرضا مرندی(دانشگاهی ، اصولگرا)
84.الهام امین زاده(نماینده فعلی مجلس)
85.دکتر سعید صادقی(پاسدار بازنشسته ، اصولگرا)
86. مرجان شیخ الاسلام ( اصحاب فرهنگ و رسانه )
87.مهدی محمد نبی (دبیر کل فدراسیون فوتبال)
88.داریوش کاردان ( اصحاب فرهنگ و رسانه )
89.حجه الاسلام عبدالمقیم ناصحی(عضو اللبدل شورای شهر تهران)
90.صادق وکیل پور(کاندیدای میاندوره ای مجلس هفتم در تهران)
91.عباس کریمی (رئیس دانشکده حقوق دانشگاه تهران ، اصولگرا)
92.روح الله مصباح مهر (معاون پارلمانی سازمان بازرسی کل کشور ، اصولگرا)
93.عادل آذر (نماینده فعلی مجلس،جبهه اتحاد ملی)
94.سید محمد صفی زاده (مدیر مسئول نشریات ابرار ، اصولگرا)
95.فاطمه کروبی (اعتماد ملی)
96.دکتر میر محمد صادقی (حقوقدان ، سخنگوی پیشین قوه قضاییه )
97.دکتر طوبی کرمانی (مدیر کل پیشین سازمان فرهنگ و ارتباطات، اصولگرا)
98.طه عبد خدایی (معاون پیشین پارلمانی سازمان فرهنگ و ارتباطات)
99.دکتر آقامیری ( معاون دانشگاه شهید بهشتی)
100.علی شکوهی (توسعه ایران اسلامی)
101.حسین کنعانی مقدم ( حزب سبز)
102.سید تقی پوربخش (مدیرعامل موسسه رسالت)
103.حجه الاسلام رسول جعفریان (اصحاب رهنگ و رسانه )
104.محمد صادق کوشکی
105.بیژن نوباوه (خبرنگار،حامیان دولت)
106.مسعود سلطانی فر (کاندیدای حزب اعتماد ملی)
107.حسن محبتی( اصولگرا)
108.میر حمیدرضا قریشی ( پاسدار)
109.رضا ریاحی ( مدیر در بنیاد شهید ، اصولگرا)
110.اکبر صادقی هشترودی (دانشگاهی ، اصولگرا)
111.محمد علی روشن ( روزنامه نگار)
112 محمد جواد نیکفر(پزشک ، اصولگرا)

«کرج »
1. علی اصغرشفیعی خورشیدی (دادستان سابق کرج )
2. عباسعلی اللهیاری ( نماینده فعلی مجلس از کرمانشاه)
3.عزیز اکبریان (پاسدار بازنشسته ، اصولگرا)
4. نادر ایزد بین (پزشک عمومی ، منفرد)
5.حجه الاسلام ذاکری(جامعه روحانیت)
6.رشید جلالی جعفری(نماینده فعلی مجلس)
7.پریدخت اشکوری
8 .فاطمه آجرلو حامیان دولت )
9.سید علی میر باقری(مدیر کل سابق وزارت کشور )
10.رضا خلج امیری (مدیر بیمارستان قائم ، منفرد)
11.عبدالله امیری (روزنامه نگار)
12.شهبازی (فرماندار سابق ، اصلاح طلب)
13.دکتر عطایی ( معاون سابق فرمانداری کرج ، اصولگرا)
14.محمد حسین خلیلی اردکانی (اصلاح طلب)
15.بهرام آجرلو ( دانشگاهی)

«شهریار»
1.ابوالفضل کلهر(نماینده فعلی مجلس )
2.گل محمد الیاسی ( نماینده فعلی مجلس ا ز ورزقان)
3.رضا توکلی

«دماوند و فیروزکوه»
1. محمد رضا مصباح (حقوقدان و دادیار دیوان محاسبات کشور، اصولگرا )
2. قاسم جواد زاده (بازنشسته سپاه )
3. مصطفی خانزادی(نماینده دوره ششم مجلس،جبهه دوم خرداد)
4. دکتر رامین (چشم پزشک،جبهه دوم خرداد)
5.حجه الاسلام محمد ابراهیم سراج ( رئیس دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه ازاد اسلامی فیروزکوه)
6.صفری ( شهردار سابق دماوند)
7.ید الله سراج
8.میر قربان حسینی

«ساوجبلاغ و طالقان»
1.محمد حسین نژاد فلاح (نماینده فعلی مجلس)
2.علی ساسان نژاد (پاسدار بازنشسته ، رایحه خوش خدمت)
3.علی فیروز گاه ( رئیس تربیت بدنب فعلی کرج)
4.حسینی ( فرماندار سابق ساوجبلاغ ، جبهه دوم خرداد)
5.ایرج چگینی (شهردار سابق مناطق 8 و 11 تهران ، اصولگرا)
6.مصطفی حسینی پناهنده (مشاور وزیر و مدیر کل اسبق وزارت راه)
7.مهندس قدمی (مدی کل آب جهاد کشاورزی)
8.دکتر جواد چپردار (اصولگرا)
9.جعفر گلباز (نماینده ادوار گذشته )

«ورامین »
1.حسین نوش آبادی(نماینده فعلی مجلس)
2.تاجیک (پاسدار بازنشسته سپاه ، اصولگرا)
3.محمد رضا فرجی(کارمند مجلس شورای اسلامی)
4. سید حسین نقوی (مدیر کل سابق در آموزش و پرورش)

استان چهارمحال بختیاری
«شهرکرد»
1.صفدر حسینی (کاندیدای کارگزاران)
2.مرتضی تمدن (نماینده فعلی مجلس)
3.دکتر سلیمی (بازنشسته سپاه ، حامیان دولت)
4.نصراله ترابی (معاون سابق سیاسی استانداری _ اصلاح طلبان)
5.حسن کریمیان (اعتمادملی)
6.مرتضی رییسی (اصولگرا)
7.دکترشمسی پور (اصولگرا)
8.دکتر خلیلی (اصولگرا)
9.علی مبینی
10.دکتر رحمت الله حسینی دهکردی (اصولگرا)
11.علی دهکردی ( بازیگر)
12.پروانه کمالی دهکردی ( منفرد)

«لردگان »
1.زادعلی خلیل طهماسبی (نماینده فعلی مجلس)
2.دکتر جلیلی(پاسدار بازنشسته ، موتلفه)

«بروجن»
1.غلامرضا میرزایی(نماینده فعلی مجلس ، اصولگرا)
2.میرزا کوچکی(نماینده دوره ششم ، مشارکت)
3.مهندس قیصر روستا(اصولگرا)

«اردل و فارسان»
1.سید قباد مرتضوی (نماینده فعلی مجلس)
2.حیدری(معاون آموزش و پرورش استان ، حامیان دولت)
3.علی قنبری
4.علیرضا خلیلی
5.اسکندر شهبازی
6.سیاوش غیبی پور
7.سجاد معین
8.محمد مراد رئیسی

استان خراسان رضوی
«مشهد و کلات »
1.دکترغلام حسن دلاور ( عضو سابق شورای شهر اسلامی مشهد،دانشگاهی)
2.دکتر رحمانی فضلی (معاون سابق شورای عالی امنیت ملی)
3.حجه الاسلام دکتر سید محمودمدنی(نماینده فعلی مجلس از گناباد)
4.دکتر حسین دعایی (جبهه متحد)
5.جواد کریمی ( فرمانده سابق بسیج خراسان رضوی ، حامیان دولت)
6.امیر خوراکیان ( مسئول تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی )
7.محمد عظیمی ( نماینده دوره پنجم از چناران)
8.علی ظفرزاده (کاندیدای اصلاح طلبان)
9.غلام حسین تکفلی( نماینده دوره ششم )
10.علی صالح آبادی ( حزب همبستگی )
11.محمد صادق جوادی حصاری ( اعتماد ملی )
12.علی فریدونی (مشارکت)
13.حسن رسولی ( استاندار سابق خراسان رضوی)
14.نیره صبوری(نوه آیت الله شیرازی امام جمعه سابق مشهد)
15.امام وردی ( کاندیدای دوره هفتم از مشهد)
16.تقی زاده خامسی ( کاندید شورای شهر سوم ،کاندیدای اصلاح طلبان(
17. بتول گندمی ( حزب مشارکت)
18.ولی الله افخمی (کارگزاران)
19.حجه الاسلام نهاوندیان(تحول خواه)
20.حجه الاسلام علی عسگری (نماینده فعلی مشهد)
21.جواد آرین منش (نماینده فعلی مشهد ، موتلفه)
22.عفت شریعتی(نماینده فعلی مشهد)
23.حسین آفریده ( نماینده فعلی شیروان ، کاندیدای اصلاح طلبان )
24.مهندس امینی(استاندار سابق سیستان و بلوچستان)
25.دکتر صاحبی(کاندیدای دوره هفتم مجلس)
26-.امیرحسین قاضی زاده(کاندیدای حامیان دولت)
27.شهناز رمارم (مشارکت)
28.دکتر یار محمدی

« نیشابور»
1.سید رشید اعرابی مقدم ( فرماندار سابق نیشابور ، حامیان دولت)
2.سبحانی نیا(نماینده فعلی مجلس)
«سرخس و فریمان»
1- حسن علیپور (معاون برنامه ریزی استانداری خراسان)
2-سید حسین حسینی(نماینده فعلی مجلس)

« تربت حیدریه، زاوه و مهمولات »
1.اخلاقی پور(فرماندار قبلی تربت حیدریه ، مشارکت)
2.محمدناصر توسلی زاده(نماینده فعلی مجلس ، اصولگرا)
3-حجه الاسلام رضایی(نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن)
4-دکتر باستانی (دانشگاهی)

«فردوس و طبس»
1.محمدعلی عبدالله زاده(فرماندار سابق طبس)
2.محمد کریم عابدی( خلبان جانباز دفاع مقدس )
3.ماشا الله شکیبی(نماینده دوره ششم از فردوس و طبس)
4.عباس یعقوبزاده(کارشناس وزارت آموزش و پرورش)

«چناران و طرقبه»
1. ابراهیم گلمکانی (از مدیران بهداشت و درمان استان خراسان)
2.محمد دهقان (نماینده فعلی مجلس ، تحول خواه)

«قوچان و فاروج»
1.عباس علی رستمی ( نماینده فعلی مجلس)
2.مهدی شوشتری (قاضی.جبهه متحد)
3.هادی شوشتری(کاندیدای اصلاح طلبان)
4.فرامرز زینال پور(کاندیدای اصلاح طلبان)
5.محمد رضا دشتی (قاضی )
6.دکتر موفق(پزشک )
7.دکتر کمالی (حامیان دولت)

«کاشمر »
1. حجه الاسلام طباطبایی ( عضو مستعفی شورای شهر سوم و رئیس سابق دانشگاه آزاد کاشمر )
2.محمد رضا خباز ( نماینده مجلس ششم)
3.حسن علیزاده ( فرماندار اسبق بردسکن )
4.احمد بلوکیان ( نماینده فعلی کاشمر)
5.اسکندری ( مدیرکل پیگیری های ویژه استانداری خراسان )
6.انبیائی

«خواف و رشتخوار »
1.پاکدل ( رئیس سابق شرکت برق)
2.دکتر عرب ( دادستان سابق خواف)
3.محمدرضا سجادیان ( نماینده فعلی خواف و رشتخوار )

«درگز»
1.حسن رزمیان مقدم(نماینده فعلی مجلس ، جبهه متحد)
2.احمد پیرزاده (نماینده دوره چهارم مجلس ، جبهه دوم خرداد)
3.رسول مهرپرور(نماینده دوره ششم مجلس ، جبهه دوم خرداد)
4.حسین زاده ( نماینده دوره سوم مجلس ، جبهه دوم خرداد)
5.سلیمان ناصرپناه (مسئول ستاد انتخاباتی احمدی نژاد ، حامیان دولت)

«سبزوار»
1.احمد بزرگیان (نماینده فعلی مجلس)
2.علی بروغنی(کاندیدای اصولگرایان)
3.حجه الاسلام عالمی(کاندید اصولگرایان)
4.حسن سید آبادی(نماینده فعلی مجلس)
5.علی صادقی(همبستگی)
6.مرتضی خیر آبادی(مشارکت)

«تربت جام و تایباد»
1.احمد خاص احمدی (نماینده فعلی مجلس)
2.غلامرضا اسداللهی (اصولگرا)


استان خراسان شمالی
«بجنورد،جاجرم،مانه و سملقان»
1.موسی الرضا ثروتی (نماینده فعلی مجلس ، اصولگرا)
2.دکتر محمد پاک مهر
3.علی باقرزاده(کاندیدای دوره هفتم مجلس)
4.صحراگرد (مدیر کل اجتماعی سابق استانداری خراسان شمالی)
5.دکتر وحدانی(عضو سابق شورای شهر بجنورد)
6.حسینی (نماینده سابق مجلس)
7.محمود صمینی (فرماندار سابق بجنورد ، اصلاح طلب)
8. مهدی شهریاری ( اصلاح طلب).

«شیروان»
1.دکترمحمد حسن پیرزاده(مدیرکل اجرای احکام دیوان عدالت اداری)
2.دکتر داوریار(رئیس دانشگاه پیام نور شیروان)
3.محمدرضا حسین نژاد(فرماندارمستعفی چناران ، کاندیدای حامیان دولت)
4.دکتر عبدالرضا عزیزی(مدیر کل سابق بهزیستی خراسان شمالی)
5.دکتر رحمانی ( قائم مقام سابق شورای امنیت ملی)
6.مهندس علی عاکف
7.علی مصافی ( معاون سابق استانداری خراسان شمالی ، کاندیدای اصلاح طلبان )


استان خراسان جنوبی
«قائنات»
1. حجه الاسلام ابوالقاسم مسعودی ( معاون دادستان مشهد)
2.موسی قربانی( نماینده فعلی قائنات ، حامیان دولت)
3.احمد توکلی(فرماندار سابق بیرجند ، اصلاح طلب)

«نهبندان و سربیشه»
1.سید محمد صادق نیرومند(نماینده فعلی مجلس ، اصولگرا)
2.محمد علی اربابی(معاون اداری مالی دادگستری استان خراسان رضوی ، رایحه خوش خدمت)
3.مهندس صابری(مدیر کل راه مستعفی خراسان جنوبی)
4.منصور تاجری(دانشگاهی)
5.مداح(دبیر آموزش و پرورش)
6.دکتر خزائی (پزشک ، اصلاح طلب)
7.دکتر اعزازی (دانشگاهی)
8.شربت دار ( مشاور اقتصادی استاندار)

«بیرجند»
1.وحدتی ( فرماندار مستعفی بیرجند، رایحه خ.ش خدمت)
2. دکتر وحیده رئوفی فرد ( پزشک ، اصولگرا)
3.همایون نخعی نژاد(شهردار سابق بیرجند، معاون سابق عمرانی شهرداری مشهد)
4.حجه الاسلام تابع(جبهه متحد)
5.سید مهدی ایتی (نماینده دوره ششم ، اعتماد ملی)
6.دکتر تقی زاده ( دانشگاهی)

استان خوزستان
«اهواز »
1.سعید سعدی (قاضی دادگستری ، کاندیدای میان دوره ای مجلس ، اصولگرا)
2.محمد جعفر فلسفی ( عضو ائتلاف 5+6 ، جبهه متحد )
3.عبدالله محبی (پاسدار بازنشسته ، جبهه متحد)
4.دکتر حیات ممبینی ( رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی اهواز ، اصلاح طلب)
5.شبیب جویجری ( نماینده فعلی مجلس،جبهه متحد )
6.حمید زنگنه ( نماینده فعلی مجلس اصلاح طلبان)
7.ناصر سودانی ( نماینده فعلی مجلس ، حامیان دولت)
8.عباس صمدی(بازنشسته سپاه ، عدالت و توسعه)
9.محمد رضا موالی زاده
10.سید شریف حسینی ( اصلاح طلب )
11.خیریه نیسی
12.عبدالله طرفاوی (معاون سابق وزارت دفاع ، جبهه دوم خرداد)
13.ناصر قلی پور (ائتلاف بختیاری ها)
14.دکتر شاکریان (عضو ائتلاف 5+6 ، جبهه متحد)
15.عبدالمهدی بخشنده (معاون سابق وزیر جهاد کشاورزی ، مشارکت)
16.علی عماد
17.مهدوی (شهردار سابق اهواز، وفاق اسلامی)
18.سید صادق رشیدی فر (اصولگرا)
19.شیر مردی (ائتلاف بختیاری ها)

«خرمشهر»
1.سید عباس بحرالعلوم
2.مصطفی مطور زاده(نماینده فعلی مجلس )
3.ادریس پور (معاون سابق آموزش و پرورش خرمشهر)
4.موسی مطوری
5.عقیلی(پاسدار بازنشسته، حامیان دولت )

«آبادان»
1. عبدالله کعبی (نماینده فعلی مجلس)
2.خسرو نشان(مدیر کل سابق ارشاد استان ، اعتماد ملی)
3.غلامرضا فیروزی ( معاونت سابق استانداری خوزستان ، اعتماد ملی)
4.ناصر اقبالی( رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد)
5.سید علی موسوی جرف ( دانشگاهی ، اصولگرا)
6.یونس محمدی ( نماینده دوره اول تا چهارم خرمشهر در مجلس)
7.محمد سعید انصاری(نماینده فعلی مجلس)
8.محمد حسین بختیاری ( اصولگرا)
9.فؤاد کریمی ( نماینده ادوار گذشته از اهواز)
10.فرحناز داوری
11. محمد گذاری (موتلفه)
12.سید ذهاب هاشمی
13.احمد نجفی ( بازیگر سینما)
14.سید حسین دهدشتی ( برادر امام جمعه آبادان ، رایحه خوش خدمت)
15.جواد سعدون زاده(نماینده فعلی مجلس)
16.عامر کعبی( کاندیدای ادوار گذشته مجلس)
17.سید علی بحرینی مقدم ( شهردار سابق آبادان)


«اندیمشک»
1.فریدون حسنوند (نماینده فعلی مجلس، اصولگرا)
2.حسین قلاوند (قهرمان ملی کشتی ، جبهه دوم خرداد)
3.عبدالرحمان مرادی پور
4.جهانبخش قلاوند (جبهه دوم خرداد)
5.عزیز الله جودکی
6.ماشاالله قلی کیانی (جبهه دوم خرداد)
7.عبدالحسین کرکی
8.سید رضا موسوی(پاسدار بازنشسته ، اصولگرا)
9.عبدالحسین مختاری

«دشت آزادگان »
1.سید نظام مولا هویزه (نماینده فعلی مجلس،حامیان دولت ، اصولگرا)
2.جاسم جادری(نماینده ادوار گذشته مجلس ، اعتماد ملی)
3.هاشم سواری (مشارکت)

«بهبهان»
1.ولی الله شجاع پوریان(نماینده فعلی مجلس)
2.سید حاجی محمد موحد(نماینده فعلی مجلس از کهکیلویه)
3.ضرغامی(جبهه دوم خرداد)
4. دکتر فقهی(دانشگاهی ، مجاهدین انقلاب اسلامی)
5.ورزشی(شهردار سابق بهبهان ، جبهه دوم خرداد)
6.شاهرخ بهادر(جبهه دوم خرداد)
7.حقیقت(معاون سابق استانداری لرستان)
8.مدرس موسوی(پاسدار جانباز ، پزشک ، حامیان دولت)
9.دکتر سالاری (صدا و سیما)
10.علی قنبری(دانشگاهی، اصلاح طلب)

«ایذه و باغملک »
1.سید هادی طباطبایی(نماینده فعلی مجلس)
2.عیسی قلی احمد نیا (نماینده دوره ششم مجلس ، اصلاح طلب)
3.قلی شیخی(نماینده دوره دوم مجلس ،کارگزاران)
4.سید عباس موسوی(نماینده دوره سوم و پنجم مجلس)
5.محسن اورکی(فرماندار سابق باغملک و بهبهان ، اصلاح طلب)
6.اسمی پور( معاون سابق تأمین اجتماعی استان ، اصولگرا)
7.نوذر پور(معاون دهیاری های وزرات کشور)

«دزفول»
1.سید احمد آوایی (نماینده فعلی مجلس ، اصولگرا)
2.غلامحسین کلولی (پاسدار بازنشسته، حامیان دولت)
3.سید رضا بینا ( رایحه خوش خدمت)
4.سید محمود رشیدی فر (معاونت برنامه ریزی پیشین وزارت تعاون)
5.جهانگیر پورهنگ (توسعه ملی ایران اسلامی)
6.فرزاد زلفی (اعتماد ملی)
7.سید علی صافی (حامیان دولت)
8.علیرضا چرخابی ( روزنامه نگار)

«ماهشهر»
1.کمال دانشیار ( نماینده فعلی مجلس)
2.ابوالقاسم فدعمی( فرماندار سابق شادگان)
3.حجه السلام صالحی (امام جمعه موقت)
4.سید حسن امیری
5.عبدالکریم فدعمی ( فرماندار سابق ماهشهر)
6.حیات مقدم
7.کاظمی اصل ( دانشگاهی)


«شادگان »
1.مجید ناصری نژاد ( نماینده فعلی مجلس)
2.عیسی مقدمی زاد
3.حسین بنی اسد
4.امین کاظمی

مجید ناصری طرفدار دولت ونماینده فعلی

2عیسی مقدمی زاد نماینده3دوره کارگزاران

3 حسین بنی اسد اصولگرایان اصلاح طلب

4 امین کاظمی مستقل

5 کاملی مستقل

«شوشتر»
1- حجه الاسلام ابراهیم ظاهری ( استاد حوزه و دانشگاه - اصول گرا)
2- سعید ایزدیان ( مدیر کل بودجه وزارت راه و ترابری- منفرد )
3- محمدحسین رجبی ( کارشناس اداره راه وترابری شوشتر- منفرد)
4- حسین آقایی جنت مکان (عضو هیأت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز ، منفرد)
5- حیدر سیدی ( رییس بنیاد مسکن اهواز- منفرد )
6- سادات ابراهیمی ( امور فرهنگی نیروی انتظامی شوشتر - منفرد )
7- سید محمد طاهر موسوی ( مدیر مسوول روز نامه نور خوزستان - منفرد )
8 - مصطفی مقامی (دانشگاهی ، اصولگرا)
9.ولی زاده

استان زنجان
«زنجان ، طارم علیا»
1.رفعت بیات (نماینده فعلی مجلس)
2.سید جلال حسینی(نماینده فعلی مجلس)
3.اسماعیل عزیزی
4.دکتر سنایی (رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هشتگرد)

5 .دکتر سعداله نصیری

«ماه نشان»
1. مهندس رضاعبدالهی(اصولگرا)
2.خاتمی
3.عبدالله گنج خانلو ( فرماندار سابق ماهنشان)
4.جعفر مطهری (دبر هیأت موسس اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان مستقل)

استان سمنان
«سمنان »
1.محمد علی غریب شایان ( عضو مستعفی شورای شهر سمنان )
2.سید طاهر طاهری ( نماینده ادوارگذشته مجلس از سمنان )
3.مصطفی کواکبیان ( حزب مردمسالاری )
4.فرهاد رهبر (رئیس سابق سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، مستقل )
5.باقری (شهردار سابق شاهرود)
6.حجه الاسلام هادی دوست محمدی (نماینده فعلی سمنان )
7.سید جواد سیادتی(فرزند آآیت الله سیادتی)
8.حجه الاسلام علی سقاییان
9.راضیه حاجی سلطانی
«شاهرود»
1.کاظم جلالی (نماینده فعلی مجلس)
2.حجه الاسلام حسینی (مسئول سابق عقیدتی سپاه ، کاندیدای اصولگرایان )
3.علی اکبر رجبی (رئیس سابق دانشگاه صنعتی شاهرود)
4.حجه الاسلام نوری شاهرودی ( اعتماد ملی )
5.سید محمد حسینی (برادر حسینی شاهرودی نماینده اسبق)
6.حجه الاسلام غریب (پاسدار ، اصولگرا)
7.علی فروزش (رئیس دانشگاه پیام نور شاهرود)

«دامغان»
1.دکتر حسن سبحانی(نماینده فعلی مجلس، اصولگرایان مستقل)
2.ابوالفضل حسن بیگی
3.میرزا بابا مشهدی نژاد

«گرمسار»
1.عبدالرضا ترابی(نماینده فعلی مجلس)
2.کاتب ( فرماندار پیشین ابهر ، حامیان دولت)
3.احمد رهبری (نماینده ادوار گذشته مجلس)
4.پرویز میر آخورلو (شهردار سابق گرمسار)
5.ابوالفضل ربیعی


استان سیستان و بلوچستان

«زاهدان»
1.دکتر حسینعلی شهریاری (نماینده فعلی مجلس )
2.حسینی (استاندار سابق ، مشارکت)
3.دکتر طباطبایی (ریاست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، جبهه دوم خرداد)
4.دکتر بندانی (دانشیار دانشگاه کشاورزی )
5.موسی شه بخش (ریاست سابق دانشگاه آزاد زاهدان)
6.پیمان فروزش (نماینده فعلی مجلس)
7.باقر کرد ( نماینده دوره ششم مجلس ، جبهه دوم خرداد)
8.فدا حسین مالکی (دبیر کل سابق ستاد مبارزه با مواد مخدر ، حامیان دولت )
9.دکتر حسین کیخایی (مدیر کل در هواپیمایی کشوری)

«زابل»
1.سید حسن آقا حسینی طباطبایی(نماینده فعلی مجلس)
2.دکتر ابئالقاسم مختاری ( نماینده فعلی مجلس )
3.دکتر نورا (نماینده دوره پنجم مجلس ، اصولگرا )
4.دکتر نظر ده مرده (رئیس دانشگاه آزاد زاهدان، اصولگرا)
5.نامی ( معاون بازنشسته اداره اطلاعات استان)
6.شیخ غلامحسین جهان تیغ(جبهه دوم خرداد)
7.سارانی (کارشناس اداره اطلاعات زابل )
8.دکتر اشرافی (اصولگرا)
9.میر حسینی (اصولگرا)

«ایرانشهر و سرباز»
1.گل محمد .بامری (نماینده فعلی مجلس)
2.پر بار (شهردار سابق ایرانشهر، جبهه دوم خرداد)
3.محمد هادیزاده(فرماندار مستعفی ایرانشهر)

« سراوان»
1.هدایت الله میرمرادزهی(نماینده فعلی)
۲.عبدالعزیز دولتی بخشان(نماینده دور پنجم)
۳.عبدالعزیز جمشیدزهی(مدیر سابق شبکه بهداشت و درمان)
۴.حمید الدین یوسفی(معاون سابق فرماندار)
۵.بهمن دهواری(رییس سابق شورای شهرستان )
۶. مهندس محمد جاسم بارانزهی( کاندیدای فرهنگیان )
۷. غلام افشاری( کارمند دادگستری)
۸. امام بخش محمدی( رییس سابق شورای شهر)
۹.حمید درازهی( معاون سابق امور دام استان)
۱۰.عبدالسلام بزرگزاده ( مدیر کل سابق صنایع دستی)
۱۱. محمد رفیع دهواری( رییس جهاد کشاورزی زابل)
۱۲. غلام محمد جهاندیده( نماینده دوره ششم)

استان فارس
«شیراز»
1.حجه الاسلام محمد هادی ربانی (نماینده فعلی مجلس)
2.سید حسن ذوالانوار(نماینده فعلی مجلس ، حامیان دولت)
3.محمد نبی رودکی (نماینده فعلی مجلس ، توسعه ملی ایران اسلامی)
4.حجه الاسلام اسکندری(معاون سابق سازمان تبلیغات اسلامی)
5.احمدرضا دستغیب (فرزند علی اصغر و مدیر سازمان ملی جوانان، اصولگرا)
7.دکتر ضرغام صادقی (معاون مستعفی هلال احمر ، اصولگرا)
8.سبزواری (قاضی ، اعتماد ملی)
9.نبی زاده
10..معافیان (رئیس سابق سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ، کاندیدای اصلاح طلبان)
11.کشکولی (رئیس سابق دادگستری نیریز )
12.نادر مردانی ( رییس دانشکده حقوق دانشگاه شیراز ، اعتماد ملی )
13.دکتر قادری ( شهردار سابق شیراز ، حامیان دولت )
14.دکترکریم زارع(معاون دانشگاه آزاد اسلامی)
15. مهندس حجازی(اصلاح طلب)
16.غلامرضا تاجگردون(معاون سابق سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، اعتماد ملی)

«ممسنی»
1.علی احمدی ( نماینده فعلی مجلس ، اصولگرا )
2.امیرحسین رشیدی ( بازنشسته سپاه )
3.سید جعفر هاشمی (دبیر آموزش و پرورش اصلاح طلبان)
4.عبدالرضا مرادی ( قاضی دادگستری)
5.حجت الاسلام ابوذر انصاری ( اصلاح طلبان )
6.عبدالوهاب محمدی ( اصلاح طلبان )

«کازرون »
1.شاهین محمد صادقی ( نماینده فعلی مجلس ، جبهه متحد )
2.مهندس بادآهنگ ( شهردار سابق مرودشت ، اصلاح طلبان )
3.اسفندیار دشمن زیاری (منفرد)
4.مهندس هاشم خوشنام ( اصولگرا)
5.غریب فاضل نیا ( عضو هیئت علمی دانشگاه زابل )

«سپیدان »
1.غلامحسین برزگر (فروغی نیا ، کاندیدای اصلاح طلبان )
2.علی مویدی ( نماینده فعلی مجلس )
3.احمدی ( فرماندار سابق سپیدان ، اصلاح طلبان )
4.سید عنایت هاشمی ( مدیرکل مستعفی اجتماعی استانداری و فرماندار سابق لار ، اصولگرا )

«فسا »
1.محمد حسین دوگانی آغچغلو ( اصولگرا )

«جهرم»
1.سید جمال الدین ارجمند ( اصولگرا )
2.شجاعی (نماینده دوره پنجم شورای اسلامی)
3.رضایی (شهردار سابق جهرم)
4.نور زاد (رئیس سابق آموزش و پرورش ، جبهه دوم خرداد)
5.سید حجه الاسلام حسینی شهر خفری

«لامرد »
1.محمد علی حیاتی(نماینده فعلی مجلس ، اصولگرا)
2.حجه الاسلام سید رضی حسینی المدنی(نماینده دوره سوم مجلس ، اصلاح طلب)
3.محمد راستی(فرماندار سابق لامرد ، اصلاح طلب)
4.سید حبیب حسینی(امام جمعه سابق برازجان ، جبهه دوم خرداد)
5.سید باقر موسوی (جبهه دوم خرداد)
6.یوسف صادقی(رئیس فرودگاه لار ، جبهه دوم خرداد)
7.عبدالله حسینی(مدیر کل بنیاد مسکن کهکیلویه و بویر احمد ، کاندیدای اصولگرایان)
8.دکتر مقیمی(پزشک ، جبهه دوم خرداد)
9.حجه الاسلام سید حسین احمدی(وکیل ، جبهه دوم خرداد)

«سروستان ،کربال و کوار»
1.زین العابدین طهماسبی سروستانی(نماینده فعلی مجلس)
2.روستا (نماینده دوره ششم مجلس)
3.کوهی(مسئول سابق بنیاد شهید)
4.زارع شیبانی
5.دهقان(بازنشسته سپاه)

«فیروز آباد»
1.سید یونس موسوی سرچشمه (نماینده فعلی مجلس)
2.قربانی (پاسدار بازنشسته)
3.تورج دهقان
4.اسماعیل رشیدی (کاندیدای اصلاح طلبان )
5.حیدر عالی شوندی (کاندیدای اصلاح طلبان)
6.هاشم زاده (شهردار سابق فیروز اباد ، جبهه دوم خرداد)
7.فریدونی (رئیس سابق آموزش و پرورش فراشبند ، اصلاح طلب)
8.عین الله عابدی ( دانشگاهی)

«آباده ، بوانات خرم بید »
1.محمد جواد بخشی
2.سید مهدی طباطبایی
3.سید مجید موسوی
4.علیرضا کیانی
5.علیرضا طیبی
6.علیرضا فرود
7.دکتر مصلح
8.علی بیابانگرد
9. مهدیه فرخی
10.علی عباسی
11.رحیم زارع

« داراب و زرین دشت »
1.عبدالمحمد رستاد (نماینده فعلی مجلس)
2.حسین زارع
3.سلیمی (عضو شورای شهر)
4.نبی احمدی (رایحه خوش خدمت )
5.اسکندر بهمنی (مدیر کل اقتصادی سابق استانداری فارس،جبهه دوم خرداد)
6.افشاری (اصلاح طلب )
7.صفدری پاباغی (دبیر ، اصلاح طلب)
8.حجه الاسلام بابایی ( قاضی )
9.حسین محبی ( دبیر ، مستقل)
10.ابوالقاسم عسگری ( رئیس شورای شهر دوم )

«مرودشت »
1.شیروان بهمنی (رئیس اداره تعاون روستایی)
2.عباس اورنگ( معاون سابق اداره کل بیمه های اجتماعی و در مانی کشور)
3.حبیب رشیدی ( نماینده ادوار گذشته مجلس)
4.حسن شبانپور (نماینده دوره ششم مجلس)
5.علی اکبر قبادی(نماینده فعلی مجلس)
6.زارع ( پاسدار )
7.علی همتی ( مدیر کل سابق پست)
8.عبدالمجید ایزدی

استان قزوین
«قزوین و آبیک و البرز»
1.قدرت الله علیخانی (نماینده فعلی مجلس از بویین زهرا و آوج،کاندیدای اصلاح طلبان )
2.محمد علیخانی (نماینده فعلی مجلس از قزوین ، کاندیدای اصلاح طلبان ، یا احتمالا از تهران )
3.عباس محمد دوست (کارمند وزارت نیرو ، حامیان دولت)
4.علی قنبری الموتی(مدیر کل سابق پشتیبانی وزارت کشور)
5.حسین میر باقری(مشاور استاندار قزوین ، حامیان دولت)
6.دکتر بهشتی سرشت(رئیس جبهه مشارکت قزوین ،کاندیدای اصلاح طلبان)
7.داود محمدی (کاندیدای دوره هفتم مجلس ، اعتماد ملی)
8.محمد فاضل الموتی (رئیس سابق آموزش و پرورش ، اعتماد ملی)
9.غلامحسن فرجی(کاندیدای دوره هفتم مجلس ، حامیان دولت)
10.سید ناصر قوامی (نماینده دوره ششم مجلس ، کاندیدای اصلاح طلبان)
11.احمد سلوشی (رئیس سابق حوزه هنری قزوین)
12.سید محمد حسین ابوترابی فرد ( نایب رئیس فعلی مجلس)

« بویین زهرا و آوج»
1.دکتر رضا صفر پور(قاضی)
2.دکتر علی ربیعی(مشاور رئیس جمهور سابق سید محمد خاتمی ، کاندیدای اصلاح طلبان)
3.مظفر آقا علیخانی(عضو اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران ، اصولگرا)
4.روح الله عباسپور(کاندیدای دوره ششم مجلس ، حامیان دولت)
5.سید علی آصف الحسینی( قاضی ، اصولگرا)
6.سید رضا افتخاری(قائم مقام فدراسیون فوتبال)
7.مهندس غلامعباس آقا علیخانی ( نماینده دوره پنجم مجلس ، اصلاح طلب)
8.روح الله عباسپور(فرماندار مستعفی شهر صنعتی الوند)

«تاکستان»
1.امیر طاهرخانی (کاندیدای اصلاح طلبان)
2.رجب رحمانی(نماینده فعلی مجلس ، حامیان دولت)
3.بهمن طاهرخانی(رایحه خوش خدمت)
4.سید حمید موسوی(منفرد)

استان کردستان
«سقز و بانه »
1.فخرالدین حیدری (نماینده فعلی مجلس)
2.دکتر امید قادری(مدیر سابق شبکه بهداشت بانه)
3.احمد عزیزی (عضو شورای شهر دوم سقز)
4.سعدی نقشبندی(مدیر جهاد کشاورزی سابق بانه)
5.محمد قدمی(کارمند جهادکشاورزی بانه)
6.چیا صالحی بابامیری(عضو شورای شهر دوم سقز)
7.دکتر خلیل سعید پور(پزشک)
8.احمد فیضی(دبیر آموزش و پرورش)
9.علایی(نماینده دوره ششم ، جبهه دوم خرداد)
10.ثریا عزیز زاده
11.نعمت زاده (نماینده دوره پنجم مجلس ، اعتماد ملی)


استان کرمان
«کرمان و راور»
1.محمد علی کریمی (استاندار سابق کرمان ، فرمانده سابق بسیج بندر عباس و سیرجان،ارزشی)
2.سید حسن خوشرو (نماینده دوره ششم مجلس ، کاندیدای اصلاح طلبان)
3.محمد رضا خوش کیش (مدیر بیمه کارآفرینی استان کرمان ، اصولگرا)
4.حجه الاسلام عرب پور (رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ، پیروان خط امام و رهبری)
5. غلامرضا کرمی (نماینده فعلی مجلس ، جبهه متحد)
6.دکتر ناهید افتخار (عضو سابق شورای شهر ، مشارکت)
7.دکتر فدایی(معاون عمرانی استانداری ،کاندیدای اصلاح طلبان)
8.بتول نامجو (عضو دوره دوم شورای شهر ، همسر دوست علی دبیر هیئت دولت )
9.سید محمد دعایی (کاندیدای کارگزاران ، تهران یا کرمان )

«جیرفت و عنبرآباد»
1.حجه الاسلام علی زادسر (نماینده فعلی مجلس)
2.حجه الاسلام طارم (امام جمعه سابق جیرفت ، اصولگرا)
3. کمالی پور
4.دکتر اسلام پناه (کاندیدای اصلاح طلبان)
5.بختیار مجاز (روزنامه نگار ، جبهه متحد)
6.دکتر فرخی (نماینده دوره ششم مجلس ، اعتماد ملی)
7.عارفی(جبهه متحد)

«بافت »
1.محمد آقاجانی(رئیس دانشگاه ازاد سیرجان ، اصولگرا)
2.صلاح الدین شمس الدینی(بازنشسته سپاه ، اصولگرا)
3.احمد پیش بین (نماینده فعلی مجلس ، جبهه متحد)
4.پژمان (رئیس سابق شورای شهر بافت ، اعتماد ملی)
5.بختیاری(کاندیدای اصلاح طلبان)
6.محمد اسلامی(رئیس سابق آموزش و پرورش)
7.رحمت الله دادور(رئیس سابق شورای شهر ، دانشگاهی)
8.خانم رفیع پور ( بخشدار مرکزی سابق بافت ، اصلاح طلب)

«سیرجان و بردسیر»
1.حسن پور (شهردار سابق سیرجان ، اصولگرا)
2.دکتر پور ابراهیمی (کاندیدای اصلاح طلبان)
3.حجه الاسلام سید احمد حسینی (نماینده فعلی مجلس ، جبهه متحد)
4.زرگر باشی (کاندیدای اصلاح طلبان)
5.محمد ایران نژاد (پاسدار بازنشسته ، اصولگرا)

«رفسنجان»
1.حسینی (معاون سابق حقوقی و امور مجلس وزارت علوم ،کاندیدای اصولگرایان)
2.محمد مهدی انصاری (فرماندار سابق رفسنجان ، جبهه دوم خرداد)

«کهنوج»
1.مختار وزیری (نماینده فعلی مجلس)
2. حجه الاسلام امیری (امام جمعه مستعفی کهنوج)

«زرند و کوهنبانه»
1.حسین امیری خامکانی (نماینده فعلی مجلس)
2.حجه الاسلام جعفری
3.حجه الاسلام مطهری (نماینده ادوار گذشته مجلس)

«شهر بابک»
1.سید مصطفی هاشمی ریسه (نماینده فعلی مجلس)

استان کرمانشاه

«کرمانشاه»
1.بهروز همتی (استاندار سابق خراسان شمالی)
2.جهانبخش امینی (نماینده فعلی مجلس)
3.سید عبدالعلی کیمیایی (رئیس سابق سازمان مسکن و شهرسازی ، اصولگرا)

4-اسماعیل ططری


«اسلام آباد غرب»
1.حشمت الله فلاحت پیشه(نماینده فعلی مجلس)
2.مهندس صفری(جبهه متحد)
3.ماشاالله حاتمی (جبهه متحد)

«کنگاور و هرسین»
1.سید جواد زمانی (موتلفه)
2.ارسلان رضایی(قاضی ، منفرد)
3.حسن سلیمانی(نماینده فعلی مجلس ، اصولگرا)

«قصر شیرین ، سرپل ذهاب ، گیلانغرب »
1.حشمت الله جاسمی (نماینده فعلی مجلس)
2.احمد احمدی
3.همت بیگ مرادی
4. حشمت الله پرواز
5.ماشاللله پروانه
6.لطف الله پرندین
7.فرهاد تجری
8.فتح الله حسینی
9. علی امین بیگی
10.رضا جمشیدی
11.مهرداد سهامی
12.بابک سید محمدی
13.احمد عباسی
14.ولی فقیرنواز
15.علی میر کرمی
16.بهروز کیانی
17.علیرضا گودرزی
18.کرم محمدی
19.حمید رضا مجردی


استان کهکیلویه و بویر احمد
«کهکیلویه»
1.منطقیان (رئیس اداره فرهنگ و ارشاد سابق ، مشارکت )
2.علیرضا دهقان (مجری اخبار ورزشی تلویزیون)
3.لاهوتی (رئیس سابق دانشگاه پیام نور دهدشت ، اعتماد ملی)
4.حجه الاسلام بزرگواری(نماینده ولی فقیه در دانشگاه یاسوج )
5.حجه الاسلام اندرزیان (نماینده ولی فقیه در دانشگاه)
6.علی مژده ای (قاضی ، حامیان دولت)
7.بیت الله حسینی
8.دانشی
9.فیاض بخش

10.آقای هوشنگ علیبازی

«گچساران ، باشت»
1.علی مراد جعفری ( نماینده فعلی مجلس )
2.سید قدرت الله حسینی ( اصولگرا )
3. احمد خورشیدی ( رایحه خوش خدمت )
4. هادی زارع پور(جبهه دوم خرداد)

5.غلامرضا تاجگردون (معاون سابق سازمان مدیرت کشور )

«بویر احمد و دنا »
1.ستار هدایت خواه ( نماینده فعلی مجلس )
2.عبدالمجید ارجمندی(حزب خدمتگزاران)
3.غلام محمد زارع (جبهه دوم خرداد)
4.غریب پور (جبهه دوم خرداد)
5.مکی علیزاده (جبهه دوم خرداد)
6.غفاری (جبهه دوم خرداد)
7.علی مندنی پور (جبهه دوم خرداد)
8.مقدم (جبهه دوم خرداد)

9.محمد نیک نژاد

«دهدشت »

1.حجه الاسلام میر محمدی
استان گلستان
«گرگان »
1.سید سبحان حسینی(نماینده فعلی مجلس)
2.دکتر رضا جلالی (دانشگاهی)
3.علی اضغر احمدی


استان گیلان
«رشت»
1.هاجر تحریری نیک صفت (نماینده فعلی مجلس)
2.دکتر مظفر نامدار(دانشگاهی،اصولگرا)
3.محمد جلوه (دانشگاهی،اصولگرا)
4.علی آقا زاده (فرمانده سابق سپاه گیلان،حامیان دولت)
5.جبار کوچک نژاد(مدیر سابق آموزش و پرورش گیلان ، حامیان دولت)
6.محمد علی علوی (رایحه خوش خدمت)
7.زبردست(حامیان دولت)
8.رمضانعلی صادق زاده (نماینده فعلی مجلس)
9.احمد رمضانپور (نماینده دوره ششم مجلس ، مشارکت)
10.فیاض زاهد (اعتماد ملی)
11.روشنک سیاسی (کارگزاران)
12.حاجی پور(معاون سابق فرماندار رشت، جبهه دوم خرداد)
13.سروش اکبرزاده(جبهه دوم خرداد)
14.سهیلا مدارایی (جبهه دوم خرداد)
15.کیوان محمدی(حزب اعتدال و توسعه)
16.الیاس حضرتی(نماینده سابق رشت، اعتماد ملی)
17.سارنگ(جبهه دوم خرداد)

«رودبار»
1.فرامرز گلشنی(نماینده ادوار گذشته مجلس،جبهه دوم خرداد)
2.سید ابوالحسن مغزن موسوی (نماینده سابق مجلس ، دانشگاهی)
3.عطاالله حکیمی(نماینده فعلی مجلس)
4. صمد مرعشی(کارمند کمیته امداد،جبهه دوم خرداد)
5.مهرداد چگینی(رئیس دانشگاه آزاد آستارا)
7.قربانی(بازنشسته سپاه،جبهه متحد)
8.حجه الاسلام حسینی
9.مهندس نصری (مدیر کل سابق منابع طبیعی گیلان)
10.محمد گلی کلیشمی(منفرد)

«تالش ، رضوانشهر، ماسال»
1.بهمن محمد یاری(نماینده فعلی مجلس)
2.عسگراسلام دوست (نماینده ادوار گذشته مجلس ، جبهه دوم خرداد)
3.نعمت الله اصلانی(وکیل ، اصولگرا)
4.دانش تیموری(دانشگاهی)
5.علی خندستانی(وکیل، اصولگرا)
6.اسماعیل حسن زاده(رئیس شعبه یک دادگستری رشت)
7.سیروس شفقی(شهردار سابق تالش)
8.سید مجتبی عرفانی(نماینده ادوار گذشته مجلس)
9.غلامرضا هاتفی(نایب رئیس سابق شورای اسلامی شهر رشت ، جبهه دوم خرداد)
10.دکتر علیرضا جباری
11.نیکخو(جبهه دوم خرداد)
12.عزیز پور عزیزی
13.شادپور شیرزاد
14.فدایی رجبی (اهل تسنن)

«فومن، شفت»
1.ناصر عاشوری قلعه رودخانی(نماینده فعلی مجلس)
2.مصطفی حائری فومنی
3.رسول جماعتی (نماینده دوره ششم مجلس، مشارکت)
4.زهرا نظری (عضو شورای شهر دوم )
5.محمد رضا شفیعی (نماینده ادوار گذشته مجلس)
6.حجت جعفر زاده (عضو شورای شهر شفت)
7.حبیب اشرافی
8.محسن صادق زاده(جبهه دوم خرداد)

«آستارا»
1. دلق پوش (معاون سابق ارشاد استان گیلان)
2.علیرضا نعمتی(فرمانده سابق سپاه ، جبهه متحد)
3.صفر نعیمی(پاسدار بازنشسته،اصولگرا)
4.شاپور مرحبا(نماینده فعلی مجلس)
5.سید تقی بادوام
6.شهرام ترک پور

«صومعه سرا»
1.حسن جوادی (فرماندار سابق صومعه سرا، جبهه دوم خرداد)
2.محمد تقی رنجبر(نماینده ادوار گذشته مجلس، موتلفه)
3.سید کاظم دلخوش اتابری(نماینده فعلی مجلس)
4.قاسم رمضانپور(نماینده ادوار گذشته مجلس، مشارکت)
5.میر شمس الدین جلالی چمنی
6.علیرضا قریب پور
7.داوود نعمتی
8.میر شمس مومن زاده(معاون سابق فرماندار ، جبهه دوم خرداد)
9.ابراهیم مسافری

«رودسر و املش»
1.اسدالله عباسی(نماینده فعلی مجلس ، جبهه متحد)
2.علی اکبری(کاندیدای دوره های پنجم و ششم مجلس)
3.محمد زارع(موتلفه)
4.دکتر صادق محبوبی(رئیس سابق هیئت کشتی گیلان)
5.دکتر فخیمی (رئیس سابق مرکز بهداشت رودسر)
6.حجه الاسلام صدیق (رایحه خوش خدمت)
7.حجه الاسلام رضا مظفری (کاندیدای جریان دوم خرداد)
8.کمال محمد بیگی (فرمانده بسیج اصناف شمال تهران )
9.عزت الله تقواییان (مشارکت)
10.مژگان نوری (شهردار سابق املش ، جبهه دوم خرداد)
11.محمد علیجانی ( مدیر حراست شرکت پارس خودرو)
12.علی طاهری فرد( کارشناس وزارت آموزش و پرورش )
13.حسین بادفر(رییس اولین دوره شورای اسلامی شهر ، جبهه دوم خرداد )
14.دکتر حسن زاده ( کاندیدای دوره هفتم مجلس ، روانپزشک )
15.مهدی فرض پور ماچیانی ( دانشگاهی )
16کاظم کسرایی ( شهردار سابق رحیم آباد ، جبهه دوم خرداد )
17.خانم رضایی فر ( دکترای حقوق )
18.حسن کهن روز (دانشگاهی )
19.همت شاه نظری ( مدیر گروه در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور )
20.بابک شعبان نژاد (فرمانده اسبق یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی گیلان )

«لاهیجان»
1. ایرج ندیمی(نماینده فعلی مجلس)
2.علی زلفا (اصولگرا)
3.نیک فر(رایحه خوش خدمت)
4. علی محرر (مدیر کل سابق چای شمال)
5.دکتر احمدیان(معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی ، اعتماد ملی)
6.یعقوب قاسمی (معاون سابق سپاه سیاهکل ، اصولگرا)
7.حمید کریم حدیثی(دبیر آموزش و پرورش)
9.محمود سابق همیشگی (نماینده سابق تهران ، جمعیت ایثارگران)
10.بهمن یعقوبی
11.مدامی(اصولگرا)

«لنگرود»
1.عبدالکریمی(حامیان دولت)
2.صیقلی(نماینده ادوار گذشته مجلس)
3.محمد بندرچی(موتلفه)
4.محمدعلی حیدری شلمانی (نماینده فعلی مجلس)
5.عیسی مولایی(حامیان دولت )
6.فرهاد لاهوتی
7.محمد دهگان (معاون فرماندار –دوم خرداد)
8- نصرت نادم (مدیرکل پست بانک تهران -دوم خرداد)
9- شیخیان (کارشناس وزارت راه و ترابری )
10- ابراهیم زمانی
11- دکتر حبیب ا... اسدی (رئیس سابق آموزش پرورش و هلال احمر –جبهه دوم خرداد)
12- محمد اخوان (فرماندار سابق شهرستانهای رودسر و آستارا –مشارکت )
13- سید علی موسوی (مدیر مسئول نشریه گلبانگ گیلان )
14- رضا محمدی

15-یوسف مهموم (باسابقه های مدیر کل بازرسی تعزیرات آرد و نان کشور و فرماندهی چندین گردان های کشور در دورانهای گذشته )

«آستانه اشرفیه»
1. دکترکیانوش صادق دقیقی(نماینده فعلی مجلس)
2 محمد .پاک نعمت (مدیر و موسس مدرسه غیر انتفاعی -جبهه متحد)
3. نادر رسولی(پزشک پاسدار)
4.نادر محمد دوست (پاسدار بازنشسته ، جبهه متحد)
5.علیرضا غلامی (فرماندار سابق لنگرود ، اصلاح طلب)
6.حسن شاخصی (نماینده سابق آستانه -اصلاح طلب)
7.رمضان سیرتی
8.محمد علی رمضانی (پاسدار بازنشسته ، جبهه اصلاحات)
9- یونس رنجکش (روزنامه نگار )
10- کامل خیرخواه (دودورنماینده مردم لا هیجان – اصولگرا)
11- جهانبخش رضاپور
12-رضا صالح (نماینده دوره ششم –مشارکت)
13- علیرضا غلامی (فرماندار سابق –دوم خرداد)
14- رضا پرستش

«بندر انزلی»
1. هادی حق شناس(نماینده فعلی مجلس)
2.امید عزیزی(رایحه خوش خدمت)
3.حسن خسته بند(نماینده دوره ششم ، اعتدال و توسعه)
4.شجاع (نماینده ادوار گذشته مجلس)
5-میرشمس الدین پورباقری (دانشگاهی)
6-محمد نادم (کارشناس ایران خودرو ،جبهه دوم خرداد)
7- محمد صالح سری بازاری
8-امید نوروزی
9- علی شیر افکن
10- سید محمد پیشوایی


استان لرستان
«خرم آباد»
1.قدرت الله ایمانی (نماینده فعلی مجلس)
2.غلامرضا محمدی (قهرمان کشتی ، مربی تیم ملی)
3.ابراهیم آقامحمدی (دریکوند)(مدیرکل حراست دانشگاه تهران ،کاندیدای جبهه متحد)
4.محمد محرابی(عضو شورای شهر دوره اول و دوم ، اصولگرا)
5.محمد رضا ملک شاهی (رئیس مستعفی آموزش و پرورش استان ، موتلفه)
6.نور محمد فردی بیرانوند(فرماندار سابق ایذه و باغملک)
7.حاج رحیم رحیم نسب (پاسدار بازنشسته)
8.شجاع دریک وند (فرماندار سابق خرم آباد ، اصلاح طلب)
9.ناصر غلامرضایی(عضو مستعفی شورای سوم شهر ، اعتماد ملی)
10.حجه الاسلام عزیزی (اصولگرا)
11.علی حیدر امیری
12.علی صلاح ورزی(عضو شورای شهر دوم خرم آباد)
13.نصرت الله جهانی چگینی(عضو شورای شهر اول و دوم خرم آباد ، کاندیدای اصلاح طلبان)
14.فتح الله حسنوند(نماینده فعلی مجلس)
15.حمید رشیدی (مدیر مدرسه ، مشارکت)
16.هادی احمدی
17.خانم عابدینی

«ملاوی و پلدختر»
1.سید محمد مهدی شاهرخی(نماینده فعلی مجلس)
2.دکتر باهر (دانشگاهی)
3.حمید مرادی (فرماندار سابق)
4.دکتر هدایت ایمانی

«دورود و ازنا»
1. حسین گودرزی (دانشگاهی ، اصولگرا)
2.حسین پاپی (نماینده فعلی مجلس)
3.غلامرضا عبدالوند(نماینده ادوار گذشته مجلس ، اعتماد ملی)
4.مسعود فرهیخته(دبیر آموزش و پرورش ،اصلاح طلب)
5.حجه الاسلام سید مهدی موسوی
6.فولادوند
7.غلام جمالی (رئیس آموزش و پرورش شهرستان ، جبهه دوم خرداد)
8. عزت الله دهقان (نماینده ادوارگذشته مجلس ، اصولگرا)
9.محمد بختیاری (اصلاح طلب)

« بروجرد »
1.علاء الدین بروجردی (نماینده فعلی مجلس)
2.محسن یحیوی (نماینده فعلی مجلس ، جامعه مهندسین )
3.نظام اسلامی (نماینده دوره ششم )
4.ارجمند عباسی (فرماندار سابق بروجرد ، اصلاح طلب)
5.هادی مقدسی (کارمند وزارت کشور ، منفرد)
6.حسن کره رودی
7.سراب نشین
8.گودرزی (کارمند آموزش و پرورش

«سلسله و دلفان »
1.دکتر علی باقر طاهری نیا ( معاون دانشگاه بوعلی همدان)
2.محمد محمدی (نماینده ادوار گذشته مجلس)
3.علی آل کاظمی ( نماینده ادوار گذشته مجلس)
4.گودرز زمانی ( قاضی)
5.ربیع صادقی
6.عالی رستمی ( مدیر کل سابق کمیته امداد)

استان مازندران
«ساری»
1.حجه الاسلام عبدالله زمانی معروف به مفید زمانی (قاضی ، اصولگرا)
2.عشوری
3.یوسف نژاد
4.احمد حسین زادگان (فرماندار سابق ساری )
5.ابولقاسم روحی سرخکلایی (نماینده فعلی مجلس)
6.سید رمضان شجاعی معروف به اسحاق (مدیر کل صدا و سیما ساری)
7.حجه الاسلام عبدالحمید عبدالاحد
8.سید جمال علوی سنگ چشمه
9.جعفر قربانپور
10.اسماعیل یزدانی
11.داریوش عزیزی
12.مهدی احمدی فولادی

13. دکتر ابراهیم صفری

«بابل»
1.حسینعلی قاسم زاده ( نماینده فعلی مجلس )
2.محسن نریمان (نماینده دوره ششم مجلس )
3.حجت الاسلام کیانژاد(رییس عقیدتی سیاسی ناجا)
4.علی اکبر ناصری (نماینده فعلی مجلس )
5.کریم نژاد (دبیر آموزش و پرورش )
6.زمانی (دبیر آموزش و پرورش )
7.علی کریمی فیروزجایی( کاندیدای دوره ششم مجلس )
8.دکتر رحمت الله قلی پور (دانشگاهی)

«نوشهر و چالوس»
1.انوشیروان محسنی بند پی (نماینده فعلی مجلس)
2.منوچهر بحری ( مدیر عامل اتحادیه دامداران مازندران )
3.نعمت الله پوستین دوز
4.حجه الاسلام احمد رضا خزائی
5.قاسم احمدی

«بهشهر و نکا»
1.سردار مقیمی (اصولگرا،جبهه متحد)
2.عبدالهاشم یعغوبی(وکیل)
3.علی اصغر رحمانی خلیلی
4.علی محمد شاعری

«رامسر و تنکابن»
1.جعفر قلی راهب ( نماینده فعلی مجلس)
2.فرج الله جهاندار
3.فرخ الدین صابری

«بابلسرو فریدونکنار»
1.حجت الله روحی ( نماینده فعلی مجلس)
2.رحمت الله قلی پور

«آمل»
1.عزت الله یوسفیان ( نماینده فعلی مجلس)
2.سید محمد ابراهیمیان ( حامیان دولت)

«قائمشهر»
1.ولی رعیت (نماینده فعلی مجلس)
2.عزت الله اکبری (نماینده ادوار گذشته مجلس،اصولگرا )
3.دکتر محمد علی داداشی( ریاست کمیته مطالعات حقوق سیاسی مرکز پژوهش های مجلس)
4.میکائیل فرج پور
5.علی اکبر قربانی
6.غلامرضا گرزین
7.نبی الله حبیبی
8.رمضانعلی ملک
9.احمد اردشیری لاجیمی

استان مرکزی
«اراک و کمیجان»
1.عباس رجایی ( نماینده فعلی مجلس )
2.سید احمد لطفی (شهردار سابق اراک ، اصولگرا)

«محلات و دلیجان»
1.سید حسن عباسی (نماینده فعلی مجلس)
2.محمد جلالی (مدیرکل سابق منابع طبیعی ، حامیان دولت)
3.محمد امینی(کاندیدای اصلاح طلبان)
4.علیرضا سلیمی(حامیان دولت)
5.حبیبی (منفرد)
6.مجید خلیلی (منفرد)

«شازند»
1.محمود احمدی بیقش (پاسدار بازنشسته ، اصولگرا )
2. قاسم عزیزی (نماینده فعلی مجلس )
3.مهندس فتحی

«خمین »
1.بهرام حبیبی ( نماینده فعلی مجلس )
2.سید امرالله موسوی ( معاون پارلمانی دانشگاه پیام نور ، نماینده دوره ششم ، حامیان دولت )
3.حسین مقیمی ( معاون سابق عمران وزارت کشور ، اصلاح طلب )
4.محمد عظیمی (عضو شورای شهر دوم)
5.دکتر رستمی
6.میترا عبادی
7.حسین لطفی
8.دکتر توکلی
9.مهندس صالحی

«ساوه و زندیه»
1.حسین اسلامی(نماینده فعلی مجلس )
2.محمد مهدی امامی ناصری
3.شهلا میرگلو بیات(پزشک)

«تفرش-فراهان- آشتیان»
1.حسین محمدی(دانشگاهی)
2.سپاسی
3.بهمن اخوان
4.بابایی
5.مجید گودرزی

استان هرمزگان
«بندرعباس،حاجی آباد ، قشم و ابو موسی»
1.محمد آشوری تازیانی (نماینده فعلی مجلس)
2.غلام عباس زائری (نماینده ادوار گذشته ، جبهه متحد)
3.شهریار مشیری (نماینده فعلی مجلس)
4.علی دیر باز (نماینده فعلی مجلس)
5.سید مصطفی ذوالقدر(نماینده ادوار گذشته ، اعتماد ملی)
6.امین فرج زاده (شهردار سابق بندر عباس ، اصولگرا)
7.احمد حبیبی(نماینده دوره ششم مجلس)
8.ابراهیم امینی(فرماندار سابق بندر عباس ، اصلاح طلب)
9.رئوفی(مدیر کل سابق ارشاد ، اعتماد ملی)
10.علی قتالی(منفرد)

«بندر لنگه و بستک»
1.سید عبدالله حسینی (نماینده فعلی مجلس)
2.احمد جباری(رئیس هیئت نظارت شهرستان ، حامیان دولت)
3.دکتر زارعی(رئیس بیمارستان بندر لنگه)

«میناب ، رودان و جاسک»
1.علی معلمی پور (نماینده فعلی مجلس)
2.سید علی میر خلیلی(نماینده ادوار گذشته ، جبهه متحد)
3.سید عبدالکریم هاشمی(مدیر کل طرح و برنامه استانداری ، اصولگرا)
4.حجه الاسلام ابراهیمی(حامیان دولت)


استان همدان
«همدان»
1.حمید رضا حاجی بابایی(نماینده فعلی مجلس)
2. نظری ( معاون رئیس شورای شهر سابق همدان )
3.دباغ ( عضو شورای شهر )
4.حجه الاسلام حسنی حلم
5. خرم ( استاندار چند دوره قبلی همدان )
6.زبردست ( استاندار قبلی همدان)
7.حجازی ( رئیس شورای شهر سابق همدان )
8.ابراهیم کارخانه ای (نماینده فعلی مجلس ، کاندیدای حامیان دولت)
9.امیر عفراتی (عضو اسبق شورای شهر همدان )
10.دکتر شریف زادگان (وزیررفاه در دولت خاتمی)
11.طاهایی (استاندار سابق استان مرکزی ، اردبیل و سمنان)
12.سردار همدانی( حامیان دولت)
13.مهدی شریفیان (اعتماد ملی)
4.مجید مختاری دوست (کاندید اصلاح طلبان)
15.دکتر غلامی (رئیس پیشین دانشگاه همدان)
16.سیدکاظم اکرمی(وزیر آموزش و پرورش دولت شهیدرجایی،عضو مجلس خبرگان قانون اساسی)
17.حجه الاسلام حسینی(مدیرکل مستعفی ارشاد)

«تویسرکان »
1.محمد بیات ( کاندیدای جریان اصلاحات )
2. سید جعفر کیایی
3.امام علی عبدالمالکی ( فرمانده سابق سپاه تویسرکان )
4.شهریار طاهرپور
5.مرتضی فضل علی ( نماینده فعلی تویسرکان )
6.محسن ترکاشوند( نماینده دوره ششم مجلس)
7.سید حاتم ذوالفقاری


«ملایر»
1.بیژن شهبازخانی ( نماینده فعلی مجلس ، جبهه دوم خرداد )
2.علی ربیعی(قاضی دیوان عدالت اداری ، اصولگرا)
3.محمد کاظمی (کاندید اصلاح طلبان )
4.حسن زمانی ( نماینده فعلی مجلس ، جبهه متحد )
5.کاووس توکلی(سردار بازنشسته سپاه )
6.امین حسین رحیمی (قاضی دادگستری)
7.آریایی نژاد (پزشک عضو سابق شورای شهر سامن)
8.حجه الاسلام عبداللهی (رئیس سابق حوزه علمیه)
9.علی نعمت چهاردولی(معاون سابق آموزش و پرورش)
10.حسن وفایی ( کارمند دیوان محاسبات)

«بهار و کبودر آهنگ»
1.پور مختار(پاسدار بازنشسته ، ایثارگران)
2.یعقوبی (نماینده ادوار گذشته مجلس)
3.فاضل همدانی (نماینده ادوار گذشته مجلس)
4.جعفری ( فرماندار سابق کبودر آهنگ)
5.توسلی(دیپلمات وزارت خارجه)
6.علی محبی (آزاده ،وکیل دادگستری،دانشگاهی)
7.همتی (رئیس کل سابق بیمه مرکزی)
8.دکتر هزاوه ای(دانشگاهی،اصولگرا)
9.امیرحسین اصغری(کارشناس ارشدفرهنگی وزارت خارجه)
«اسد آباد»
1.بهرامی (نماینده فعلی مجلس)
2.صفایی(نماینده ادوار گذشته مجلس، کاندیدای اصلاح طلبان)
3.سرمدی (رئیس سابق شوراهای اسلامی استان همدان، اصولگرا)
4.دکتر رنجبر (پزشک ، کاندیدای ادوار گذشته مجلس)
5.بهروز نعمتی

«نهاوند»
1.طاهری (مدیر کل صدا وسیما اراک)
2.دکتر مهدی سنایی ( مدیر گروه مطالعات روسیه وشرق اروپا در دانشگاه تهران عضوهیئت علمی دانشگاه تهران و1-رئیس سازمان فرهنگی منطقه ای اکو 1384میباشد)
3.محمد تقی کاویانی پور (نماینده فعلی مجلس)

استان یزد
«یزدو صدوق»
1.حجه الاسلام سید محمد تقی محصل همدانی (نماینده فعلی مجلس از مهریز و بافق ، جبهه متحد)
2.حجه الاسلام سید مهدی صدر الساداتی(جبهه متحد اصولگرایان)
3.حجه الاسلام سید محمد رضوی (نماینده دوره ششم یزد ، اعتماد ملی)
4.مهندس کلانتری (استاندار پیشین ، کاندیدای اصلاح طلبان )
5.مهندس شایق( شهردار سابق یزد ، اصولگرا)

«اردکان»
1.محمد رضا تابش (نماینده فعلی مجلس ،جبهه دوم خرداد)
2.دکتر فرزان (پزشک ، اصولگرا)
3.بهجتی ( پسر امام جمعه سابق ،جبهه متحد)
4..مهدی ناظمی(جبهه متحد)
5.مهندس کلانتری(شهردار سابق اردکان ، دانشگاهی)
6.دکتر محیطی (رئیس سابق دانشگاه پیام نور اردکان)
7.دکتر رزم آور (پزشک)

«مهریز ، بافق ، ابرکوه و خاتم»
1.حجه اسلام ابویی (مشاور استاندار سابق)

«تفت و میبد»
1.سید جلال یحیی زاده (نماینده فعلی مجلس ، اصولگرا)
2.حسینعلی فلاح (فرماندار سابق یزد ، کاندیدای اصلاح طلبان )
Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net